Ухвала суду № 69315027, 02.10.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2017
Номер справи
809/972/17
Номер документу
69315027
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2017 рокуЛьвів№ 876/8201/17

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ільчишин Н.В.,

суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.07.2017 року у справі за поданням Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рутеніум» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області 06.07.2017 року звернулося до суду з поданням до товариства з обмеженою відповідальністю «Рутеніум» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.07.2017 року подання залишено без розгляду.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Головне управління ДФС в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу. В якій просить ухвалу скасувати та прийняти нову, якою направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду подання про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна, апеляційну скаргу мотивовано тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення допущено порушення норм процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звернулося до суду з поданням до товариства з обмеженою відповідальністю «Рутеніум» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Особливості провадження у справах за зверненням до суду органів доходів і зборів передбачені статтею 183-3 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо, зокрема, підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Згідно частини 3 статті 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

Частиною 11 статті 183-3 КАС України визначено, що на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення. Строки, визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.

Пунктом 94.1. статті 94 Податкового кодексу України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, зокрема, платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу (підпункт 94.2.3. пункту 94.2. статті 92 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 94.6. статті 94 Податкового кодексу України керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається: платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна; іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.

Згідно матеріалів подання та як встановлено судом першої інстанції, рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків, яке є підставою для звернення заявника із зазначеним поданням, прийняте начальником Головного управління ДФС в Івано-Франківській області 05.07.2017 року о 16:00 год.

Отже, перебіг строку звернення контролюючого органу з відповідним поданням до адміністративного суду, визначеного частиною 3 статті 183-3 КАС України, розпочався (із врахуванням частини 11 статті 183-3 КАС України) о 16:01 год. 05.07.2017 року. Відтак, подання повинне бути подане до суду до 16:00 год 06.07.2017 року.

Подання Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків подано заявником до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 06.07.2017 року о 16:55 год, що підтверджується вхідним штампом.

Строки звернення заявника з поданням, передбачені частинами 3 та 4 статті 183-3 КАС України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого частиною 3 статті 99 КАС України. Вказана норма встановлює, що Кодексом адміністративного судочинства України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк. При цьому стаття 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою.

Відповідно до частини 3 статті 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

Згідно частини 4 статті 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції передчасно прийняв рішення про залишення подання без розгляду не встановивши можливих підстав залишення без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків в межах процесуального законодавства та обґрунтування поданого подання позивача.

Оскільки при винесенні ухвали порушено норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, суд апеляційної інстанції, відповідно до пункту 4 статті 204 КАС України, приходить до висновку про скасування оскаржуваної ухвали з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 199, 204, 205, 206, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області задовольнити.

Ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.07.2017 року у справі №809/972/17 скасувати та справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий Н.В. Ільчишин

Судді М.А. Пліш

ОСОБА_2

Повний текст ухвали виготовлено 02.10.2017 року