Постанова № 69312225, 04.10.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
815/4421/17
Номер документу
69312225
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4421/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Потоцька Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 25 500 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в якому позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 до Державного бюджету України на р/р 31114106700005, МФО 828011 до УК у м. Одесі/Київський район, код ЄДРПОУ 38016923, код бюджетної класифікації 21081100 суму штрафних санкцій у розмірі 25 500,00 грн.

Оскільки сума позову ґрунтується на рішенні позивача, суддею, в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.

Ухвалою від 11 вересня 2017 року відкрито скорочене провадження у зазначеній адміністративній справі, відповідачеві запропоновано подати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, або заяву про визнання позову.

Ухвала направлена на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 6502611201661, яке доставлено на адресу відповідача 25.09.2017 р.

Відтак, суддя прийшов до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше одного місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Розглянувши подані позивачем документи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Організація та порядок здійснення державного ринкового нагляду, а також державного контролю продукції під час її ввезення на митну територію України визначаються Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Відповідно до ст. 3 Закону № 2735-ІV законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з цього Закону, Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.

Згідно з абз.8 ст.1 Закону № 2735- ІV державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськість щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам (ч. 1 ст. 4 Закону №2735- ІV).

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст.10 Закону № 2735- ІV ринковий нагляд здійснюється органами ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності. Сфери відповідальності органів ринкового нагляду включають види продукції, що є об'єктами технічних регламентів, і можуть включати види продукції, що не є об'єктами технічних, регламентів.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст.11 Закону № 2735- ІV до повноважень органів ринкового нагляду, зокрема, належить проведення перевірок характеристик продукції.

Відповідно до пп.3 п.8 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, затверджене наказом Держпродспоживслужби від 25.02.2016 року №22, Головне управління Держпродспоживслужби, відповідно до покладених на нього завдань у сфері здійснення державного ринкового нагляду, проводить перевірки характеристик продукції.

Законом № 2735- ІV встановлено, загальний порядок проведення перевірок характеристик продукції, що визначається в ст.23 цього закону. Так, частиною третьою статті 23 Закону №2735-ІУ передбачено, що органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки (ч. 4 ст. 23 Закону № 2735- ІV).

Перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (ч. 5 ст. 23 Закону № 2735- ІV).

Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки (ч. 6 ст.23 Закону №2735- ІV).

Суддею встановлено, що на підставі направленням на проведення перевірки № 89 від 29.05.2017 року, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та наказу №183 від 29.05.2017 року працівникам ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, - начальнику відділу ОСОБА_2, заступнику начальника відділу ОСОБА_3 та головним спеціалістам ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 доручено здійснити перевірку характеристик продукції у формі планової виїзної перевірки у суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 (місцезнаходження суб'єкта господарювання: АДРЕСА_1, фактична адреса розповсюдження: АДРЕСА_2).

Строк проведення перевірки з 06.06.2017 року по 06.06.2017 року.

Підстава проведення перевірки - секторальний план державного нагляду на 2017 рік, план перевірок характеристик продукції у її розповсюджувачів з ринкового нагляду, затверджений ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 17.03.2017 р.

Предметом перевірки є дитячий одяг та взуття.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», - органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомленням про проведення перевірки № 64 від 03.04.2017 року ФОП ОСОБА_1 було проінформовано про проведення планової перевірки, що підтверджується розпискою про отримання вказаного повідомлення 17.05.2017 року.

Відповідно до ч. 17 ст. 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», - за результатами перевірки характеристик продукції посадова особа, яка здійснює ринковий нагляд, складає акт відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За результатами проведення перевірки ФОП ОСОБА_1 складено акт перевірки характеристик продукції від 06.06.2017 №55, в якому зафіксовано виявлені порушення, а саме:

-пунктів 3.10 Державних санітарних норм та правил «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги», затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.12.2012 року № 1138, п. 1 ч. 1 ст.8 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" - введення в обіг продукції, яка є небезпечною, а саме: панчішно - шкарпеткові вироби (позиції 1-4 акту перевірки) для дітей віком від 0 до 3 років містять вкладення синтетичних волокон більше ніж 25%; без зазначення на продукції або її упаковці найменування та місцезнаходження виробника/імпортера (позиції 1-2).

В розділі «Зауваження суб'єкта господарювання щодо проведеної перевірки та складеного акта» акту перевірки зазначено: "Зауважень немає".

Другий екземпляр акту перевірки характеристик продукції № 55 від 06.06.2017 року отримано ФОП ОСОБА_1

Пунктом 1 частин 2 статті 33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» визначено, що рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів можуть бути прийняті за результатами проведених органами ринкового нагляду перевірок характеристик продукції (крім перевірок, що проводяться відповідно до статті 26 цього Закону).

До ФОП ОСОБА_1 були вжиті обмежувальні (корегувальні) заходи рішенням про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 67 від 06.06.2017 року, а саме: обмежено надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Встановлено строк виконання вказаного рішення до 27.06.2017 року.

23.06.2017 року за вхід. №4233/26 на адресу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області надійшов лист від ФОП ОСОБА_1, в якому повідомлялося, що нею було проведено утилізацію продукції та повідомлено покупцям про якість даної продукції.

За результатами проведення позапланової перевірки ФОП ОСОБА_1, ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області 14.06.2017 року складено протокол №22 про виявленні порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд» та статті 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Постановою про накладення штрафних санкцій № 22 від 15.06.2017 року за порушення вимог п.1 ч.2 ст.15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції у розмірі 25 500,00 грн.

Постанова ФОП ОСОБА_1 отримана 23.06.2017 року.

ФОП ОСОБА_1 постанову про накладення штрафних санкцій № 22 від 15.06.2017 року Головного управління Держпродспоживслуби в Одеській області в судовому порядку не оскаржувалися.

Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 25 000 грн. є узгодженою, а відтак підлягає стягненню.

З урахуванням вищевикладених обставин, за наявності в матеріалах справи доказів вжиття органом податкової служби передбачених ПК України заходів погашення податкового боргу, з урахуванням положень п. 2 ст. 19 Конституції України, суддя приходить до висновку про необхідність задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.

Керуючись ст.ст. 6-8, ч. 6 ст. 71, 86, 183-2, 167, 186, 254, 256 КАС України суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1, фактична адреса: АДРЕСА_2) до Державного бюджету України суму штрафних санкцій у розмірі 25 500,00 грн. та перерахувати на р/р 31114106700005, МФО 828011 до УК у м.Одесі/Київський район, код ЄДРПОУ 38016923, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Потоцька Н.В.