
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 вересня 2017 р. № 814/1978/17
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лісовська Н. В., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1
доБерезнегуватської селищної ради Березнегуватського району Миколаївської обл., пл. Соборно-Миколаївська, 10, смт. Березнегувате, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56203
третя особаГоловне управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001
провизнання незаконними та скасування рішення від 26.01.2017 р. № 3, податкового повідомлення-рішення від 30.06.2017 р. № 60861-14,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Березнегуватської селищної ради Березнегуватського району Миколаївської області, за участю третьої особи Головного управління ДФС у Миколаївській області, про визнання незаконними та скасування рішення відповідача від 26.01.2017 р. № 3 та податкового повідомлення-рішення третьої особи від 30.06.2017 р. № 60861-14.
На підставі п. 9 ст. 3 КАС України відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Як вбачається з позовних вимог, позивач заявляє вимоги до Березнегуватської селищної ради, а також до Головного управління ДФС у Миколаївській області, яке є третьою особою, а не відповідачем по справі. Таким чином, позивачу належить визначитися з позовними вимогами та у відповідності до них визначити належний склад відповідачів за позовом.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір".
Як вказано в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. № 165/11/13-12, звернення до суду з вимогами про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов'язань платників податків, про стягнення адміністративного-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
При цьому, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частиною 2 ст. 4 вказаного закону передбачено сплату судового збору за подання адміністративного позову: майнового характеру фізичною особою в розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру фізичною особою в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
З матеріалів справи вбачається, що спір позивача носить одночасно майновий (скасування податкового повідомлення-рішення) і немайновий (скасування рішення селищної ради) характер, тобто судовий збір має становити 1280 грн., отже позивачу необхідно сплатити додатково 640 грн. на рахунок 31217206784002, отримувач коштів УДКСУ у м. Миколаєві (місто 22030101), код отримувача 37992781, банк отримувача ГУ ДКСУ у Миколаївській області, код банку отримувача 826013, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за позовом ОСОБА_1, МОАС, 35356555.
Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подана із порушенням вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення адміністративного позову без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк до 13.10.17 р. для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
- уточнити відповідачів;
- надати докази сплати судового збору в сумі 640 грн.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н. В. Лісовська