Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
19.11.2009 р. м. Донецьк
справа № 2-а-276/09/1270
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого: Ляшенка Д.В.
суддів Ястребової Л.В., Шаптала Н.К.
при секретарі Агейченковій К.О.
за участю
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Дочірнього підприємства "Ніколь"
на постанову Луганського окружного адміністративного суду
від 30.07.2009 року
по справі №2-а-276/09/1270
за позовом Дочірнього підприємства "Ніколь"
до Державної податкової інспекції в Лутугинському
районі Луганської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
17 червня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду звернулось дочірнє підприємство "Ніколь" до ДПІ в Лутугинському районі Луганської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001591501/0 від 26 травня 2008 року.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду у задоволенні позову відмовлено. Позивач вважаючи, що це судове рішення ухвалено з порушенням норм процесуального і матеріального права, звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати і прийняти нову постанову, якою позов задовольнити.
В судове засідання представники сторін за викликом не прибули.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Ніколь", код ЄДРПОУ 31783975, має свідоцтво про державну реєстрацію № 25370169 Ю 0043293 від 22 квітня 2003 року, видане управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, місце знаходження: м. Луганськ, вул. Дьоміна, 7, офіс 20.
Дочірнє підприємство "Ніколь" взято на податковий облік 18 грудня 2001 року у Ленінській МДПІ у м. Луганську. Основним видом діяльності підприємства - є діяльність з організації азартних ігор.
Відповідно до акту № 00032/1501/31783975 від 26 травня 2008 року перевіркою встановлені порушення ДП "Ніколь" норм п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 98/96-ВР від 23 березня 1996 року із змінами внесеними Законом України "Про державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" від 25 березня 2005 року.
26 травня 2008 року ДПІ в Лутугинському районі Луганської області було прийнято податкове повідомлення рішення № 0001531501/0 на підставі акту перевірки № 00032/1501/31783975 від 26 травня 2008 року про встановлення загальної суми податкового зобов'язання в розмірі 7000 грн. 00 коп. за плату за придбання торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфер грального бізнесу. Податкове повідомлення рішення № 0001591301/0 від 26 травня 2008 року було отримано 29 травня 2008 року дочірнім підприємством «Ніколь».
Відповідно до положень статті 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», патентуванню підлягають операції з надання послуг у сфері грального бізнесу, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами.
Відповідно до абзацу 3 частини 5 статті 5 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", попередня оплата вартості торгового патенту за весь термін дії торгового патенту звільняє від обов'язку доплати вартості торгового патенту в разі, якщо прийнятими після цього актами законодавства його вартість збільшується.
Частиною 5 ст. 5 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" встановлено, що плата вартості торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу провадиться щоквартально до 15 числа місяця, що передує звітному кварталу.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" встановлено, що у 2005 році збільшується вартість торгового патенту на здійснення діяльності з обміну готівкових валютних цінностей, надання послуг у сфері грального бізнесу. Встановленні частиною 3 статті 5 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" стосовно вартості торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу цифри, зокрема "1400", замінено цифрами "4200". Цей Закон набрав чинності з 01 січня 2005 року. . Наведені норми цих законів неконституційними не визнані. Відповідно до статті 73 Конституції України Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади в Україні. Відповідно до частини 3 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування", обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу), або його скасування, або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Здійснюючи щоквартальну оплату вартості торгових патентів грального бізнесу позивач повинен керуватися нормами спеціального законодавства на час внесення оплати. Відповідно до п.19 ч.1 ст.14 Закону України від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ "Про систему оподаткування" плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів). Згідно Закону № 2181-111 узгодження сум податкових зобов'язань здійснюється:
- або на підставі самостійно визначених сум податкового зобов'язання за даними декларацій, що подаються платником податків до податкового органу;
- або на підставі даних податкового повідомлення-рішення, що направляється платнику податків контролюючим органом, який здійснив нарахування сум податкових зобов'язань.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно. підпункту 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації.
У разі коли, відповідно до закону, контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли, протягом такого строку, такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з підпунктом 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника_податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Суд 1 інстанції правильно не прийняв до уваги доводи позивача про неможливість застосування ставок встановлених бюджетним законом на бюджетний рік, а не Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" з посиланням на неузгодженість таких змін із загальними принципами оподаткування, встановленими Законом України "Про систему оподаткування" та Бюджетним кодексом України, в зв'язку з тим, що перевагу в спірних правовідносинах мають спеціальні закони, яким є Закон України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" та окремі норми Закону "Про Державний бюджет України на 2005 рік" .
Таким чином судом справу вирішено правильно із дотриманням корм матеріального та процесуального права.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Ніколь» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 р. по справі № 2-а-276/09/1270 залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: