Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" грудня 2009 р. Справа № 2-а-1855/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,
при секретарі: Михайленко О.А.,
за участю:
представник позивача - Канер Світлна Вікторівна
відповідач не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДПІ у Бериславському районі Херсонської області
до ОСОБА_2
про стягнення заборгованності по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 99,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем ОСОБА_2 не сплачено податок з власників транспортних засобів на автомобіль МТ-10, державний номер НОМЕР_1 в сумі 99,00 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991р.
Згідно розрахунку податку з власників транспортних засобів сума податкового боргу за три роки складає 99,00 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i обєкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.
Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У звязку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобовязані предявляти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Згідно з даними ВДАЇ з обслуговування адміністративної території Бериславського району УДАЇ УМВС Херсонської області від 27.08.2008 р. за відповідачем ОСОБА_2 зареєстровано транспортний засіб, а саме: автомобіль марки МТ-10 державний номер НОМЕР_1, обєм двигуна 650, рік випуску 1978, останній строк проходження техобслуговування 2002 р.
Також, згідно розрахунку податку з власників транспортних засобів ОСОБА_2 протягом 2006-2008р.р. податок з власників транспортних засобів не сплачувався.
Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-162 КАС України, ст.ст. 4-7 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», суд, -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 борг по транспортному податку в сумі 99,00 грн. (дев'яносто дев'ять грн.. 00 коп.) на користь державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області (р/р 3321280870003, банк одержувач ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.