Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відмову в роз'ясненні судового рішення
13 вересня 2017 року м. Київ № 826/13437/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В.І. , розглянувши
заяву представника Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві
про роз'яснення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 листопада 2016 року
по справі № 826/13437/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансспец Інвест"
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві
третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у місті Києві
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №00000112025 від 09.08.2016
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2016 року у справі №826/13437/16 задоволено позов ТОВ "Трансспец Інвест", визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві №00001120225 від 09.08.2016 року та стягнуто на користь позивача бюджетну заборгованість з відшкодування податку на додану вартість за рахунок Державного бюджету України.
В подальшому, до суду надійшло клопотання відповідача про роз'яснення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2016 року.
Ухвалою від 30 серпня 2017 року заяву про роз'яснення постанови від 22.08.2017 року по справі №826/13437/16 призначено до вирішення в судовому засіданні.
У судове засідання 06 вересня 2017 року сторони не прибули, у зв'язку з чим, на підставі ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши подану заяву, доводи наведені заявником в її обґрунтування, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Аналізуючи наведену правову норму, суд зазначає, що роз'яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз'яснення її тяжко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Тобто, визначений ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України механізм не може використовуватись, якщо хтось із осіб, які беруть участь у справі, не розуміє мотивації судового рішення.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до норм чинного законодавства роз'ясненню підлягають ті судові рішення, які є незрозумілими, містять суперечливі доводи, які ведуть до труднощів при їх виконанні, чого в даному випадку не має, оскільки постанова суду викладена доступною, зрозумілою мовою, і не потребує додаткових роз'яснень.
У взаємозв'язку з вищенаведеним, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Згідно з ч. 2 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Як зазначено у п. 19 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 7 "Про судове рішення в адміністративній справі" за правовою природою роз'яснення судового рішення є продовженням його ухвалення, а ухвала про роз'яснення є його складовою, тому заява про роз'яснення судового рішення розглядається у тому ж провадженні, в якому було ухвалене судове рішення, про роз'яснення якого ставиться питання. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
В даному випадку, розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві з урахуванням наведених вище норм Кодексу адміністративного судочинства України та вищезгаданої постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України, суд не вбачає підстав для роз'яснення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2016 року, оскільки остання викладена чітко і зрозуміло щодо способу виконання судового рішення.
Керуючись статтями 160, 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві про роз'яснення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 листопада 2016 року у справі № 826/13437/16 відмовити.
Згідно ч. 6 ст. 170 КАС України ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.І. Келеберда