Постанова № 6925194, 25.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2009
Номер справи
2а-16512/09/0570
Номер документу
6925194
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2009 р. справа № 2а-16512/09/0570

час прийняття постанови: 11-15

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Чучка В.М.

при секретаріКаморнікові Д,Ю.

за участю представників: позивача Вартанова О.М. (прокуратура Донецької області, посвідчення № 2970), Петриченко М.М. (Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Мінтрансу та звязку України, довіреність від 28.10.2008 р. № 41/1-8-3120w), відповідача ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Єнакієве Донецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (її структурного підрозділу територіального Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області) до ОСОБА_3 про стягнення суми боргу у розмірі 1300,00 (одна тисяча триста грн. 00 коп.),

В С Т А Н О В И В:

Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (її структурного підрозділу територіального Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області, далі Інспекція на транспорті, позивач) із позовною заявою, в якій просив стягнути з ОСОБА_3 (надалі відповідач) до Державного бюджету України штраф в сумі 1300,00 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги зменшили у звязку з частковою сплатою відповідачем суми боргу і просили стягнути 1300,00 грн.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у сумі 1300,00 грн. та доповів, що частково суму штрафу у розмірі 400,00 грн. він сплатив, що підтверджується квитанціями від 28.08.2009 р. , 28.10.2009р. та 25.11.2009 р.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Відповідач ОСОБА_3 є фізичною особою підприємцем, зареєстрован виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради 13.09.2000 року № НОМЕР_1 відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.

18.07.2009 р. співробітниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України проведена перевірки щодо додержання ОСОБА_3 законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до акту від 18.07.2009 р. під час перевірки виявлено порушення: при здійсненні регулярних пасажирських перевезень перевізник не забезпечив наявності у водія ліцензійної картки, договору із замовником, документа про сплату страхових полюсів на пасажирів,узгодження на перевезення пасажирів чим порушено вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

На підставі зазначеного акту, за наслідками розгляду справ про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, позивачем прийнята постанова від 12.08.2009 № 078792 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700 грн.

25.11.2009 р. відповідачем сплачена частина штрафу у розмірі 400,00 грн., відповідно до наданих квитанцій.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій

Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 1 300,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора м. Єнакієве Донецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (її структурного підрозділу територіального Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області) до ОСОБА_4 про стягнення суми боргу у розмірі 1300,00 (одна тисяча триста грн. 00 коп.) задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь держави (Держбюджет м. Донецьк, ГУДКУ Донецької області, п/р 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 23977045, код 21081100) фінансові санкції у розмірі 1 300,00 грн. (одна тисяча триста грн. 00 коп.).

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 25 жовтня 2009 року.

Повний текст постанови виготовлений 30 листопада 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Чучко В.М.