Постанова № 69243844, 18.09.2017, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
18.09.2017
Номер справи
163/2215/17
Номер документу
69243844
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/2215/17

Провадження № 3/163/1417/17

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 вересня 2017 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.,

за участі секретаря Костюк Р.М.,

прокурора Романюка С.В.,

особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_1,

розглянувши, направлені управлінням захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, матеріали справи за протоколом №82 від 21.08.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт громадянина України серії АС №753866, виданий Любомльським РВ УМВС України у Волинській області 07.02.2002 року, -

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1, будучи депутатом Любомльської міської ради Волинської області, тобто у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ (далі - Закон України від 14.10.2014 року №1700-VІІ), субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, яка зобовязує осіб, зазначених у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, та вимог Закону України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", яким продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше, до 1 травня 2017 року, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме таку декларацію подав 03 травня 2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення визнав повністю, підтвердив свою обізнаність з обовязком подання декларації, як депутатом міської ради, а також виготовлення ним ЕЦП і подання декларації лише 03.05.2017 року. У вчиненому щиро розкаявся та просив суд зменшити розмір штрафу, врахувавши його позитивну характеристику, перебування на утриманні неповнолітньої дитини та його не працевлаштованість.

Прокурор вважав доведеним зібраними у справі доказами факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, повязаного з корупцією, та просив притягнути останнього до відповідальності у відповідності до санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.

Згідно п.9 ст.1 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Закономвимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке закономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України визначено, щокожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції Українита законів України.

Частиною 1 статті 45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30.03.2017 року, Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ доповнено пунктом 5?, яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність за даною нормою настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З копії постанови №37 від 09.11.2015 року Любомльської міської виборчої комісії Любомльського району Волинської області та додатку до рішення Любомльської міської ради №1/1 від 19.11.2015 року «Про результати виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів міської ради та міського голови, встановлено, що ОСОБА_1 обраний депутатом Любомльської міської ради (а.с.10-14).

З письмових пояснень ОСОБА_2 від 07.08.2017 року, який працює секретарем Любомльської міської ради, слідує, що з грудня по квітень 2017 року усі депутати міської ради були належним чином повідомлені про необхідність виготовлення електронних ключів та подачі до 01.05.2017 року електронних декларацій. Крім цього, на сайті міської ради було розміщено інформацію щодо порядку та строків подання електронних декларацій про доходи та фінансові зобовязання (а.с.6).

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 08.08.2017 року, які аналогічні тим, що він давав в суді, електронний ключ для подачі електронної декларації він виготовив 03.05.2017 року та цього ж дня подав електронну декларацію, хоча мав реальну можливість подати її у термін до 01.05.2017 року (а.с.5).

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію за 2016 рік подав 03.05.2017 року, тобто після закінчення законодавчо визначеного терміну (а.с.15-18).

Таким чином, досліджені у справі докази підтверджують несвоєчасне, без поважних причин, подання ОСОБА_1, як депутатом Любомльської міської ради, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, тим самим вчинення ним адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, дані про особу правопорушника, а саме, його позитивну характеристику з місця проживання, відсутність відомостей про його попередні притягнення до адміністративної відповідальності, щире розкаяння, як обставину, що пом'якшує його відповідальність, при цьому відсутність обставин, що її обтяжують, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, та вважає за необхідне і достатнє для виховання останнього, запобігання вчиненню нових правопорушень, застосувати до нього адміністративне стягнення, у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 8, 33, 221, 283, п.1 ч.1 ст. 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

п о с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Штраф в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи).

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 (триста двадцять) гривень судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд Волинської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області ОСОБА_3