Рішення № 69240923, 27.09.2017, Основ'янський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Червонозаводський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
27.09.2017
Номер справи
646/10430/16-ц
Номер документу
69240923
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 646/10430/16-ц

№ провадження 2/646/403/2017

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.09.2017 року м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого - судді Шелест І.М., за участю секретаря судових засідань Волошко К.І., представника позивача - Замніус М.В., представника відповідача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_4, третя особа: Харківська міська рада про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в обґрунтування позову зазначив, що згідно рішення Харківської міської ради від 20.11.2015 № 12/15 «Про перейменування об'єктів топоніміки міста Харкова» проспект Леніна перейменовано на проспект Науки.

Згідно з інформації, яка вказана у декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 14.04.2015 року № НОМЕР_2, а саме у п. 1 декларації зазначено, що ОСОБА_4 зареєстрована за адресою АДРЕСА_1, що відноситься до території Шевченківського (Дзержинського) району м. Харкова. Обов'язок звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту Законом покладено саме на замовника такого будівництва та укладання договору пайової участі є обов'язковим. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені Законом, такими діями забудовника порушуються права та інтереси територіальної громади міста Харкова на отримання пайових внесків чим завдається майнова шкода місцевому бюджету.

Відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої Департаментом ДАБІ у Харківській області від 14.04.2015 року № НОМЕР_2 ОСОБА_4 є замовником на реконструкцію житлового будинку літ. нежитлових приміщень 1-го поверху № 2-1-2-3 в літ. «А-5» по АДРЕСА_2. Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 № 804, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова (зі змінами рішення від 22.05.2013 № 319), який містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладення договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску.

Пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова у розмірах: 10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд та 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Залучення замовників здійснюється на підставі договорів про пайову участь, які укладаються з Департаментом економіки та комунального майна. Типовий договір затверджено цим Порядком. Для укладення такого договору замовник зобов'язаний звернутись із відповідною заявою до Департаменту.

Визначений Законом та Порядком пайової участі обов'язок відповідачем не виконано та не укладено з Департаментом економіки та комунального майна міської ради відповідного договору про пайову участь.

Розділом 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова урегульоване питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладання договору.

У разі встановлення факту будівництва та введення об'єкта до експлуатації без укладення договору про пайову участь забудовника у розвитку інфраструктури м. Харкова Департамент економіки та комунального майна у десятиденний термін з дня встановлення такого факту, надсилає замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням лист - повідомлення про необхідність укладення відповідного договору (п. 5.1 Порядку).

У листі-повідомленні Департамент економіки та комунального майна повідомляє про порядок укладення договору про пайову участь, про строк, у який замовник має вжити передбачених Порядком заходів щодо добровільного укладення договору, та про передбачену цим Порядком та чинним законодавством України відповідальність за ухилення від укладання такого договору (п. 5.2).

Відповідно до п. 5.3. Порядку у разі ухилення замовника від виконання вимог, вказаних у листі-повідомленні щодо укладання договору пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у добровільному порядку, Департамент вчиняє наступні дії: на підставі наявної інформації та у відповідності до цього Порядку проводить розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури; готує два примірники договору пайової участі у розвитку інфраструктури з додатками; надсилає підписані два примірники договору з додатками замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням.

Розрахунок величини пайової участі здійснюється на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта згідно зведеного кошторисного розрахунку, а у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами та правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості (п. 5.4. Порядку).

ОСОБА_4 розглянувши наданий Позивачем проект договору підготувала та надала Позивачу проект протоколу розбіжностей до договору про пайову участь вказав інший розмір пайової участі в розмірі 1 500 гривень. Протокол було надано відповідачем позивачу 17 серпня 2015 року. Такі зміни до договору Позивачем було відхилено. Сам договір між Сторонами так і не було укладено.

Не укладенням договору порушуються права та інтереси територіальної громади міста Харкова в особі Харківської міської ради на отримання коштів, пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, які мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова. Тому позивач звернувся з даним позовом до суду.

У судове засідання представник позивача Замніус М.В. не з'явилася, надала заяву, в якій підтримала позов, просила задовольнити, просила розглянути справу у її відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав заяву в якій просив слухати справу у його відсутність.

В судове засідання представник третьої особи Харківської міської ради не з'явився, про розгляд справи повідомлявся.

Суд, дослідивши надані докази у їх сукупності, вважає позовну заяву такою, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Враховуючи, що розгляд справи відбувся у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Так, 17 лютого 2012 року Верховною радою України було прийнято ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», який згідно з його преамбулою покликаний встановити правові та організаційні основи містобудівної діяльності та забезпечити стабільний розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до вимог ст.40 Закону замовник об'єкта будівництва зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (окрім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті) шляхом звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва обєкта, з техніко-економічними показниками та укласти договір про пайову участь з органом місцевого самоврядування.

За нормами ст. 1 Закону замовник будівництва є фізична або юридична особа, що має намір забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала у встановленому порядку відповідну заяву.

Відповідно до положень ст.2 Закону під забудовою територій слід розуміти діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, будівництво об'єктів, реконструкцію існуючої забудови та територій.

Законом встановлено строки, упродовж яких мають укладатися договори про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття обєкта будівництва в експлуатацію.

Згідно з ч.1. ст.40 цього Закону порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

На виконання цих вимог рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011р. №804, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, який містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладення договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску.

Відповідно до пункту 1.6 Порядку під будівництвом слід розуміти - нове будівництво, реконструкцію, реабілітацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва, а під об'єктами будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення та їх комплекси.

Також, згідно положень п.1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011року №45, будівництво - нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація та капітальний ремонт обєктів будівництва; об'єкт будівництва - це будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Відповідно до Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011року №466будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.

Будівельні роботи можуть виконуватися замовником, зокрема, після подання замовником за формою згідно з додатком 1 до Порядку повідомлення про початок виконання будівельних робіт Держархбудінспекції або її територіальному органу за місцезнаходженням об'єкта будівництва або реєстрації відповідною Інспекцією декларації - щодо об'єктів будівництва, що належать до І-ІІІ категорії складності.

Реконструкція або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані у межах земель їх розміщення може проводитися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Залучення замовників до пайової участі здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради.

Для укладення такого договору замовник зобов'язаний звернутись із відповідною заявою до Департаменту економіки та комунального майна не пізніше, ніж за 30 календарних днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Відповідно до положень ст.11 ЦК України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Статтею 14 ЦК України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Таким чином положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у розумінні положень статті 4 Цивільного кодексу України, є законом (актом цивільного законодавства) яким встановлено обовязок певного кола субєктів - замовників будівництва - які мають намір щодо реконструкції існуючої забудови та територій звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування для укладення договору пайової участі.

Наведеним формулюванням «реконструкція існуючої забудови та територій» охоплюються правовідносини здійсненої відповідачем реконструкції, оскільки остання передбачає реконструкцію земельної ділянки (території), на якій будівля розташована.

Судовим розглядом встановлено, що відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої Департаментом ДАБІ у Харківській області від 14.04.2015 року № НОМЕР_2 ОСОБА_4 є замовником на реконструкцію житлового будинку літ. нежитлових приміщень 1-го поверху № 2-1-2-3 в літ. «А-5» по АДРЕСА_2. Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 № 804, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова (зі змінами рішення від 22.05.2013 № 319), який містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладення договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску.

Порядок про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова визначає механізм розрахунку величини пайової участі для замовників будівництва у разі ухилення від укладання договору. Також, п. 5.5. Порядку передбачає, що у разі не укладання замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об'єкта в експлуатацію розмір пайової участі, розрахований у відповідності до п. 5.4. цього Порядку, збільшується на 10%.

17 липня 2015 року Відповідач направив на адресу Харківської міської ради листа 378/0/114-15 з пропозицією укласти зазначений договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова.

Пропозицію Відповідача Позивач відхилив листом від 16 липня 2015 № 607/0/124.

Станом на цей час звернення до суду Сторони не погодили внесення змін в істотні умови договору про пайову участь.

Позивач просить суд визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_4 та Департаментом економіки та комунального Харківської міської ради у зазначеній в позові редакції. Згідно якої замовник зобов'язується здійснити перерахування до бюджету м. Харкова кошти у розмірі 56 328.43 грн., згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова.

В судовому засіданні встановлено, що згідно Декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої від 14.04.2015 року № НОМЕР_2 проведена реконструкція об'єкту за адресою м. Харків АДРЕСА_2, загальною площею 39.9 кв.м., замовником є ОСОБА_4 В Декларації зазначено вважати закінченим будівництвом об'єкт готовим до експлуатації.

29 липня 2016 року відповідач отримав лист від 17 липня 2015 року листом № 378/0/114 - 15 від позивача, яким оголошена пропозиція про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури при реконструкції нежитлових приміщень 1-го поверху № 2-1-:-2-3 в літ «А-5» по АДРЕСА_2 та отримано 2-а примірники договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова № 156-15/1 при реконструкції нежитлових приміщень 1-го поверху № 2-1-:-2-3 в літ «А-5» по АДРЕСА_2 повідомлення про невиконання ним ст.. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно з якими замовник зобов'язаний до прийняття об'єкта в експлуатацію укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з органом місцевого самоврядування та перерахувати кошти до бюджету міста. Запропоновано звернутись із заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для підготовки проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

Згідно проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова та розрахунку величини пайової участі при реконструкції приміщення позивачем, зазначено, що опосередкована вартість 1 кв.м. складає 12 834 грн. (відповідально до повідомлення Про індекси зміни вартості будівельних робіт станом на 1 квітня 2015 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України), загальна кошторисна вартість реконструкції об'єкта становить 563 284.30 грн., розмір пайової участі 56 328.43 грн., а всього до сплати 56 328.43 грн.

Із наданих відповідачем, разом із запереченнями на позов, документів вбачається, нежитлове приміщення 1-го поверху № 2-1-:-2-3 в літ «А-5» по АДРЕСА_2, належить ОСОБА_4.

Згідно зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва від 14 квітня 2015 року, реконструкція зазначеного будинку, загальна кошторисна вартість встановлена в розмірі 28 000 грн.

Згідно п. 4 ч. 1ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Згідно ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зазначено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва, в тому числі: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках. Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності. Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва обєкта - для житлових будинків. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

На виконання положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 9 листопада 2011 року №804 (зі змінами внесеними рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 22 травня 2013 року №319) затверджено «Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова».

Згідно пункту 1.6 «Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова» замовник будівництва - фізична або юридична особа, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку (ділянки) та яка має намір здійснювати будівництво або змінити об'єкт будівництва, у тому числі під час проведення будівництва без зовнішніх геометричних розмірів та фундаментів у плані об'єкта будівництва.

За змістом наведених норм, обов'язковою умовою для виникнення у сторін правовідносин щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, є наявність у замовника будівництва у власності чи користуванні однієї чи декількох земельних ділянок та намір замовника будівництва щодо здійснення забудови території.

Згідно ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Реконструкція перебудова об'єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо) (Згідно з ДБН А.2.2-3-2012).

В судовому засіданні було встановлено, що загальна кошторисна вартість будівництва, а саме реконструкції житлового будинку встановлена 28 000 грн.

10 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових приміщень, в даному випадку буде становить 2 800 грн. (28 000 грн.х:100%).

Крім того, згідно рішення про внесення змін до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 року № 804 «Про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова від 22.05.2013 року № 319, пунктом 5.5. було вирішено , що у разі не укладання замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об'єкта к експлуатацію розмір пайової участі, розрахований у відповідності до п.5.4. цього Порядку збільшується на 10 % .

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню із зазначенням розміру пайової участі відповідача 2800, 00 грн..

Згідно ст. 88 ЦПК України із відповідача по справі підлягає стягненню сплачений позивачем при зверненні до суду судовий збір в розмірі 1378,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,61,79,209,212-215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_4, третя особа: Харківська міська рада про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова задовольнити частково.

Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_4, (61023 АДРЕСА_1 ІНН НОМЕР_1) та Департаментом економіки та комунального Харківської міської ради (61003, м. Харків, м-н Конституції, 7, код ЄДРПОУ 25610834) в наступній редакції:

ДОГОВІР № _____

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

м. Харків «_____»____201 р

Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі «Департамент», в особі заступника міського голови директора Департаменту економіки та комунального майна ОСОБА_5, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.11.2015 року № 07/15 «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання» з однієї сторони, та з іншої сторони ОСОБА_4 (інд.номер НОМЕР_1), іменований надалі «Замовник», на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 09.11.2011 № 804 (із змінами) уклали цей договір про наступне:

1.Предмет договору.

1.1.Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі «Замовника» у розвитку інфраструктури м. Харкова при реконструкції нежитлових приміщень 1-го поверху № 2-1-:-2-3 в літ «А-5» по АДРЕСА_2.

2.Обовязки сторін

2.1.«Замовник»:

2.1.1.Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу -24170000,рахунок - 31518921700002, МФО - 851011, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - ГУДКСУ у Харківській області, одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 2 800 грн. (дві тисячі вісімсот гривень 00 коп.), згідно кошторису.

2.1.2.Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом календарних днів з дня укладання даного договору.

2.2.«Департамент»:

2.2.1.На запит «Замовника» надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.

3.Відповідальність сторін

3.1.У разі невиконання або неналежного виконання «Замовником» обов'язків, передбачених п. 2.1. цього договору, «Замовник» сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25 % від суми не перерахованих коштів у визначений термін.

4.Час та дія договору

4.1.Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обовязків за договором.

5.Зміна та розірвання договору

5.1.Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

5.2.Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

5.3.Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

5.4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5.5.Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

6. Особливі умови

6.1.3 питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.

6.2.Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформлюються додатковою угодою до договору.

6.3.У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із

сторін цього договору, права та обов'язки за цим договором переходять до правонаступників.

6.4.У разі зміни власника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1. договору, права та

щодо виконання умов договору переходять до нового власника.

6.5.Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні Договору, вирішуються у судовому порядку.

6.6. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.

6.7. Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.

7. Адреса та реквізити сторін

Від «Департаменту» Від "Замовника"

Заступник міського голови - ОСОБА_4

директор Департаменту економіки

та комунального майна ідентифікаційний номер НОМЕР_1

_____підпис

код ЄДРПОУ 25610834

___Фатєєв М.І.

61003 м.Харків,м-н Конституції,7

Стягнути з ОСОБА_4 ІНН НОМЕР_1 , на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, код ЄДРПОУ 25610834, судові витрати в розмірі 1378 гривень 00 коп.

В іншій частині позову - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги. Особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя І.М. Шелест