Постанова № 69203189, 29.09.2017, Попаснянський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
29.09.2017
Номер справи
423/2514/17
Номер документу
69203189
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 423/2514/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2017 року м. Попасна

Попаснянський районний суд Луганської області

у складі

головуючої судді Архипенко А.В.

за участі секретаря судового засідання Кузьменко Ю.О..,

прокурора Мазур Н.І.,

особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли з УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 Аджисаята Рамазан-огли, громадянина України, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Мусоприані, Болниський район, Грузія, НОМЕР_1 виданий Золотівським ВМ Первомайського МВУМВС України в Луганській області 03.07.2001 року, ІПН НОМЕР_2, перебуває на посаді начальника дільниці технологічного комплексу навантаження вугілля ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля», зареєстрований і проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

- за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 Аджисаят Рамазан-огли, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є субєктом відповідальності за правопорушення повязані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно письмово повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Так, згідно з наказом від 26.11.2012 року № 1169/к ОСОБА_1 Аджисаят Рамазан-огли був призначений на посаду начальника дільниці технологічного комплексу навантаження вугілля ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля», що є юридичною особою публічного права.

02.06.2017 ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки VOLKSWAGEN PASSAT, 2014 року випуску, номерний знак НОМЕР_3, який ввезено з закордону на підставі посвідчення митниці (ЗУ1389) № LG0000055 від 30.05.2017 року та вантажно-митної декларації (ВМД) № 702010/2017/001122 від 30.05.2017 року. Згідно даної декларації та згідно відповіді Регіонального сервісного центру МВС в Луганській області вартість транспортного засобу становила 219336,09 грн. (двісті девятнадцять тисяч триста тридцять шість гривень девять копійок).

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року № 1801-VIII, у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає 80000 грн.

За таких умов, у субєкта декларування ОСОБА_1 виник обовязок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна, тобто упродовж періоду часу з 02.06.2017 року по 23:59 год 11.06.2017 року, письмово повідомити про це НАЗК..

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 після придбання 02.06.2017 року майна на суму 219336,09 грн., розмір якої перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, що є суттєвою зміною у майновому стані, в порушення встановленого Законом десятиденного строку, письмово повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані лише 31.07.2017.

Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи субєктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, з моменту придбання майна 02.06.2017 року транспортного засобу вартістю 219336,09 грн. що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, не своєчасно письмово повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні прокурор підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково , посилаючись на те, що не знав про необхідність письмового повідомлення про покупку автомобіля, а коли дізнався, то одразу надіслав таке повідомлення.

Вислухавши прокурора, пояснення ОСОБА_1, свідка , дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що винність ОСОБА_1, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження та його дії за ознаками ч.2 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно.

Зокрема, судом встановлено, що ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як відокремлений підрозділ ДП «Первомайськвугілля» (державна форма власності) за ідентифікаційним кодом 26402894, ДП «Первомайськвугілля» внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 32320594, відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України. Отже, ДП «Первомайськвугілля» є юридичною особою публічного права.

Таким чином згідно зі ст. 45 та ч. 2 ст. 52 Закону, начальник дільниці технологічного комплексу навантаження вугілля ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права та є субєктом декларування.

При цьому той факт, що ОСОБА_1 не знав про передбачений законом обовязок повідомляти НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, не є підставою для звільнення його від відповідальності, оскільки в Україні діє загальноприйнята у світі презумпція знання закону. Зокрема, у ст.68 Конституції України прямо зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».

Більше того, у судовому засіданні була допитана в якості свідка провідний юрисконсульт ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» ОСОБА_2, яка є особою відповідальною за виконання антикорупційної програми ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля», вона пояснила , що нею, а також уповноваженою особою з питань запобігання корупції ДП «Первомайськвугілля» неодноразово продились заходи з питань роз"яснення та ознайомлення працівників підприємства з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VII (включно зі ст. 52 названого закону), про що ОСОБА_1 розписався в відомості декларантів на оформлення електронного цифрового підпису за січень 2017 року, тим самим підтвердивши факт ознайомлення його з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, які відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП обтяжують чи помякшують відповідальність порушника за скоєне ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_1, який вперше притягується до адмінвідіповідальності, за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією - суд вважає, що метою запобігання ОСОБА_3 вчиненню нових подібних правопорушень, буде доречним застосувати щодо нього мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а саме: штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700,00 грн.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 164-5 ч.1, 221, 284, 289 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 Аджисаята Рамазан-огли притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_3 Аджисаята Рамазан-огли судовий збір на користь держави у розмірі 320,00грн. (триста двадцять гривень 00 коп.)

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Попаснянський районний суд.

Суддя А.В. Архипенко