
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"05" вересня 2017 р. м. Київ К/800/24581/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Усенко Є.А., розглянувши касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області)
на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09.03.2016
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2016
у справі № 803/124/16
за позовом Приватного підприємства «Українська затишна оселя»
до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача: Реєстраційна служба Луцького міського управління юстиції,
про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області 11.07.2017 (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2016 у справі № 803/124/16.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 касаційна скарга ОДПІ на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2016 залишена без руху, як така, що подана без дотримання вимог частини 2 статті 212 та частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: касаційна скарга подана з пропуском строку на касаційне оскарження, а клопотання про поновлення процесуального строку на касаційне оскарження вище зазначених судових рішень вмотивоване не в достатній мірі для визнання його обгрунтованим; до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 ОДПІ надано оригінал платіжного доручення № 716 від 06.07.2017, яким сплачено судовий збір у розмірі 1653,60 грн., що відповідає розміру судового збору, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
В заяві про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій, ухвалених у адміністративній справі № 803/124/16, ОДПІ як на причину пропуску строку посилається на відсутність бюджетного фінансування для сплати судового збору, що спричинило повернення касаційної скарги ОДПІ згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07.09.2016 та неможливість повторного звернення з касаційною скаргою раніше, ніж 11.07.2017. Залишаючи без руху касаційну скаргу, в тому числі з підстави, передбаченої частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 вказано на необхідність надання доказів, які б підтвердили довід ОДПІ про існування до 11.07.2017 об'єктивної перешкоди для звернення з касаційною скаргою у зв'язку з відсутністю необхідного бюджетного фінансування витрат на сплату судового збору. Однак, ОДПІ не виконано ухвалу Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 в цій частині, доказів неналежного фінансування з Державного бюджету України видатків на сплату судового збору впродовж періоду часу з вересня 2016 року по липень 2017 року суду касаційної інстанції не надано.
Керуючись частинами 4 та 6 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2016 у справі № 803/124/16.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направити Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути переглянута Верховним Судом України в порядку та з підстав, визначених статтями 237-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Вищого адміністративного
суду України Є.А. Усенко