ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
28 вересня 2017 р.Справа №804/6238/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Дєєва М.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» про забезпечення адміністративного позову по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення Державної фіскальної служби України від 15.09.2017 року за №163326/40345922 про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 17.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» та зобовязання Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 7 від 17.08.2017 року подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС».
Разом із адміністративним позовом до суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення Державної фіскальної служби України від 15.09.2017 року за №163326/40345922 про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 17.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС».
В обґрунтування клопотання зазначено, що позивач позбавлений можливості подати та зареєструвати податкові накладні в строк, що призведе до накладення штрафу за порушення строків реєстрації податкової накладної, таким чином позивач вважає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Згідно ч. 1 ст.118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 117 КАС України, суд за власної ініціативи або за клопотанням позивача може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення по адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження у адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Відповідно до частини 4 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Підставою для вжиття заходів забезпечення позову є існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також наявність ознак, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до абз.1 п.17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 №2 встановлено, що в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Позивачем не доведені та документально не підтверджені обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам позивача, або унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Суд вбачає, що зупинення дії рішення Державної фіскальної служби України від 15.09.2017 року за №163326/40345922 про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 17.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» є предметом позову та буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі.
Суд зазначає, що подання адміністративного позову предметом якого є визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії не є єдиним та беззаперечним доказом очевидної ознаки протиправності таких дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень.
Також, суд зазначає, що адміністративний суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.
З огляду на викладене суд доходить висновку, про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ФОРС» про забезпечення позову відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.
Суддя ОСОБА_1