Постанова № 69167245, 11.08.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2017
Номер справи
804/8337/16
Номер документу
69167245
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2017 р. Справа № 804/8337/16 ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Захарчук-Борисенко Н.В.,

розглянувши у скороченому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у розмірі 702466,33 грн., -

ВСТАНОВИВ:

28.11.2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якому просить суд: стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 691 707,80 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 33114340700008, код платежу 11010500, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі ОСОБА_1 ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.; стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2),податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 3 967,56 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 31114029700008, код платежу 14010100, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніцропетровеька ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.; стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з адміністративні штрафи та інші санкції у розмірі 510 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 31112106700008, код платежу 21081103, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.; стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з військового збору в розмірі 451,20 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р №31114063700008, код платежу 11011000, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі ОСОБА_1 ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 803012.; стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п розмірі 9 797,33 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р №33114340700008, код платежу 11010100, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська І'УДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.

Свої позовні вимоги податкова інспекція обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у загальному розмірі 702466,33грн., який залишається несплаченим на момент звернення до суду із цим позовом.

Ухвалою суду від 29.11.2016 рокубуло відкрито скорочене провадження у цій адміністративній справі та надано відповідачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для надання суду своїх письмових заперечень проти заявленого адміністративного позову, наявних доказів або заяви про визнання позову.

Сторони були належним чином повідомлені про порядок розгляду адміністративного позову, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. Втім, у встановлений строк відповідач не надав суду жодного із запропонованих документів.

Втім, у встановлений строк відповідач не надав суду жодного із запропонованих документів.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечень відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити цей адміністративний позов повністю з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що фізична особа-підприємецьШамра ОСОБА_3 перебуває на обліку у Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків.

Станом на момент звернення до суду із цим адміністративним позовом за ним рахується податковий борг зі сплати податку на доходифізичних осіб у загальному розмірі 702466,33грн.а саме:

податок на додану вартість 3967,56 грн.;

податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 691707,80 грн.;

військовий збір 451,20 грн.;

адмін. штраф 510,00 грн.;

податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 9797,33 грн.;

Так, з матеріалів справи вбачається, що податковий борг відповідача виник внаслідок наступного:

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проведено перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 20.05.2015р. №000693/04-66-17-01/НОМЕР_2. Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення №0023721701 від 10.12.2015 року на суму 170 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проведено перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 10.12.2015р. №000404/04-66-17-01/НОМЕР_2. Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення №0023871701 від 10.12.2015 року на суму 1757,56 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ ОСОБА_2 за результатами якої складено акт від 10.12.2015р. №001218/04-66-17-01/НОМЕР_2. Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомленнярішення №0023731701 від 10.12.2015 року на суму 2040 грн.

Так, ФОП ОСОБА_2 подана податкова декларація про майновий стан і доходи за 2014 рік №9082060110 від 04.08.2015 року, якою визначено до сплати суму податку, що підлягає сплаті до бюджету 10074,91 грн. та розмір щоквартальних авансових внесків з податку, що підлягають сплаті до бюджету у наступному за звітним році 10074,92 грн. (2518,73 грн = 10074,92)

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська проведено перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 10.12.2015р, №000402/04-66-17-01/НОМЕР_2, Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення від 10.12,2015 року №023761701 на суму 1020 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м, ОСОБА_1 проведено перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 10.12.2015 р., №000404/04-.66-17-01/НОМЕР_2, відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення рішення від 10.12.2015 року №0023881701 на суму 1942,85 грн.

Так, ФОП ОСОБА_2 подана податкова декларація про майновий стан і доходи за 2011 рік №9276497735 від 10.03.2016 року, якою визначено до сплати суму податку, що підлягає сплаті до бюджету 4512,00 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська проведено документальну планову виїзну перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 21.03.2016р. №371/1302/НОМЕР_2, Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення від 17.05.2016 року №0001161702 на суму 658 596,11 грн.

Нараховано непі на суму боргу 5487,01 грн.

Так, ФОП ОСОБА_2 подана податкова декларація про майновий стан і доходи за 2015 рік №9276497735 від 10.03.2016 року, якою визначено до сплати суму військового збору, що підлягає сплаті до бюджету 451,20 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська складене акт про ненадання документів від 11.03.2016р. №321/1302/НОМЕР_2. Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення від 23.03.2016 року №0004511702 на суму 510 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проведено документальну планову виїзну перевірку ОСОБА_2, за результатами якої складено акт від 21.03.2016р. №371/1302/НОМЕР_2. Відповідно до зазначеного акту сформовано податкове повідомлення-рішення від 17.05.2016 року №0001151702 на суму 510 грн. та №0001341702 на суму 9287,33 грн.

Суму податкового боргу зі вказаних видів податків відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив,атому сума боргу підлягає стягненню в судовому порядку.

Згідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до положень ст.41 Податкового кодексу Україниконтролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

За ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Так, як було зазначено вище, за відповідачем рахується податковий борг зі сплати ПДВ та податку на доходи фізичних осіб.

За ст.162 Податкового кодексу України платниками податку на доходи фізичних осіб є, в тому числі фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Згідно ст.180 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, в тому числі будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.

Згідно ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу Україниподаткова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань.

Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Згідно зі ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

За ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобовязання платника податків сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобовязання та/або штрафну (фінансову) санкцію.

Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.59.1, п.59.3, п.59.4, п.59.9 ст.59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На виконання вимог Податкового кодексу ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська була сформована та направлена податкова вимога від 28.01.2014 року №99-17.

За п.87.1,п.87.2, п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелом самостійної сплати грошових зобовязань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.

Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Не можуть бути джерелом погашення податкового боргу, крім погашення податкового боргу з податку на додану вартість, кошти на рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно п.20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з частиною 3 статті 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано суду, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.

Щодо питання про розподілу судових витрат, то суд зазначає, що у відповідності до положень ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому, сплачена податковим органом сума судового збору у розмірі 10596,50 грн. (платіжне доручення №1058 від 17.11.2016 року) йому з Державного бюджету України не повертається.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у розмірі 702466,33. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 691 707,80 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 33114340700008, код платежу 11010500, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі ОСОБА_1 ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 3 967,56 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 31114029700008, код платежу 14010100, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніцропетровеька ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з адміністративні штрафи та інші санкції у розмірі 510 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р № 31112106700008, код платежу 21081103, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з військового збору в розмірі 451,20 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р №31114063700008, код платежу 11011000, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі ОСОБА_1 ГУДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 803012.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2), податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п розмірі 9 797,33 грн. на користь бюджету та перерахувати на р/р №33114340700008, код платежу 11010100, отримувач: УДКС у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська І'УДКУ у Дніпропетровській області; ОКПО 37989253, МФО 805012.

Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України звернути до негайного виконання.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_4