
Номер справи 623/2310/17
Номер провадження 3/623/541/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2017 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП (м.Ізюм) ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, офіційно не працюючого, який проживає без реєстрації за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. В.Кремянецька, 25, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого, такого, що протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 187 ч.1 КУпАП 20.01.2016р.; за ст. 178 ч.1 КУпАП 09.02.2016р., за ст. 187 ч.2 КУпАП 03.03.2016р., за ст. 173-2 ч.1 КУпАП 20.04.2016р., за ст. 175-1 КУпАП 28.04.2016р., за ст. 178 ч.2 КУпАП 16.06.2016р., за ст. 173-2 ч.2 КУпАП - 01.07.2016р., за ст.187 ч.2 КУпАП - 10.02.2017р., за ч.2 ст.187 КУпАП - 05.04.2017р., за ч.2 ст.187 КУпАП 07.09.2017 р., за ч.2 ст. 187 КУпАП 18.09.2017, РНОКПП відсутній, телефон 066 5421398,
за ч. 2 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії ГП № 441017 від 26.09.2017 р., серії ГП №441159 від 26.09.2017р., громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачені ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення: № 623/2310/17, провадження № 3/623/541/2017 та № 623/2311/17, провадження № 3/623/542/2017, по притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП було об'єднано в одне провадження та присвоєно справі № 623/2310/17, провадження № 3/623/541/2017.
У судовому засіданні свою вину повністю визнав, щиро розкаявся у скоєних правопорушеннях, підтвердив обставини справи.
Дослідивши матеріли справ про адміністративні правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1, надані ним у судовому засіданні, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 24.07.2017 року стосовно гр. ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з встановленням наступних обмежень: 1) заборонено появу у барах, кафе, ресторанах та інших закладах, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; 2) заборонено відлучатися з дому за місцем проживання з 22-00 години до 06-00 години наступного дня без дозволу ОВС; 3) зявлятися на контрольні реєстрації до Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області кожен перший, другий, третій вівторок кожного місяця з 08-00 до 18-00 години у вільний від роботи час до працівника поліції Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області, який відповідає за відмітку піднаглядних осіб; 4) заборонено виїжджати за межі м.Ізюма з приводу будь-яких питань без узгодження з відповідальним працівником поліції Ізюмського ВП ГУНП, який здійснює адміністративний нагляд, за необхідності залишити місце проживання або змінити його негайно повідомити працівника поліції Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області для отримання необхідного дозволу.
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії ГП № 441017 від 26.09.2017 р., серії ГП №441159 від 26.09.2017р., громадянин ОСОБА_1 05.09.2017 року не зявився на контрольну реєстрацію до Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області, а 25.09.2017 року о 23-05 годині під час контрольної перевірки був відсутнім за місцем свого мешкання, чим повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ГП № 441017 від 26.09.2017 р., серії ГП №441159 від 26.09.2017р., поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1, даними ним в суді та наявними в матеріалах справи, копією довідки АРМОР, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 24.07.2017 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за ч.2 статтею 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Статтею 10 цього Закону встановлено, відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Стаття 32 КУпАП України адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб. Адміністративний арешт призначається районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що помякшують відповідальність щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Враховуючи викладене, те що відповідно до ст. 36 КУпАП України при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, беручи до уваги, що громадянин ОСОБА_1 офіційно ніде не працює, офіційних джерел доходу не має, систематично та зухвало не виконує обов`язки, покладені на нього згідно постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 24.07.2017 року, суд вважає, що застосування заходів у вигляді накладення штрафу або виправних робіт є недостатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з урахуванням чого суд вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді адміністративного арешту, визначивши строк - 5 діб.
Керуючись ст. ст. 32, 33, 36, ч.2 ст.187, 221, 282, 283, 284КУпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 5 (пять) діб.
Строк відбування покарання рахувати з моменту фактичного затримання правопорушника ОСОБА_1 в порядку виконання постанови суду.
Стягнути з ОСОБА_1судовий збір на користь держави в сумі 320 грн. 00 коп. (триста двадцять грн.00 коп. - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне Управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т.Д. Бєссонова