КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/1025/17
У Х В А Л А
27 вересня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Мельничук В.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства “Шлях Контракт” на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства “Шлях Контракт” до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 травня 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням Приватне підприємства “Шлях Контракт” подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в адміністративній справі визначено Законом України “Про судовий збір” з урахуванням змін до вказаного Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір справляється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Позивачем в адміністративному позові заявлено 2 вимоги майнового характеру на загальну суму 4104993,22 грн.
Виходячи зі змісту позовної заяви, Приватне підприємство “Шлях Контракт” при зверненні до суду з даною апеляційною скаргою повинно було сплатити судовий збір в розмірі 67732,39 грн. (1,5% ціни позову (6157,49грн.)*110%).
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 Законом України “Про судовий збір” з урахуванням змін до вказаного Закону, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до положень інформаційного листа Державної судової адміністрації від 10.11.2011 р. № 12-6621/11 документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
При зверненні до суду з апеляційною скаргою позивачем до апеляційної скарги додано роздруковану за допомогою оргтехніки квитанцію про сплату судового збору на загальну суму 67732,39 грн.
Будь-яких документів, які б містили відомості про зарахування вказаного судового збору до бюджету до апеляційної скарги позивачем не додано, також сплату даного судового збору не підтверджено органами Державної казначейської служби.
Отже, сума судового збору не може вважатися зарахованою до спеціального фонду Державного бюджету України у відповідності до вимог ч. 2 ст. 9 Законом України “Про судовий збір” з урахуванням змін до вказаного Закону.
Вказаною особою в порушення зазначених вимог законодавства не дотримано вказані вимоги ст. 187 КАС України та не додано документ про сплату судового збору.
Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2017 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. 187 КАС України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору та надано строк для усунення зазначених вище недоліків тривалістю тридцять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копія зазначеного судового рішення згідно відомостей повідомлення про вручення поштових відправлень вручена адресату 10 серпня 2017 року.
Строк виконання вимог зазначеної вище ухвали судді сплинув 11 вересня 2017 року.
Зазначені в ухвалі судді недоліки апеляційної скарги в наданий строк та в розумний строк надходження кореспонденції не усунуто.
Відповідно до ч. 3 п. 1 ст. 108 КАС України апеляційна скарга вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 108, 165, 187, 189 КАС України, –
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства “Шлях Контракт” на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства “Шлях Контракт” до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили через п?ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Мельничук В.П.