
5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 вересня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1160/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Луганській області до державного підприємства Первомайськвугілля в особі відокремленого підрозділу Шахта Гірська про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
14 серпня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці у Луганській області до державного підприємства Первомайськвугілля в особі відокремленого підрозділу Шахта Гірська, в якому позивач просив суд застосувати до відокремленого підрозділу Шахта Гірська Державного підприємства Первомайськвугілля заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони виконання таких робіт підвищеної небезпеки: виїмки вугілля в 11 лави північного блоку пл. k8 гор. 1000м, у звязку з загрозою життю та здоровю людей.
В обгрунтування позовних вимог зазначено наступне.
На підставі доручення Премєр-Міністра України від 24.05.2017 року (п. 4 р. 7 витягу з протоколу №36 засідання Кабінету Міністрів України «Про результати роботи комісії з перевірки стану забезпечення охорони праці та технічної безпеки не вугільних підприємствах», статей 4, 6 і 7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 № 877-V, у відповідності з наказом Головного управління від 12.07.2017 № 132 та направленням на перевірку від 31.07.2017 № 01-17/80 03.08.2017, посадовою особою Головного управління було проведено позапланову перевірку субєкта господарювання: відокремленого підрозділу шахта Гірська ДП Первомайськвугілля, код ЄДРПОУ 26402894, розташованого за адресою: 93292, Луганська область, м. Гірське, вул. Данькова, 21, на предмет перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а також дотримання умов, за яких погоджена програма розвитку гірничих робіт на 2017 рік на підприємстві.
За результатами перевірки складений акт перевірки від 03.08.2017 № СК-20 та припис від 03.08.2017 № СК-20, у яких зафіксовано 17 порушень Правил безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 № 62 (далі НПАОП 10.0-1.01-10 Правила безпеки у вугільних шахтах).
Згідно розділу 5 вказаного акта перевірки позивачем було зафіксовано 16 порушень ведення та дотримання технічної документації на дільниці.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 39), подав клопотання про розгляд справу без уповноваженого представника та в порядку письмового провадження (а.с. 43).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 40), подав писомове клопотання в якому визнав повністю позовні вимоги та просив розглянути справу в порядку письмового провадження (а.с. 41).
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд встановив наступне.
Судом встановлено, що спірні правовідносини врегульовані Законом України від 05.04.2007 № 877-V Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (далі Закон № 877), Положенням про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженим наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 № 826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 № 1531/20269 (далі Положення № 826), Законом України Про охорону праці від 14.10.1992 № 2694-ХІІ (далі Закон № 2694), Правилами безпеки у вугільних шахтах, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 № 62 (далі НПАОП 10.0-1.01-10 Правила безпеки у вугільних шахтах).
Державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом (частина перша статті 4 Закону № 877).
Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону № 877 виключно законами встановлюються:
органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності;
види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю);
повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг;
вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності;
спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю);
санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Відповідно до частини першої статті 38 Закону № 2694, державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у звязку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообовязкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Головне управління Держпраці у Луганській області зареєстровано як юридична особа 26.05.2015, № запису 13811340000001902 на підставі розпорядчого акта постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 100, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 26.04.2017 № НОМЕР_1 (а.с. 16-18).
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 04.12.2016 №8, Головне управління Держпраці у Луганській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується (а.с.5-7).
Згідно з пунктом 4 Положення про Головне управління Держпраці у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань Головне управління, зокрема:
1) здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:
- забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;
- монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;
- виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;
- організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань (підпункт 15 пункту 4);
2) здійснює державний нагляд у сфері гірничих відносин на підприємствах вугільної, гірничорудної та нерудної промисловості, під час проведення гірничих робіт, будівництва та експлуатації, ліквідації або консервації гірничих підприємств (підпункт 17 пункту 4).
Згідно з абзацом 2 частини першої статті 6 Закону № 877 подання субєктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням є однією з підстав для здійснення позапланових заходів.
Для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки (частина перша статті 7 Закону № 877).
Судом встановлено, що Шахта Гірська є відокремленим підрозділом державного підприємства Первомайськвугілля (код ЄДРПОУ 32320594), що не заперечується сторонами по справі.
На підставі витягу з протоколу №36 засідання Кабінету Міністрів України «Про результати роботи комісії з перевірки стану забезпечення охорони праці та технічної безпеки не вугільних підприємствах», Головним управлінням Держпраці у Луганській області видано наказ від 12.07.2017 № 132 Про проведення позапланових перевірок, на підставі якого видано направлення від 31.07.2017 № 01-17/80 на проведення перевірки ВП «Шахта Гірська» ДП «Первомайськвугілля» з 03.08.2017 по 03.08.2017 додержання вимог законодавчих та інших нормативних актів з промислової безпеки та охорони праці у підготовчих виробках 11 північної лави пл. к8 гор. 1000 м та виконання умов погодження планів гірничих робіт на 2017 рік (а.с. 10, 11, 12).
03.08.2017 за результатами перевірки складено акт № СК-20 підписано уповноваженими субєктами господарювання, які брали участь у перевірці, один примірник акта вручено в.о. директора ВП Шахта Гірська ОСОБА_1 (а.с.13-15).
Підставою для звернення позивача до суду з даним позовом стало виявлення за результатами перевірки порушень статей 13, 14 Закону № 2694, викладених у пунктах 1-1.28, 2-2.6, 3-3.6, 4-4.16 таблиці акта перевірки від 03.08.2017 № СК-20, які становлять загрозу життю та/або здоровю людей.
Згідно з положеннями статті 13 Закону № 2694 роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:
створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;
розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;
забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;
впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;
забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом;
забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів;
розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці;
здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;
організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;
вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Обов'язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці визначені статтею 14 Закону № 2694, а саме - працівник зобов'язаний:
дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Згідно з частиною першою статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Статтею 4 Закону № 2694 визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоровя працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно з абзацом пятим пункту 1.4 розділу І Положення № 826 загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, у пункті таблиці акта перевірки від 03.08.2017 №СК-20 зафіксовано порушення ведення та дотримання технічної документації на дільниці № 3, а саме п. 1 з п.п. 1.1 таблиці зафіксовано порушення ПЛА на період з 01.08.17 по 31.01.18 робітники не ознайомлені з правилами безпеки у вугільній промисловості, що є порушенням п.6 гл. 3 р. IV НПФОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах», п.п. 1.2. більше трьох місяців не проводився повторний інструктаж зайнятих на роботах підвищеною небезпеки, що є порушенням п. 14 гл. 1 р. IV НПФОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах», та не проводився позаплановий інструктаж робітникам перерва в роботі яких складає більше 30 днів, що є порушенням п. 15 гл. 1 р. IV НПФОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах».
Крім того, акта перевірки від 03.08.2017 № СК-20 встановлено, що на приймально-відправному майданчику конвеєрного хідника 10-ї лави північного блоку пл. k8 гор. 1000м відсутній запобіжний барєр, що є порушенням п. 22 гл. 1 р. IV НПФОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах», на ПКЗ конвеєрного хідника 10-ї лави північного блоку пл. к8 гор.1000 на протязі 5м переріз виробки складає менше 2м2, що є порушенням п.9 гл.2 р. V, п.1 гл.6 р. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», верхня ніша закріплена у невідповідність паспорту, відсутні гідравлічні стійки кріплення, що є порушенням п.1 гл.4 р. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», лава не забезпечена розрахунковою кількістю повітря Qроз - 498 М3 /хв., Qфакт. - 402 м3/хв., що є порушенням п.1 гл.1 р. VI НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», в нижній частині лави здвоєний органний ряд відстає від вибою більше ніж 6м, що є порушенням п.1 гл.4 р. V НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», на конвеєрному хіднику 11-ї лави північного блоку пл. к8 гор. 1000м не встановлюється кріплення посилення, що є порушенням п.1 гл.4 р. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», на електричному кабелі, що живить привід конвеєра лави СП-326 мається пошкодження ізоляції до струмопровідних жил, що є порушенням п.9 гл.З р. VIII НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», розподільчий пункт лави засипаний гірничою масою, є відкладення вугільного пилу на електрообладнанні та кабельному господарстві, що є порушенням п.1 гл.7 р. VI НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», сланцевий заслон на конвеєрному хіднику 10 лави північного блоку пл. к8 гор. 1000м №24 не укомплектований сосудами ПБС-1, розрахункова кількість 200шт., фактична 100шт., що є порушенням п.15 гл.7 р. VI НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», температура лавини в конвеєрному хіднику 11-ї лави північного блоку пл. к8 гор. 1000м складає 32 С, замість 26 С, що є порушенням п.1 гл.4 п. 23 гл. 1 р. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», на повітряноподаючому хіднику південних лав пл. гор. 1000м на протязі 140 км.ПК 62-69 виробка засипана гірничою масою. На конвеєрі КШЛ нижня стрічка має тертя з гірничною масою, на конвеєрі не вистачає 30 роликовоопор, ширина конверсії стрічки складає в середньому 40 см. Працює система знепилювання повітря (зрошення), що є порушенням п.3 гл. 2 р. IV, п. 6 гл. 6 р. VII, п. 4 гл. 3 р. IX п. 1 гл. 7 IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», водяний заслон №19 на підпорядкуючому хіднику підведених лав пл. к8 гор. 100м не неукомплектований сосудами ПБС-1, розрахункова кількість 273 шт., фактична 100 шт., що є порушенням п. 15 гл. 7 р. VII НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах», крім того, не узгоджена програма розвитку гірничних робіт по ВП шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» на 2017 рік, що є порушенням п. 12 гл. 1 р. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правила безпеки у вугільних шахтах».
Відповідно до абзацу 2 підпункту 2.26 розділу ІІ Положення № 826 право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників.
У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня (абзац 7 підпункту 2.26 розділу ІІ Положення № 826).
Відповідно до абзацу першого частини пятої статті 4 Закону № 877 виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг субєктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Оскільки на час розгляду справи відповідачем залишаються невиконаними пункти 1, 2, 3, 7, 8 та 9 акта перевірки від 19.04.2017 №СК-10, суд приходить до висновку про задоволення уточненого адміністративного позову, оскільки зазначені порушення створюють загрозу життю та/або здоровю людей.
Крім того, слід зазначити, що в силу ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідач у судовому засіданні визнав уточнений позов у повному обсязі, про що зробив відповідну заяву.
У частинах 3, 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, обєктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоровю людей.
Таким чином, постанова підлягає негайному виконанню.
Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а стягнення його з відповідача в таких випадках не передбачено законом.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Луганській області до державного підприємства Первомайськвугілля в особі відокремленого підрозділу Шахта Гірська про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), - задовольнити.
Застосувати до відокремленого підрозділу Шахта Гірська державного підприємства Первомайськвугілля заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони виконання таких робіт підвищеної небезпеки: виїмки вугілля в 11 лави північного блоку пл. k8 гор. 1000м, у звязку з загрозою життю та здоровю людей.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_2