Постанова № 69134574, 19.09.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2017
Номер справи
804/3818/17
Номер документу
69134574
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2017 р. Справа № 804/3818/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання неправомірними дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Дніпропетровського окружного адмністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії, в якому просив: визнати неправомірними дії Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо відмови ОСОБА_2 у проведенні з 01.01.2005 року перерахунку стажу його служби з визначенням йому з цього періоду відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 40% та надбавки за безперервну службу в розмірі 90%;

зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснити ОСОБА_2 з 01.01.2005 року перерахунок стажу його служби - визначивши йому з цього періоду відсоткову надбавку за вислугу років в розмірі 40%, а надбавку за безперервну службу в розмірі 90% з урахуванням того, що його вислуга років для призначення пенсії на день його звільнення з органів внутрішніх справ України складає більше 25 років, надавши йому про це відповідний висновок та довідку про змінений розмір його грошового забезпечення з 01.01.2005 року для перерахунку його пенсії з 01.01.2005 року.

зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області довідку про змінений з 01.01.2005 року розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку його пенсії з 01.01.2005 року.

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області на підставі отриманої з Головного управління Національної поліції в Луганській області довідки про змінений з 01.01.2005 року розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 здійснити перерахунок його пенсії з 01.01.2005 року.

встановити судовий контроль за виконанням постанови суду шляхом зобов'язання Головного управління Національної поліції в Луганській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області подати у місячний строк з моменту набрання рішення законної сили звіт про виконання рішення суду.

В обґрунтування позову посилався на те, що згідно даних послужного списку вислуга років, позивача, для призначення пенсії на 01.06.2001 року(дата звільнення на пенсію) складає 25 років 11 місяців 27 днів, на підставі чого була визначена і встановлена з 01.01.2005 надбавки за вислугу років у розмірі 35% і надбавки за безперервну службу у розмірі 70%. Однак, розмір вказаної надбавки не є вірним, оскільки із додатком 10 Указу Президента України «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» №926 від 04.10.1996 року розмір надбавки за вислугу років від 25 і більше складає 40%, а згідно Указу Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу» №370 від 24.04.2003 розмір надбавки за безперервну службу понад 25 років складає 90%. На виконання Постанови КМУ №393 було видано наказ МВС України №1276 від 31.10.2003 «Про затвердження інструкції про організацію роботи з пенсійного забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України і членів їхніх сімей» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2003 за №1161/8482) (далі - інструкція до наказу МВС України №1276), де у підпункті 3.1 пункту 3 інструкції до наказу МВС України №1276 чітко зазначено, що «Військовослужбовцям внутрішніх військ та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України вислуга років для призначення пенсій обчислюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, а також до вислуги років зараховуються інші види служби (у тому числі на пільгових умовах) для призначення пенсій відповідно законодавства України».

Позивач вважає, що йому безпідставно з 01.01.2005 року при перерахунку пенсії були застосовані занижені розміри надбавки за вислугу років та надбавки за безперервну службу, що є неправомірно. Крім того, зазначає, що в структурних підрозділах апарату Міністерства, управлінь МВС України в областях та в інших закладах та установах системи МВС України невірно застосовували пункт 2 Інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, яка затверджена наказом МВС України №684 від 20.06.2004 (далі - інструкція до наказу МВС України №684).

Згідно із пунктом 2 інструкції до наказу МВС України №684 обчислення періодів служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років структурними підрозділами проводилося тільки в календарному обчисленні (один місяць служби за місяць) в той час, як цей пункт передбачав обчислення цієї надбавки і в порядку передбаченому законодавством (Обчислення періодів служби ... здійснюється в порядку передбаченому законодавством, в календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць). Та не врахування цих обставин відповідно звернуло увагу МВС України, роз'яснивши у своїх вказівках, що вислуга років для призначення пенсій, обчислюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, а також до вислуги років зараховуються інші види служби (у тому числі на пільгових умовах) для призначення пенсій відповідно законодавства України.

ОСОБА_2, звернувся до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визначення і встановлення з 01.01.2005 відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 40%, а надбавки за безперервну службу в розмірі 90%, оскільки колишнє Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в якому він проходив службу на той час, при їх визначені для перерахунку пенсії безпідставно зменшило їх розміри, що відповідно призвело і до зменшення розміру пенсії позивача, проте отримав із цієї установи безпідставну відмову.

Відповідно до вимог чинної редакції ст.51 Закону України №2262-12 від 09.04.1992 року, - «Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком».

Враховуючи вищезазначене позивач просив позов задовольнити в повному обсязі.

Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник, Головне управління Національної поліції в Луганській області, у судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, проти позовних вимог заперечували, з підстав, викладених в письмових запереченнях та просили суд відмовити в задоволенні позову повністю. Відповідач зазначив, що Головне управління Національної поліції в Луганській області не є правонаступником ГУ МВС України у Луганській області. Крім того, зазначили, що відповідно до постанови ПФУ № 3-1 від 30.01.2007 р. якою затверджений «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, яким затверджений «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» довідка та інші документи для призначення пенсії та перерахунку раніше призначених пенсій видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби. Оскільки позивач службу в ГУНП в Луганській області не проходив, будь-яка інформація щодо ОСОБА_2 у відповідача відсутня, а тому вимоги позивача зобов'язати ГУНП вчинити певні дії є необґрунтованими та такими, що суперечать вимогам діючого законодавства.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заперечували проти позовних вимог, обґрунтовуючи свою думку у поясненнях, викладених у запереченнях на позов. Позиція відповідача аргументована тим, що, позивачу довідка про змінений з 01.01.2005 року розмір грошового забезпечення не видавалась, а відповідно ОСОБА_2Г до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області не звертався та не отримував відмови в його прийняті. Таким чином, підстави для задоволення позовних вимог до Пенсійного фонду позивача відсутні, оскільки судовому захисту не підлягають заздалегідь непорушені права, які ґрунтуються на припущеннях. 22 серпня 2017 року направили до суду клопотання про розгляд справи без участі представника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Згідно з частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 відповідно до наказу № 110 о/с від 01.06.2001 року УМВС України в Луганській області, згідно до п. 65 «а» (за віком) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, був звільнений з органі МВС у відставку. Вислуга на день звільнення у календарному обчислені становить 23 роки 01 місяць 23 дні, у пільговому обчислені 25 років 02 місяці 17 днів.

Згідно розрахунку вислуги років ОСОБА_2 ,складеного на підставі його архівної особової справи № 57380, вислуга років на 01 червня 2001 року для призначення пенсій складає 25 років 11 місяців 27 днів.

Позивачу з 01 січня 2005 року на підставі пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» №1769-4 від 15.06.2004 було проведено перерахунок раніше призначеної пенсії виходячи з нової редакції статті 43 Закону, з урахуванням як основного грошового забезпечення так і його додаткових видів.

На підставі вище зазначеного Закону перерахунок пенсії був здійснений з урахуванням: посадового окладу; окладу за спеціальне звання; відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 35%; 100 відсоткової надбавки; надбавки за безперервну службу в розмірі 70%; надбавки за особливі умови служби в розмірі 50%; доплати від належної суми пенсії в розмірі 25%, премії в розмірі 33,3%.

Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені ч.2 ст. 51 цього закону.

Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45, перерахунок раніше призначених згідно вказаного закону пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно п.п.4,5 названого Порядку, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно Указу Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу» №370 від 24.04.2003 розмір надбавки за безперервну службу понад 25 років складає 90%.

Згідно із ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» (далі - Закон) «Порядок обчислення вислуги років для призначення пенсії відповідно до цього Закону ... особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ визначається Кабінетом Міністрів України», а саме Постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей (далі - Постанова КМУ №393)».

На виконання Постанови КМУ №393 було видано наказ МВС України №1276 від 31.10.2003 «Про затвердження інструкції про організацію роботи з пенсійного забезпечення військовослужбовців внутрішніх військ та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України і членів їхніх сімей» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2003 за №1161/8482) (далі - інструкція до наказу МВС України №1276), де у підпункті 3.1 пункту 3 інструкції до наказу МВС України №1276 чітко зазначено, що «Військовослужбовцям внутрішніх військ та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України вислуга років для призначення пенсій обчислюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, а також до вислуги років зараховуються інші види служби (у тому числі на пільгових умовах) для призначення пенсій відповідно законодавства України».

Згідно абзацу 2 пункту 15 Розділу XI Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 р. № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Так, 02 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України Про Національну поліцію (далі Закон № 580-VІІІ), який набрав чинності 7 листопада 2015 року.

Частиною 1 статті 1 Закону № 580-VІІІ встановлено, Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

За визначенням статті 3 Закону № 580-VІІІ у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 1 Указу № 370/2003 Голові Служби безпеки України та Міністрові внутрішніх справ України надано право встановлювати відповідно військовослужбовцям Служби безпеки України і працівникам органів внутрішніх справ України щомісячні надбавки за безперервну службу в органах безпеки і органах внутрішніх справ у відсотках до грошового забезпечення, які мають високі результати у службовій діяльності, залежно від стажу служби в таких розмірах: понад 5 років до 10; понад 10 років до 30; понад 15 років до 50; понад 20 років до 70; понад 25 років до 90 відсотків.

Виходячи положень цієї норми спірна надбавка має не загальнообовязковий, а індивідуальний характер, оскільки є правом керівника та встановлюється за певних умов, а саме: за наявності необхідного стажу безперервної служби та за високі результати у службовій діяльності. Отже, вказана надбавка належить до додаткових видів грошового забезпечення і має враховуватися при нарахуванні пенсії військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які отримували її під час проходження служби і були звільнені зі служби після її запровадження.

Як вбачається з матеріалів справи, вислуга років ОСОБА_2 на 01 червня 2001 року для призначення пенсії складає 25 років 11 місяців 27 днів.

Враховуючи викладене позивачу надано право на встановлення вказаної надбавки, оскільки він має необхідний стаж безперервної служби, яка в подальшому може бути врахована при нарахуванні пенсії, особам рядового і начальницького складу, які отримували її під час проходження служби і були звільнені зі служби після її запровадження.

Виходячи з приписів ст. 19 ч. 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 статті 9 КАСУ суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 ч. 1 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доводи відповідача про те, що питання перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції віднесено до компетенції ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Луганській області, є безпідставним, оскільки повноваження ліквідаційної комісії визначені Постановою КМУ № 1074 від 20.10.2011 «Про затвердження порядку здійснення заходів пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади» зокрема пунктом 18, де зазначено, що ліквідаційна комісія наділена виключно повноваженнями у частині забезпечення заходів пов'язаних з ліквідацією та забезпечує здійснення передбачених законодавством заходів, повязаних з ліквідацією територіального органу.

Таким чином, в силу наведених законодавчих приписів позивач набув право на перерахунок стажу його служби з визначенням відповідного розміру надбавки за безперервну службу понад 25 років, на підставі Указу Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу» №370 від 24.04.2003.

Згідно пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Луганській області підлягають задоволенню.

У той же час, позовні вимоги до Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області не підлягають задоволенню, оскільки є передчасними. Позивач до Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області за перерахунком пенсії на підставі виданої довідки Головного управління Національної поліції в Луганській області про перерахунок стажу не звертався та відмови у встановлений законом порядку не отримував, про що позивачем не заперечувалось.

Разом з тим, суд не вбачає підстав для задоволення вимог позивача в частині щодо зобов`язання відповідачів у місячний строк з дня набрання законної сили рішення законної сили, подати звіт про виконання цього судового рішення, оскільки у даному випадку суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю згідно ст. 267 КАС України за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень, адже у суду не має достатніх підстав вважати, що відповідач буде перешкоджати його виконанню після набрання ним законної сили. Доказів зворотного позивачем не надано.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо відмови ОСОБА_2 у проведенні з 01.01.2005 року перерахунку стажу його служби з визначенням йому з цього періоду відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 40% та надбавки за безперервну службу в розмірі 90%;

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області здійснити ОСОБА_2 з 01.01.2005 року перерахунок стажу його служби з урахуванням того, що його вислуга років для призначення пенсії на день його звільнення з органів внутрішніх справ України складає більше 25 років, надавши йому про це відповідний висновок та довідку про змінений розмір його грошового забезпечення з 01.01.2005 року для перерахунку пенсії з 01.01.2005 року.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Луганській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області довідку про змінений з 01.01.2005 року розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії з 01.01.2005 року.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1