Постанова № 69134572, 13.09.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2017
Номер справи
804/4067/17
Номер документу
69134572
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2017 р. Справа № 804/4067/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З.,

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Приватного підприємства «Домініум» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

27.06.2017 Приватне підприємство «Домініум» (далі ПП «Домініум», позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі ГУ ДФС у Дніпропетровській області, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007111303 від 06.06.2017 (Форма «ПС»), винесене ГУ ДФС у Дніпропетровській області; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007121303 від 06.06.2017 (Форма «Д»), винесене ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем документальну планову виїзну перевірку ПП «Домініум» було проведено з порушенням норм чинного законодавства, викладені в Акті перевірки висновки не відповідають дійсним обставинам справи, зроблені без належного дослідження усіх наявних доказів, а отже прийняті на підставі акта перевірки спірні податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.

У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити з викладених у ньому підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та зазначив, що проведеною перевіркою були встановленні порушення чинного законодавства, що призвело до винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані документи і матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що на підставі направлення від 26.04.2017 № 8151 - виданого ГУ ДФС у Дніпропетровській області, ОСОБА_1 - головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області, відповідно до наказу № 2110 від 13.04.2017, згідно із пп.20.1.4. п.20.1. ст.20., п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), пункту 2 частини 1 статті 13 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання проведена планова виїзна перевірка Приватного підприємства «Домініум», код ЄДРПОУ 30498482, з питань повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, військового збору за період з 01.04.2014 по 31.12.2016.

ПП «Домініум» проінформовано про проведення документальної планової виїзної перевірки письмовим повідомленням від 13.04.2017 №1189, яке разом з копією наказу №2110 від 13.04.2017 вручено головному бухгалтеру ОСОБА_2 листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового повідомлення.

Перевірку проведено з відома директора ПП «Домініум» ОСОБА_3 та в присутності головного бухгалтера ОСОБА_2

За результатами перевірки складено акт від 23.05.2017 №5358/04-36-13-06/30498482, про результати планової виїзної перевірки Приватного підприємства «Домініум», код ЄДРПОУ 30498482, з питань повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, військового збору за період з 01.04.2014 по 31.12.2016, (далі - Акт перевірки), яким встановлено порушення ПП «Домініум» норм законодавства України, а саме:

- п.п.168.1.1, п.п.168.1.2, п.п.168.1.5 п. 168.1 ст.168, п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, в частині несвоєчасної сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати працівників у сумі - 404816,94 грн., у тому числі за квітень 2014 року - 549,13 грн., за травень 2014 року - 749,31грн., червень 2014 року - 3273,70 грн., за липень 2014 року - 4262,57 грн., за серпень 2014 року - 9041,89 грн. за вересень 2014 року - 9161,57 грн., за жовтень 2014 року -10119,66 грн., за листопад 2014 року - 12632,37 грн., за грудень 2014 року - 12826,45 грн., за січень 2015 року - 12638,96 грн., за лютий 2015 року - 13414,36 грн., за березень 2015 року - 13286,18 грн., за квітень 2015 року - 13368,00 грн., за травень 2015 року - 13749,45 грн., за червень 2015 року - 14257,44 грн., за липень 2015 року - 13551,77 грн., за серпень 2015 року - 13124,93 грн., за вересень 2015 року - 10796,99 грн., за жовтень 2015 року - 11382,52 грн., за листопад 2015 року - 11228,00 грн., за грудень 2015 року - 11323,43 грн., за січень 2016 року - 15701,97 грн., за лютий 2016 року - 15936,01 грн., за березень 2016 року - 15055,39 грн., за квітень 2016 року -15146,55 грн., за травень 2016 року - 16250,59 грн., за червень 2016 року - 16289,09 грн., за липень 2016 року - 15960,22 грн., за серпень 2016 року - 15976,08 грн., за вересень 2016 року - 16006,20 грн., за жовтень 2016 року - 15204,43 грн., за листопад 2016 року - 16645,02грн., за грудень 2016 року - 15906,71 грн.;

- п.51.1 ст.51, п.п. "б" п. 176.2 ст.176, п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст.169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, а саме: не відображення сум нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам - підприємцям у податкових розрахунках форми 1-ДФ за 2,3,4 квартали 2014 року, 1,2,3,4 квартали 2015 року та за 1,2,3,4 квартали 2016 року з ознакою доходу «157»;

- п. 169.1, п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 Податкового Кодексу від 02.12.2010 № 2755-VІ, в частині неправомірності застосування соціальної пільги, а саме: в періоді перевірки застосовано соціальну пільгу на доход, нарахований у вигляді заробітної плати, розмір якої перевищує граничний розмір доходу, який дає право на отримання соціальної пільги, в результаті чого занижено ПДФО з нарахованої зарплати на загальну суму 6565,14 грн., в т.ч. за 2014р. - 1644,30 грн., за 2015р. - 2192,40 грн., 2016р. - 2728,44грн.

Перевіркою правильності заповнення податкових розрахунків за період перевірки порушено п.119.2 ст.119 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ «Неподання, подання з порушення встановлених строків подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Враховуючи виявлені порушення, ГУ ДФС у Дніпропетровській області на підставі акта перевірки від 23.05.2017 №5358/04-36-13-06/30498482 винесено податкові повідомлення-рішення: від 06.06.2017 № НОМЕР_1, яким до ПП «Домініум» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п у сумі 510 грн.; від 06.06.2017 №0007121303, яким ПП «Домініум» визначено суму грошового зобовязання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені у сумі 321 237, 22 грн., з яких за податковим зобовязанням 6565, 14 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 307934,52 грн., сума пені відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України 6737, 56 грн.

Не погодившись із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить із наступного.

В силу ст.36 Податкового кодексу України податковим обовязком визнається обовязок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обовязок виникає у платника за кожним податком та збором.

При несплаті зобовязання у встановлений строк виникає податковий борг, відповідно до 14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.14.1.162. п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобовязань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до акта перевірки сальдо розрахунків станом на 01.04.2014 К-т 12258, 27 грн.; нараховано податку за період, що перевірявся 455666, 51 грн., сплачено (перераховано) податку до бюджету 394869, 44 грн.; сальдо розрахунків станом на 31.12.2016 К-т 73055,34 грн.

Перевіркою своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб ПП «Домініум» встановлено факти несвоєчасного перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 404816, 94 грн.

Крім того, перевіркою правомірності надання платникам податку податкової соціальної пільги, розміру та порядку її застосування встановлено, що ПП «Домініум» в періоді перевірки застосувало соціальну пільгу на доход, нарахований у вигляді заробітної плати, розмір якої перевищує граничний розмір доходу, який дає право на отримання соціальної пільги, в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб з нарахованої зарплати на загальну суму - 6565,14 грн. в т.ч. за 2014 рік 1644, 30 грн., за 2015 рік 2192, 40 грн., за 2016 рік 2728, 44 грн.

Оподаткування доходів, отриманих фізичними особами, регулюється розділом IV ПК України, яким визначено доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (стаття 164 цього Кодексу), та доходи, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (стаття 165 зазначеного Кодексу).

Відповідно пункту 164.2 статті 164 ПК України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи; у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (підпункт 164.2.1); суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (підпункт 164.2.2).

Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку (пункт 171.1 статті 171 ПК України).

Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні (абзац 171.2 статті 171 ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок (абзац «а» пункту 176.2 статті 176 ПК України).

Згідно з пунктом 54.2 статті 54 ПК України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб встановлений статтею 168 ПК України.

Згідно з підпунктом 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 ПК України, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (підпункт 168.1.2 пункту 168.1 статті 168 ПК України).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується не надається платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду (підпункт 168.1.5 пункту 168.1 статті 168 ПК України).

Згідно з підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПК України, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Згідно з підпунктом 168.4.7 пункту 168.4 статті 168 ПК України, відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Пунктом 127.1 статті 127 ПК України встановлено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

Стосовно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) з податку на доходи фізичних осіб по акта перевірки від 23.05.2017 №5358/04-36-13-06/30498482 ПП «Домініум» суд зазначає наступне.

Із розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) з податку на доходи фізичних осіб до акта перевірки від 23.05.2017 №5358/04-36-13-06/30498482 ПП «Домініум», згідно із пунктом 127.1 статті 127 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями видно, що позивачу нараховані штрафні санкції в розмірі 303 147,79 грн.

Так, відповідно до зазначеного розрахунку, за квітень 2014 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція за сплачений після закінчення граничного терміну сплати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 25%.

За травень 2014 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція за сплачений після закінчення граничного терміну сплати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 50%, як за такий, який повторно не сплачено своєчасно.

За червень 2014 року грудень 2016 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція за сплачений після закінчення граничного терміну сплати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 75 %, як за такий, який втретє та більше не сплачено своєчасно.

Стосовно розрахунку штрафних санкцій з питань повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб ПП «Домініум» суд зазначає наступне.

За червень 2014 року грудень 2016 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція у розмірі 75%, як за такий податок, що не сплачено втретє та більше.

Стосовно розрахунку штрафних санкцій з питань повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб до ПП «Домініум» застосовано штрафні санкції в розмірі 4786,73 грн.

Так, відповідно до зазначеного розрахунку, за квітень 2014 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція за сплачений після закінчення граничного терміну сплати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 25%.

За травень 2014 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція за сплачений після закінчення граничного терміну сплати податок на доходи фізичних осіб у розмірі 50%, як за такий, який повторно не сплачено своєчасно.

За червень 2014 року грудень 2016 року до ПП «Домініум» застосована штрафна санкція у розмірі 75%, як за такий податок, що не сплачено втретє та більше.

Суд вважає за необхідне звернути увагу на тому, що ознаки повторності виникають в тому випадку, коли визначення контролюючим органом податкового зобовязання або зменшення бюджетного відшкодування відбувається після того, як протягом останніх 1095 днів контролюючим органом вже було вчинено дії по зменшенню бюджетного відшкодування або визначенню податкового зобовязання стосовно одного і того самого платника податків.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем неправомірно завищено суму штрафних санкцій в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 50 % та 75 %, внаслідок невірного застосування та обчислення терміну сплати податку на доходи фізичних осіб. Оскільки порушення виявлено перевіркою лише в 2017 році, тому суд не вбачає повторності порушень з боку позивача, адже повторність буде протягом останніх 1095 днів після того, як контролюючим органом вже було вчинено дії по зменшенню бюджетного відшкодування або визначенню податкового зобовязання стосовно одного і того самого платника податків. Тому нарахування штрафних санкцій повинно бути нараховані з суми 404816,94 грн. * 25% = 101204,24 грн. та з суми 6565,14 * 25% = 1641,28 грн.

Щодо пені в розмірі 6737,56 грн. суд встановив наступне.

Відповідно до п. 169.1, п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, в частині неправомірності застосування соціальної пільги, а саме: в періоді перевірки застосовано соціальну пільгу на доход, нарахований у вигляді заробітної плати, розмір якої перевищує граничний розмір доходу, який дає право на отримання соціальної пільги, в результаті чого занижено ПДФО з нарахованої зарплати на загальну суму 6565,14 грн., в т.ч. за 2014р. - 1644,30 грн., за 2015р. - 2192,40 грн., 2016р. - 2728,44грн.

Згідно з пп.129.1.3. п.129.1. ст. 129 ПКУ, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Отже, за умови визначення такого податкового зобов'язання рішенням контролюючого органу, саме з моменту винесення відповідного рішення та його узгодження обліковується 90 календарних днів, за спливом яких має бути нарахована пеня.

Відповідно до розрахунку пені позивачу нарахована пеня в сумі 6737,56 грн.

Згідно з пп.14.1.162. п. 14.1 ст. 14 ПКУ, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

З огляду на Розрахунок пені наданий відповідачем до суду та відсутність заперечень позивача, суд вважає суму пені в розмірі - 6737,56 грн. правомірною.

Стосовно податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0007111303 суд зазначає наступне.

Перевіркою дотримання порядку заповнення податкового розрахунку, достовірності, повноти відображення в ньому відповідних відомостей, встановлено порушення п. 51.1 ст. 51, п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, а саме позивачем не відображено сум нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам-підприємцям у податкових розрахунках форми 1-ДФ за 2, 3, 4 квартали 2014 року; 1, 2, 3, 4 квартали 2015 року та за 1, 2, 3, 4 квартали 2016 року з ознакою доходу «157», у звязку з чим відповідно до п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI до ПП «Домініум» було застосовано штрафну санкцію у сумі 510 грн.

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу) (пункт 11 підрозділу 10 розділу XX ПК України).

Суд зазначає, що позивач не надав суду належних доказів, які б спростовували висновок відповідача стосовно невідображення сум нарахованого та виплаченого доходу фізичним особам-підприємцям у податкових розрахунках форми 1-ДФ за 2, 3, 4 квартали 2014 року; 1, 2, 3, 4 квартали 2015 року та за 1, 2, 3, 4 квартали 2016 року з ознакою доходу «157», з огляду на що, суд приходить до висновку про правомірність прийняття та винесення зазначеного податкового повідомлення-рішення.

В силу ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Частиною 2 цієї статті визначено, що у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

З огляду на викладену вище норму, суд вважає за необхідне присудити із Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства «Домініум» (код ЄДРПОУ 30498482) судові витрати у розмірі 3076,33 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Приватного підприємства «Домініум» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0007121303 від 06.06.2017 (Форма «Д»), винесене ГУ ДФС у Дніпропетровській області в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 205 089,01 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Присудити із Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства «Домініум» (код ЄДРПОУ 30498482) судові витрати у розмірі 3076, 33 грн.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя ОСОБА_4