Постанова № 69063758, 21.09.2017, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
21.09.2017
Номер справи
163/2324/17
Номер документу
69063758
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/2324/17

Провадження № 3/163/1490/17

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2017 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.,

за участі секретаря Костюк Р.М.,

прокурора Романюка С.В.,

особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_1,

розглянувши, направлені управлінням захисту економіки у Волинській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, матеріали справи за протоколом №91 від 29.08.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, заступника директора ТзОВ «Любомль-авто», РНОКПП НОМЕР_1, закордонний паспорт серії ЕР №756717, виданий 21.02.2013 року органом 0701, -

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1, будучи депутатом Любомльської районної ради, тобто у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ (далі - Закон України від 14.10.2014 року №1700-VІІ), субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, яка зобовязує осіб, зазначених у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, та вимог Закону України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", яким продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше, до 1 травня 2017 року, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, 26 травня 2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення правопорушення визнав повністю, підтвердив свою обізнаність з обовязком подання декларації, в той же час поважних причин несвоєчасного її подання не навів, лише вказав на свою зайнятість на роботі, перебування за кордоном, закінчення терміну дії картки "ПриватБанк" та неможливість увійти на сайт НАЗК. Просив суд його суворо не карати, врахувати те, що він має на чотирьох дітей, з яких троє є неповнолітніми, та призначити йому мінімальне стягнення.

Прокурор вважав доведеним зібраними у справі доказами факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, повязаного з корупцією, та просив притягнути останнього до відповідальності у відповідності до санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також депутати місцевих рад.

Згідно п.9 ст.1 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ, правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Закономвимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке закономвстановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України визначено, щокожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції Українита законів України.

Частиною 1 статті 45 Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України від 23.03.2017 року №1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30.03.2017 року, Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ доповнено пунктом 5?, яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього законуподають таку декларацію вперше.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність за даною нормою настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Із затвердженого рішенням Любомльської районної ради Волинської області №1/2 від 23.11.2015 року, списку депутатів Любомльської районної ради, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року, встановлено, що ОСОБА_1 обраний депутатом Любомльської районної ради (а.с.8-14).

З пояснень ОСОБА_2 від 18.08.2017 року, яка працює начальником загального відділу Любомльської районної ради, слідує, що в кінці 2016 року районною радою було розпочато розяснювальну роботу щодо виготовлення електронних цифрових підписів та подальшого подання електронних декларацій депутатами Любомльської районної ради, про що озвучувалось на засіданні координаційної наради при голові районної ради 15.11.2016 року, на черговій сесії районної ради 22.12.2016 року та на сайті ради розміщено інформаційний лист щодо своєчасності та повноти подання електронних декларацій (а.с.6-7).

Такі пояснення ОСОБА_2 обєктивно підтверджуються письмовими доказами у справі, а саме: копією протоколу засідання координаційної ради при голові районної ради від 15.11.2016 року, копією витягу з протоколу тринадцятої сесії районної ради 7 скликання від 22.12.2016 року, витягом інформації з офіційного сайту Любомльської районної ради у рубриці «ДЕКЛАРАЦІЯ» під назвою оголошення «До уваги депутатів місцевих рад подання Декларацій!» (а.с.15-19).

З витягу із сайту ПАТ КБ «ПриватБанк» та письмових пояснень ОСОБА_1 встановлено, що електронний ключ для подачі електронної декларації останній виготовив 23.05.2017 року (а.с.5, 27-29).

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана 26.05.2017 року, тобто після закінчення встановленого терміну.

Таким чином, досліджені у справі докази підтверджують несвоєчасне, без поважних причин, подання ОСОБА_1, як депутатом Любомльської районної ради, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, тим самим вчинення ним адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, дані про особу правопорушника, а саме, його позитивну характеристику з місця роботи, перебування на утриманні трьох неповнолітніх дітей, відсутність відомостей про попередні притягнення до адміністративної відповідальності, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, та вважає за необхідне і достатнє для виховання останнього, запобігання вчиненню нових правопорушень, застосувати до нього адміністративне стягнення, у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 8, 33, 221, 283, п.1 ч.1 ст. 284 КУпАП, на підставі ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ, ч.1 ст.172-6 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

п о с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Штраф в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи).

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 (триста двадцять) гривень судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд Волинської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області ОСОБА_3