Постанова № 69045547, 19.09.2017, Холодногірський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
19.09.2017
Номер справи
642/3546/17
Номер документу
69045547
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

19.09.2017

Справа №642/3546/17

Провадження 2а/642/371/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 вересня 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Вікторов В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

17 липня 2017 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Київського об'єднаного УПФУ м.Харкова, в якому просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату їй пенсії державного службовця у розмірі 87 % заробітку, яка була визначена на час виходу на пенсію чинним законодавством, з урахуванням у складі заробітку сум, що відповідають середньому розміру премій за час перебування у відпустці та на лікарняному, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з 13 травня 2008 року на підставі довідок Центральної об'єднаної ДПІ м.Харкова від 12.04.2017р. №54/20-30-05-51, №57/20-30-05-51 та підвищеного розміру заробітної плати працюючих державних службовців на підставі довідок Центральної об'єднаної ДПІ м. Харкова від 15.05.2017р. № 63/20-30-05-51, № 64/20-30-05-51 з 01 червня 2017 року, стягнути з відповідача на її користь сплачений судовий збір у сумі 640 грн.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилалася на те, що в період з 1990 року по 2008 рік працювала на різних посадах на державній службі та згідно з наказом №959-0 від 12.05.2008 р. була звільнена з Держподаткової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова за п.3 ст.30 ЗУ « Про державну службу» - у зв'язку з досягненням граничного віку проходження державної служби. На даний час перебуває на обліку в Київському об'єднааному управлінні Пенсійного фонду України м.Харкова та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсія призначена їй з 13.05.2008 року. 19.05.2017 року вона звернулася до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова із заявою про проведення перерахунку пенсії державного службовця, а також включити до складу сукупного доходу, з якого нараховується пенсія, зазначені у довідці інші виплати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, додавши до заяви довідки, видані Центральною ОДПІ м. Харкова № 63/20-30-05-51 від 15.05.2017р. про збільшення заробітної плати на підставі постанови КМУ від 09.12.2015р.оку № 1013 « Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно- правових актів» з 01.12.2015 року; довідки від 15.05.2017 року №64/20-30-05-51 про збільшення посадового окладу на підставі постанови КМУ № 292 від 06.04.2016 року з 01.05.2016 року. Рішенням від 26.05.2017року Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова їй було незаконно відмовлено в перерахунку пенсії, після чого вона звернулася до суду.

Представник відповідача - Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова у встановлений строк надав суду заперечення на адміністративний позов, якими просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та зазначив, що пунктом 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ встановлено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі і спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України "Про державну службу". У зв»язку з тим, що відповідний Закон прийнято не було, з 01.06.2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначена згідно ЗУ «Про державну службу». Згідно ст.37-1 ЗУ «Про державну службу» умови та порядок перерахунку пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. П.4 постанови КМУ від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», який передбачав умови та порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсій державним службовцям, виключено на підставі постанови КМУ від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». З 01.06.2015 ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VІІІ припинені дії норм ЗУ «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення державних службовців, у тому числі ст.37-1 цього Закону, яка регламентувала підстави для проведення перерахунку пенсій державним службовцям. Таким чином нові спеціальні пенсії з урахуванням вищезазначених законів не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.. Враховуючи наведене, Управління не має законних підстав для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати.

Згідно зі ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню у порядку скороченого провадження. При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про задоволення позову повністю, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

У відповідності до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч.1ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, в період з 1990 року по 2008 рік працювала на різних посадах на державній службі та згідно з наказом №959-0 від 12.05.2008 р. була звільнена з Держподаткової інспекції у Дзержинському районі м.Харкова за п.3 ст.30 ЗУ « Про державну службу» - у зв'язку з досягненням граничного віку проходження державної служби. З 13.05.2008 року перебуває на обліку в Київському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про державну службу», що підтверджується пенсійним посвідченням НОМЕР_1 від 17.06.2008 року.

19.05.2017 року позивач звернулася до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова із заявою про проведення перерахунку пенсії державного службовця, а також включити до складу сукупного доходу, з якого нараховується пенсія, зазначені у довідці інші виплати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, додавши до заяви довідки, видані Центральною об'єднаною ДПІ м. Харкова № 63/20-30-05-51 від 15.05.2017р. про збільшення заробітної плати на підставі постанови КМУ від 09.12.2015р.оку № 1013 « Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно- правових актів» з 01.12.2015 року; довідки від 15.05.2017 року №64/20-30-05-51 про збільшення посадового окладу на підставі постанови КМУ № 292 від 06.04.2016 року з 01.05.2016 року.

Згідно витягу з протоколу № 37 від 26.05.2017 р. Київським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова позивачу відмовлено в перерахунку пенсії з тих підстав, що постановою КМУ « Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» від 31.05.2000 року № 865 не передбачено включення вищезазначених виплат при обчисленні розміру середньомісячної заробітної плати державним службовцям; також Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів Укпаїни шодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року з 01 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення особам, яким пнсії призначаються відповідно до Зкону України «Про державну службу».

Не погодившись з відмовою відповідача щодо перерахунку пенсії, ОСОБА_1 звернулася з даним позовом до суду.

Згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно до статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Згідно ст.66 Закону України « Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці( виплат, доходу), на які відповідно до Закону України « Про збір на загальнообов'язковек державне пенсійне страхування» нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу( прибутку), сукупного оподатковуваного доходу(граничної суми заробітної плати( доходу), з яких справляються страхові внески(збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку( виплат, доходу).

Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу) умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».

Пунктом 4 вищезазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. №432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2)іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права наперерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови,за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до п. 5 зазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови №865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015 року, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

10.12.2015 року прийнято Закон України „Про державну службу" №889-VІІІ, який набрав чинності 01.05.2016 року. У зв'язку з набранням чинності Закону України „Про державну службу" №889-VІІІ, з 01.05.2016 року втратив чинність Закон України „Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VІІІ), зокрема, стаття 37-1 цього закону, якою було врегульовано порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців.

Однак, статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу» №3723-XII. Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається.

Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз.5,6 пункту 4)».

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005 року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Таким чином, скасування п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Вказані зміни законодавства поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку, а тому до спірних правовідносин не застосовується. Тобто не містять заборони на перерахунок раніше призначеної пенсії.

Між тим, пенсія позивачу була призначена ще з 13.05.2008 року, тобто до ухвалення Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ.

Таким чином, доводи пенсійного органу про те, що з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених, зокрема Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються, є необґрунтованими.

Зміни, які відбулися у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ стосуються тільки тих пенсій, які будуть призначатися після набрання ним чинності, і жодним чином не поширюються на розмір відсотків раніше призначених пенсій.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Приймаючи до уваги, що судове рішення винесене на користь позивачки, суд стягує на користь позивачки з Державного бюджету України грошові кошти в сумі 640 грн. 00 коп., сплачені позивачкою у якості судового збору при зверненні до суду ( а. с. 1).

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст.ст.2,4, 6- 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Харкова здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця у розмірі 87% заробітку, яка була визначена на час виходу на пенсію чинним законодавством, з урахуванням у складі заробітку сум, що відповідають середньому розміру премій за час перебування у відпустці та на лікарняному, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, компенсації за невикористану відпустку, індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з 13 травня 2008 року на підставі довідок Центральної об'єднаної ДПІ м.Харкова від 12.04.2017р. №54/20-30-05-51, №57/20-30-05-51 та підвищеного розміру заробітної плати працюючих державних службовців на підставі довідок Центральної об'єднаної ДПІ м. Харкова від 15.05.2017р. № 63/20-30-05-51, № 64/20-30-05-51 з 01 червня 2017 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати на оплату судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя В.В.Вікторов