
Справа № 615/832/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 вересня 2017 року м. Валки
Суддя Валківського районного суду Харківської області Логвінов А.О., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Харкові, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого помічником оператора в ТОВ «Стейт Оіл», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, с. Ков?яги, Валківський район, Харківська область,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
04 липня 2017 року у відношенні ОСОБА_1 (далі по тексту ОСОБА_1М.)інспектором роти 5 батальйону 2 УПП у м. Харків лейтенантом поліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення, у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 130 КУпАП.
Відповіднодопротоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 04.07.2017 року о 02-30 год. керував автомобілем НОМЕР_1, по вул. Ков?язькій,1 в м. Валки Харківської області у стані алкогольного спяніння. Огляд на стан сп?яніння проводився на місці зупинки за допомогою мобільного приладу «ARHJ-0296», Alcotest 0820, у присутності двох свідків, результат тесту 1,83 %о (проміле). Водій, не згодний з результатом тесту, також пройшов огляд в КЗОЗ ОНД за адресою: вул. Шевченка, 315 м. Харків, висновок № 03293557 від 04.07.2017 року, згідно з яким водій керував транспортним засобом в стані алкогольного сп?яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 А Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З даним протоколом ОСОБА_1 ознайомився, про що свідчить його підпис.
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою державою особою і дії посадової особи, що його склала в порядку передбаченому чинним законодавством не оскаржувалися.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 04.07.2017 року о 02-30 год. він керував автомобілем НОМЕР_1, по вул. Ков?язькій,1 в м. Валки Харківської області. Через те, що в керованому ним автомобілі не працювали габаритні світлові прилади, він був зупинений працівниками поліції. Після зупинки автомобіля працівником поліції йому в присутності двох понятих запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп?яніння за допомогою алкотестера «Drager». Він погодився та пройшов огляд на стан алкогольного сп?яніння на місці зупинки транспортного засобу, результат якого склав 1,83 %о (проміле). Не погодившись з зазначеними результатами огляду, він був направлений працівником поліції до КЗОЗ «Обласний наркологічний диспансер» для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп?яніння. За результатами огляду в закладі охорони здоров?я йому було видано висновок, що він перебував у стані алкогольного спяніння.
Також, ОСОБА_1 пояснив, що перед тим, як він був зупинений працівниками поліції, він вжив одну пляшку пива і вважає, що після її вживання результати огляду на стан алкогольного сп?яніння не могли показати того, що він перебуває в стані алкогольного сп?яніння.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази, приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАПзавданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАПвизначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із п. 6, п. 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується сукупністю доказів, які були досліджені під час судового розгляду:
- змістом протоколу про адміністративне правопорушення від 04.07.2017 року серії БР № 192463;
- результатами продуття алкотестеру «Drager», прилад «ARHJ-0296», Alcotest 0820, результат тесту 1,83 %о (проміле);
- письмовими пояснення свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, з яких вбачається, що ОСОБА_1 на місці зупинки проходив огляд на стан алкогольного сп?яніння із застосуванням приладу «Drager», результат якого склав 1,83 %о (проміле);
- висновком КЗОЗ «Обласний наркологічний диспансер» № 1757 від 04.07.2017 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого ОСОБА_1 04.07.2017 року о 03-40 год. перебував у стані алкогольного сп?яніння;
- актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з якого вбачається, що 04.07.2017 року о 03-55 год. в крові ОСОБА_1 наявні 1,26 %о етилового спирту;
- поясненнями ОСОБА_1, який пояснив, що перед тим, як він був зупинений працівниками поліції, він вживав алкогольний напій пиво.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 А ПДР України, в результаті чого вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортним засобом в стані алкогольного спяніння.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, з метою виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 320,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 40-1, 130, 245, 252, 283-285 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її вручення до апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд Харківської області.
Суддя ОСОБА_5