Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 год. 40 хв. № 2а-9283/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовомЗаступника прокурора Дарницького району м. Києва інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Шляхбудкомплект»
Простягнення заборгованості у розмірі 127075,90 грн. За участю представників сторін від прокуратури: Пахар Ю.С. посвідчення № 68
від позивача: Денисенко Ю.В. за дов. № 4 від 08.01.2009 р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Дарницького району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхбудкомплект»про стягнення заборгованості по платежах до бюджету в сумі 127075,90 грн., з яких по податку на додану вартість –2890 грн., по податку на прибуток приватних підприємств –2210 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в сумі 119935,90 грн. та по комунальному податку в сумі 2040 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується борг по платежах до бюджету у розмірі 127075,90 грн.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений.
У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення учасників судового процесу, суд приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхбудкомплект»зареєстроване Харківською районною державною адміністрацією у м. Києві за № 23533880 від 18.01.1996 р, взято на облік як платник податків у Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі м. Києва за № 23533880 від 27.02.1996 р. та внесено дані про підприємство до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України від 18.01.1996 р.
Згідно Акту «Про результати позапланової виїзної перевірки з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» від 15.01.2009 р. № 64/2307/23533880, перевіркою встановлено наступні порушення ТОВ «Шляхбудкомплект»:
- п. 11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не було подано декларації з податку на прибуток підприємств за І кв. 2005 р. –І кв. 2008 р.;
- п. 11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не було подано декларації з податку на додану вартість за січень 2005 р. –липень 2006 р.;
- ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», в результаті чого встановлено заниження суми податкового зобов’язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за період з 01.01.2005 р. –01.10.2008 р. на суму 80231,13 грн. , в т.ч. по періодах за І квартал 2005 р. –3927,63 грн., за ІІ квартал 2005 р. –5436,50 грн., ІІІ квартал 2005 р. –5436,50 грн., ІV квартал 2005 р. –5436,50 грн., за І квартал 2006 р. –5454,00 грн., за ІІ квартал 2006 р. –5454,00 грн., за ІІІ квартал 2006 р. –5454,00 грн., ІV квартал 2006 р. –5454,00 грн., за І квартал 2007 р. –5454,00 грн., за ІІ квартал 2007 р. –5454,00 грн., за ІІІ квартал 2007 р. –5454,00 грн., ІV квартал 2007 р. –5454,00 грн., за І квартал 2008 р. –5454,00 грн., за ІІ квартал 2008 р. –5454,00 грн., за ІІІ квартал 2008 р. –5454,00 грн., ІV квартал 2008 р. (нараховане податкове зобов’язання за І –ІІІ квартали 2005 року на підставі пп. 15.1.2 п. 15.1 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»;
- п. 5.4. р V «Положення про затвердження комунального податку у м. Києві»від 18.03.2004 р. № 81/1291 в частині неподання податкових декларацій по комунальному податку до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва за період 4 квартал 2005 року по 3 квартал 2008 року.
За вищевказані порушення, на адресу відповідача податковим органом були винесені податкові повідомлення-рішення № 0005341703/0 від 27.01.2009 р. згідно якого сума податкового зобов’язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в сумі 119935,90 грн.; № 0000312307/0 від 28.01.2009 р. відповідно до якого сума податкового зобов’язання по комунальному податку склала –2040 грн.; № 0000302307/0 від 28.01.2009 р. згідно якого сума зобов’язання по податку на додану вартість становить 2890 грн.; № 0000292307/0 від 28.01.2009 р. відповідно до якого сума податкового зобов’язання по податку на прибуток підприємств склала 2210 грн.
Згідно п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), —протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків),—протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту,—протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), —до 1 квітня року, наступного за звітним. Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами», яким встановлено, що строк проплати узгодженої суми податку на додану вартість протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 цього Закону для подання податкових декларацій. Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Позивачем відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»була виставлена перша податкова вимога № 1/456 від 10.02.2009 р. та друга податкова вимога від 23.03.2009 р. № 2/885. Позивач повідомив, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувались, а також не скасовані у спосіб та відповідно до процедури, що регламентована ст.ст. 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».
Згідно з п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми зобов'язання визначені в податкових повідомленнях-рішеннях відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»є узгодженими та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набули статусу податкового боргу.
Оскільки податкове зобов’язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов’язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 121 Конституції України, на органи прокуратури покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, порушення адміністративним судом справ за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до суду в інтересах держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості по платежах до бюджету у розмірі 127075,90 грн. належить задовольнити.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –
ПостановиВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхбудкомплект» (ідент. код 23533880) заборгованість по платежах до бюджету в сумі 127 075, 90 гри.:
- по податку на додану вартість в сумі 2 890 грн. на р/р 31116029700003 до УДК V Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 14010100;
- по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2 210 грн. на р/р 31114009700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 11021000;
- по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в сумі 119 935, 90 грн. на р/р 34215381700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 12020500;
- по комунальному податку в сумі 2 040 грн. на р/р 31414828700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 16010200.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Є. Пилипенко Дата підписання повного тексту постанови: 20.11.2009 р.