
Справа 305/1450/17
Номер провадження № 3/305/445/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.09.2017 року. Рахівський районний суд Закарптської області в складі головуючого судді - Тулик І.І.
за участю:секретаря Вербещук В.А.
прокурора Ластовичака В.Ю.
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Рахів матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки в Закарпатській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
українця, ІНФОРМАЦІЯ_2,
одруженого майстра лісу Говерлянського лісництва Д П"Рахівське ЛДГ", не судимого,
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Рахівського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1. обіймаючи посаду майстра лісу Говерлянського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ" з листопада 2015 року по даний час, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як посадова особа уповноважена на виконання функцій держави та який є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно з підпунктом е) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду щорічного декларування (до 01.05.2017 року), а саме 28.08.2017, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1 підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Згідно з пунктом "е" статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи державної лісової охорони, до яких відноситься посада майстра лісу, згідно з Положенням "Про державну лісову охорону", затвердженим Постановою КМУ від 16 вересня 2009 року №976. Таким чином, ОСОБА_1., будучи майстром лісу Говерлянського лісництва ДП "Рахівський ЛДГ", тобто суб'єктом декларування в період з 01 січня 2017 року по 01.05.2017 року був зобов'язаний подати декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до витягу з наказу від 19.11.2015 року №164-к ОСОБА_1 призначено на посаду майстра лісу Говерлянського лісництва, ДП "Рахівське ЛДГ". Таким чином, ОСОБА_1. станом на 01.05.2017 року займав посаду майстра лісу Говерлянського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ", а тому був зобов'язаний подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в період з 01 січня до 01 травня 2017 року включно. Опитаний по обставинах вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 пояснив, що щорічну декларацію він подавав з порушенням тобто 28 серпня 2017 року, про своєчасність подання декларації йому було повідомлено керівництвом ДП "Рахівське ЛДГ" однак він перевівся не придав значення тому, що потрібно подати електронну, декларацію, крім того були збої в роботі системи.
Правопорушення стверджено Декларацією за 2016 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; Скріншотом з веб-сайту НАЗК щодо дати опублікування декларації ОСОБА_1; наказом № 164-к від 19.11.2015 року; особовою карткою ДП "Рахівське ЛДГ" на працівника ОСОБА_1; посадовою інструкцією майстра лісу Говерлянського лісництва ОСОБА_1; письмовим зобов'язанням ОСОБА_1 про зобов'язання подавати декларацію про доходи; попередженням ОСОБА_1 про спеціальні обмеження, установлені ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції" для посадових осіб державних підприємств, установ та організацій від 02.10.2015 року; статутом ДП "Рахівське лісове дослідне господарство" затвердженим наказом Державного комітету лісового господарства України 19.10.2007 року №606.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення визнав. Пояснив, що правопорушення допустив з власної необачності, оскільки він не працювала система а потім забув, і не придав тому уваги, що потрібно заповнити електронну декларацію, тому подав її із запідненням. У вчиненому розкаявся, просив суворо не карати та накласти на нього мінімальний штраф передбачений ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор, ОСОБА_2, в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно гр ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі. Просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню, встановленому за даний вид порушення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до підпункту "е" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII), суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.
Згідно з наказом Директора ДП "Рахівське лісове дослідне Господарство" №164-к від 19.11.2015 року ОСОБА_1 прийнятий на посаду майстра лісу Говерлянського лісництва, а отже був посадовою особою ДП "Рахівське ЛДГ" та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII).
Статтею 45 ЗУ "Про запобігання корупції" подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб'єкта декларування, пов'язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком.
Виходячи з наведеного, гр.ОСОБА_1 повинен був до 01.05.2017 року подати декларацію суб'єкта декларування, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яка охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
З інформації, яка міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - за посиланням https://public.nazk.gov.ua/search судом встановлено, що щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 подав 28.08.2017 року.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, зокрема, Декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; Скріншот з веб-сайту НАЗК щодо дати опублікування декларації ОСОБА_1; наказ про прийняття ОСОБА_1, пояснення ОСОБА_1.; пояснення ОСОБА_3, повідомлення ДП "Рахівське ЛДГ" №184 від 12.05.2017 року, суд приходить до висновку, що гр. ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно зіст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому, суд бере до уваги, що ОСОБА_1 одружений, працює на посаді майстра лісу Говерлянського лісництва ДП "Рахівське ЛДГ", вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, вину свою визнав, розкаявся у вчиненому. Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з ч.4 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв'язку з наведеним з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 320 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 в дохід Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету:22030106.
На постанову може бути подана апеляційна скарга та протест прокурора в судову палату з кримінальних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.
Суддя: Тулик І.І.
З оригіналом вірно,
Суддя Рахівського районного суду: Тулик І.І.