Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18.11.2009 р. № 2а-42566/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий суддя: П'янова Я.В.
При секретарі: Басової Н.М.
За участю представників сторін:
Представника позивача: Малахова Ю.А.
Представник відповідача: не прибув.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заявуДержавної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватного підприємства "НІКА" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова,звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства "НІКА", в якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 159,29 грн. (одержувач: Управління Державного казначейства у Київському районі м. Харкова; код ЄДРПОУ одержувача: 24134573; банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства Украйни в Харківської області; МФО: 851011; рахунок №33219828700004; КБК: 16010200).
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач, Приватне підприємство "НІКА", заперечення на позовну заяву не надав, в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судовою повісткою, яка була направлена на адресу відповідача згідно довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та повернута на адресу суду з відміткою пошти "за зазначеною адресою не значиться".
Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, однак правом участі у судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що нез'явлення відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі, виходячи з таких підстав.
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що Приватне підприємство "НІКА", зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 24.12.1996 р. за № 14801200000032782, як юридична особа, що доказує свідоцтво серія А01 № 078347.
Також, підприємство з 02.01.1997 р. перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова за № 2724/2922, про що свідчить довідка № 926 від 23.03.2007 р.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов’язкових платежів) зобов’язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов’язання припиняється їх сплатою.
Згідно з п.4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій декларації.
На підставі п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, вказаного в наданій їм податковій декларації, на протязі десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.4.1.4. ст. 4 Закону №2181-ІІІ, для надання податкової декларації. В п.п. 5.4.1, п. 5.4 ст.5 вказаного Закону зазначається, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як свідчать матеріали справи, платник податків надав до Державної податкової інспекції Київського району м. Харкова податкові розрахунки комунального податку, якими визначив суму зобов’язання, а саме:
- розрахунок № 236733 від 10.02.2009 р., якою визначив суму зобов’язання в розмірі 5,10 грн.
- розрахунок № 43469 від 17.04.2009 р., якою визначив суму зобов’язання в розмірі 5,10 грн.
- розрахунок № 91643 від 15.07.2009 р., якою визначив суму зобов’язання в розмірі 5,10 грн.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно з п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова 24.02.2009 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності з комунального податку за 4 квартал 2008 року, розрахунок № 236733 від 10.02.2009 р.
В ході перевірки виявлені порушення п.3 п.п.5 Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням ХІІІ сесії Харківської міської ради ІІ скликання від 21.03.1996 р. "Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 08.06.1994 р. за № 334" - платником податку несвоєчасно подано податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2008 року.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не подає податкову декларацію у строки, визначенні законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або затримку.
За результатами перевірки складено акт № 1343/15-3/23916977 від 24.02.2009 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Державної податкової інспекції Київського району м. Харкова прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001371502/0 від 18.03.2009 р. про визначення податкового зобов’язання з комунального податку в розмірі 170,00 грн.
Зазначене рішення було направлено за юридичною адресою платника податків, але не було отримане та повернуте на адресу податкової інспекції, про що складено акт № 601/153 від 01.04.2009 р. та розміщено на дошці оголошень 01.04.2009 р., про що складено службову записку.
На підставі п. 6.2.4. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/464 від 14.04.2009 року, яка була розміщено на дошці оголошень, про що складено службову записку.
01 червня 2009 р. була складена друга податкова вимога №2/644, яка була розміщено на дошці оголошень, про що складено службову записку.
Оскільки на момент нарахування даної суми у відповідача відповідно до облікової картки платника податку існувала переплата у розмірі 26,01 грн. за сплату зазначеного податку сума заборгованості склала 159,29 грн., яка на даний час не сплачена платником податку.
Згідно з п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 94, 160, 161, 162, 163,167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватного підприємства "НІКА" про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства "НІКА" (61013, м. Харків, вул. Шевченка, б. 58, код 23916977) суму податкового боргу в розмірі 159,29 грн. (одержувач: Управління Державного казначейства у Київському районі м. Харкова; код ЄДРПОУ одержувача: 24134573; банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства Украйни в Харківській області; МФО: 851011; рахунок №33219828700004; КБК: 16010200).
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У повному обсязі постанова виготовлена 20.11.2009р.
Суддя П'янова Я.В.