
20.09.2017
Провадження №3/389/774/17
ЄУН 367/2150/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2017 року Суддя Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Знамянського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН2832507592, громадянина України, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 25 липня 2017 року о 10:10 годині по вулиці Миру в селі Богданівка Знам'янського району Кіровоградської області, керував транспортним засобом мотоциклом «ИЖ Планета», державний номер 29-34 КДЕ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота на відстані), від продуття алкотестера «Драгер» та проходження медичного огляду у встановленому порядку для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України, скоївши тим самим правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. За даним фактом складений протокол серії БД №030479 від 25 липня 2017 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, його права йому розяснені.
В суді ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, яке ставиться йому за провину, виним себе визнав частково. Пояснив, що був з похмілля, запах алкоголю не заперечував, із-за чого і відмовився від продуву алкотестера «Драгер» та проходження медичного огляду. Вказав, що не їхав, а лише хотів відкотити мотоцикл у тінь, для чого його і завів.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України водій зобовязаний на вимогу працівника міліції пройти у встановленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином суддя, на підставі зібраних у справі доказів, а саме протоколу про адміністративне правопорушення, пояснень ОСОБА_1 наданих у суді, письмових пояснень свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, а також письмових пояснень ОСОБА_1 в яких він вказав, що від проходження медичного огляду та продуття алкотестера «Драгер» відмовляється, при цьому підтверджуючи факт керування транспортним засобом, вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена в повному обсязі. Так, ОСОБА_1, відмовляючись від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, порушив вимоги п.2.5 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. Твердження ОСОБА_1, що він не керував мотоциклом, а лише хотів перекотити, тобто не використовував як транспортний засіб за його функціональним призначенням, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, а тому суд розцінює їх як спосіб захисту.
При накладенні стягнення, суддя враховує характер вчиненного правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що таку відповідальність обтяжують чи помякшуютьта приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, передбаченого санкцією ч.1 ст.130 КУпАП. На думку суду накладення такого стягнення наразі буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Керуючись ст.ст. 40-1, 251, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 10200 (десять тисяч двісті) грн., який підлягає стягненню в дохід держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Роз'яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу Держава в особі, Знамянського відділу поліції Головного Управління національної поліції в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул.Київська, 25, м.Знамянка, Кіровоградська область, 27406, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
ОСОБА_4: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 823016
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31114149700001
КОД класифікації доходів бюджету: 21081300
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД за ЄДРПОУ: 37993783
ОСОБА_4: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА: 820019
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31215256700001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Суддя Знамянського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5
Постанова суду набрала законної сили „_____ ______20 __ року
Строк предявлення до примусового виконання „_____ ____20 __ року.
Суддя Знамянського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5