Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2009 р. справа № 2а-18743/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріГорюновій Л.С.
за участю
представника позивача Чебаненка Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 4157,66грн.,
встановив:
Донецький обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 4157,66грн.
Позивач у позові зазначив, що Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів. Згідно акту перевірки №267 від 20.10.2009 року фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу становила 10 осіб. З урахуванням зазначених даних та на вимогу ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце. Фактично на підприємстві інваліди не працювали . Таким чином, відповідач не виконав норматив по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів на 1особа. Згідно розрахунку, сума санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році, становить 3875грн. 00 коп. Станом на 05.11.2009 року зазначені санкції відповідачем не сплачені, тому на підставі ч. 2 ст. 20 Закону та п. 4 Постанови КМУ від 31.01.2007 року № 70 (далі - Постанова), порушення термінів сплати, тягне за собою нарахування пені, яка склала 282грн. 66 коп. Загальна сума позову з урахуванням пені становить 4157грн. 66коп. Просив стягнути з відповідача адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у сумі 4157грн. 66 коп.
Представник позивача, що діє за довіреністю, у судовому засіданні позов підтримав та пояснив суду, що відповідач повинен був у 2008 році працевлаштувати одного інваліда, але фактично на підприємстві інваліди не працювали. Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році, становить 3875грн. 00 коп., пеня складає 282,66грн. Загальна сума позову з врахуванням пені становить 4157 грн. 66 коп., яка на даний час не сплачена відповідачем. Просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки, заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав. У відповідності з вимогами ст. 128 КАС України, суд вважає необхідним розглянути справу за наявними в ній доказами у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки №267 від 20.10.2009р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу підприємства становить 10 осіб, кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановлених згідно з нормативом на 2008 рік - 1 робоче місце, сума адміністративно-господарських санкцій за не створення одного робочого місця для інвалідів в 2008 році становить 4157,66грн.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - в кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого частиною 1 вищезазначеної статті, і самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», встановлено обовязок підприємств, установ, організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулось це порушення, сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається згідно статті 20 зазначеного Закону.
Відповідно до статті 20 зазначеного Закону та Постанови передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення.
На підставі статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» до правовідносин із стягнення адміністративно господарських санкцій, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Законом України “Про державний бюджет України на 2008 рік”, встановлено, що надходження до Фонду соціального захисту інвалідів належать до надходжень спеціального фонду Державного бюджету України на 2008 рік.Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне позв задовольнити та стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році у сумі 12573грн. 68 коп. та пеню у сумі рн.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 164, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 4157,66грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 АДРЕСА_1 НОМЕР_2 у ДОФ АКБ «Укрсоцбанк», МФО 334011, ІПН НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України ( на р/р 31216230700001 в ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ13492430, МФО 834016, код платежу 50070000) адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році у сумі 3875гривень 00 копійок та пеню у сумі 282гривні 66 копійок, а всього 4157 (чотири тисячі сто пятдесят сім) гривень 66 копійок.
Постанова виготовлена у повному обсязі 30 листопада 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ісаенко Ю.А.