Постанова № 6899264, 26.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2009
Номер справи
2а-17545/09/0570
Номер документу
6899264
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2009 р.                                                                       справа № 2а-17545/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Логойди Т. В.

при секретарі                                                  Кузнецова К.В.,

з участю представника позивача Перекрестова С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК-111» про стягнення коштів,

в с т а н о в и в :

У жовтні 2009 року Державна податкова інспекція у Волноваському районі Донецької області звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що товариство з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК-111» як платник податків перебуває у неї на обліку.

У травні 2009 року податковим органом на товаристві була проведена планова документальна виїзна перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), контроль за яким здійснюється органами державної податкової служби, в ході якої виявлені порушення порядку ведення касових операцій а саме: в порушення п. 3.1, 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, допущено проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, встановленої форми, що підтверджує сплату покупцем готівкових коштів на суму 7 988 грн.

Рішенням від 21 травня 2009 року № 0000912330 на підставі п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 7988 грн.

Рішення про застосування штрафних санкцій отримано товариством 27 травня 2009 року, не оскаржувалося. Однак вказана сума сплачена не була.

Просив стягнути з відповідача заборгованість по штрафним санкціям в сумі 7988 грн.

В судовому засіданні представник позивача зменшив позовні вимоги на 1 000 грн., та пояснив, що відповідачем частково погашена заборгованість та залишилася несплаченою сума 6998 грн., яку просив стягнути з відповідача.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК-111» як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Волноваському районі Донецької області.

За результатами проведеної податковим органом виїзної планової документальної перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), контроль за яким здійснюється органами державної податкової служби, складено акт від 07 травня 2009 року №1840/2310/01352126, в якому вказувалося на порушення порядку ведення касових операцій а саме: в порушення п. 3.1, 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, допущено проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, встановленої форми, що підтверджує сплату покупцем готівкових коштів на суму 7 988 грн.

Рішенням від 21 травня 2009 року № 0000912330 на підставі п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 7988 грн.

Рішення про застосування штрафних санкцій отримано товариством 27 травня 2009 року, в установленому законом порядку не оскаржувалося.

Відповідачем частково погашена заборгованість по штрафним санкціям на суму 1000 грн., та залишилася несплаченою сума 6998 грн.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку,

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, видача готівкових коштів під звіт або на відрядження здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Пунктом 3.1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, визначено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Форма розрахункового документа встановлена наказом Державної податкової інспекції від 01 грудня 2000 року №614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Актом перевірки було встановлено, що надані для перевірки документи (товарні чеки) не відповідали вимогам законодавства, оскільки в них відсутня інформація про форму оплати та ідентифікаційний номер.

Тобто, допущено проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, встановленої форми, що підтверджує сплату покупцем готівкових коштів на суму 7 988 грн.

Пунктом 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки» установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.

Рішення податкового органу, в якому визначені суми фінансових (штрафних) санкцій, в порядку, визначеному законодавством, оскаржені не були.

Суб’єктом владних повноважень за результатом перевірки, проведеної в установленому законом порядку, за наявності факту порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені частково, тому несплачена частина підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК-111» про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК-111» на користь держави (р/р 31111104700179, код платежу 21080900, отримувач платежу відділення держказначейства Волноваського району, Донецької області, банк УДК у Донецькій області, місто Донецьк, МФО 834016) фінансові санкції в сумі 6988 (шість тисяч дев’ятсот вісімдесят вісім) грн.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Логойда Т. В.