
ун. № 759/8811/17
пр. № 2-а/759/275/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2017 року суддя Святошинського районного суду м.КиєваМиколаєць І.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2017 року позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому у перерахунку пенсії за довідкою Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В. Шаха»про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка міститься в матеріалах пенсійної справи, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210 та зобов'язати відповідача здійснити зазначений перерахунок його пенсії з 01.04.2017 року з урахуванням проведених виплат.
Вимоги позивач обґрунтовує тим, що працюючи інженером в Інституті «УкрДПГВіЗ (на даний час Державне підприємство «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха») він приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Внаслідок виконання таких робіт в Чорнобильській зоніфактично з 14.10.1987 року по 31.10.1987 року він отримав другу групу інвалідності та право на призначення пенсії згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у відповідності з п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210.Тоді як відповідач спочатку при перерахунку його пенсії не враховував отриманих ним підвищень та премій, які були встановлені нормативно-правовими актами СРСР та УРСР, оскільки не були використані нормативні документи з грифом «таємно» і для «службового використання», що передбачають оплату праці працівників, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а тепер вважає за необхідне застосувати інший механізм розрахунку його пенсії, зокрема передбачений п.4 вище вказаного Порядку, який підлягає застосуванню лише до тих осіб, які працювали в зоні відчуження за вахтовим методом, тоді як він за таким не працював.
Оскільки, Правобережне об'єднання управління Пенсійного фонду України в м.Києві на його заяву від 30.03.2017 рокупро здійсненні перерахунку його пенсії із застосуванням механізму обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п.3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210 року йомувідмовило, тому він вимушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.
Ухвалою Святошинського районного суду м.Києвавід 14.06.2017 відкрито скорочене провадження у справі.
Відповідач подав письмові заперечення на адміністративний позов, у яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Як підставу заперечень вказав, що з 01.04.2017 року позивачу проведено перерахунок пенсії, виходячи із суми заробітної плати, вказаної в вищезазначеній довідці із застосуванням механізму перерахунку, передбаченому п.4 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року № 1210, тобто з урахуванням роботи позивача в зоні відчуження вахтовим методом, що вбачається із довідки № 2271. Зазначаючи і те, що пенсія призначена та виплачується ОСОБА_1 згідно чинного законодавства.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, справа розглянута в порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, надані суду докази, враховуючи письмові пояснення відповідача, викладені позивачем в позовній заяві обставини, суд дійшов наступного висновку.
Із наданих суду доказів, які містяться в матеріалах адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорії 1, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 виданим 20.01.2004 року (а.с10).
Внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ОСОБА_1 15.05.2007року перебуває на другій групі, що підтверджується довідкою МСЕК серія КБ1 № 016656 (а.с. 11).
ОСОБА_2 працював інженером в Інституті «УкрДПГВіЗ (на даний час Державне підприємство «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха»), приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, внаслідок виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 12.10.1987 року по 10.11.1987 року, фактично ОСОБА_1 зоні відчуження перебував з 14.10.1987 року по 31.10.1987 року, що підтверджується довідкою форми № 122 (а.с.13) та не заперечується жодною із сторін вказаної справи.
З'ясовано і те, що в довідці № 9-7/59 від 09.02.2006 року при видачі довідки для призначення пенсії № 102 від 28.01.2004 року на основі довідки № 2271 була допущена помилка, а саме період врахування заробітку 1 місяць вказаний невірно, в тому при розрахунку пенсії необхідно врахувати період з 14.10.1987 року по 31.10.1987 року без вихідних - 3 дні, тобто 15 відпрацьованих робочих днів позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата за роботу в зоні відчуження в сумі 1 673,89 крб.(а.с.15).Зазначені обставини по суті визнані сторонами та не є спірними, оскільки такі також встановлені рішенням Деснянського районного суду м.Києва від 07.02.2017 року.
Так, Позивачу, який з 14.05.2007 року перебуває на обліку в Правобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м.Києві, з 01.04.2017 року проведено перерахунок пенсії, виходячи із суми заробітної плати, вказаної в вищезазначеній довідці,що відповідає рішенню Деснянського районного суду м.Києва від 07.02.2017 рокуіз застосуванням механізму перерахунку п.4 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року № 1210, який характерний для виконання робіт вахтовим методом.
30.03.2017 року Позивач, не погоджуючись із застосуванням відповідачем п.4 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року № 1210, звернувся до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві із заявою про його перерахунок пенсіїіз застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, без застосування методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом.
Проте, листом від 24.05.2017 року Правобережним об'єднанням управління Пенсійного фонду України в м.Києві позивачу було відмовлено в такому перерахунку.
Таким чином спірним є лише механізм, за яким має розраховуватися пенсія позивачу, оскільки позивач наполягає на необхідності застосувати п.4 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а відповідач - п. 4 цього ж Порядку, відповідно до якого, якщо робота проводилася вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менш як 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем. Тоді як, розмір заробітної плати одержана позивачем за роботу в зоні відчуження із урахуванням премії, який враховується при перерахунку пенсії, не є спірним в даному провадженні, оскільки такий вже було вирішено, за результатом якого Деснянським районним судом м. Києва постановлено відповідне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення встановлено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII (далі по тексту - Закон № 796-ХІІ).
Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 15 цього Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами; видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону № 796-ХІІ пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначає Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі по тексту - Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210, яка набрала чинності 01.01.2012.
Зазначеною постановою зобов'язано Пенсійний фонд України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за матеріалами пенсійних справ.
Підпунктом 4 пункту 3 Порядку передбачено, що у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
У Листі Міністерства праці та соціальної політики України від 13.04.2001 № 03-3/1652-018-2 «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986 - 1990 рр. осіб, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» зазначено, що відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7 (207с-86-п) оплата праці працівників підприємств, організацій і установ, відряджених у зону відчуження для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
Працівникам підприємств, організацій і установ, які були відряджені для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганню забруднення навколишнього середовища, а також переведеним у штат Чорнобильської АЕС з інших підприємств, нарахування заробітної плати провадилося за місцем відрядження. Таким працівникам надавалась довідка в розрізі видів нарахувань у двох екземплярах, один із яких направлявся в бухгалтерію підприємства, яке відряджало працівника, для відображення по обліку заробітної плати. Відповідно до пункту 18 Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища, відрядженому працівнику надавалась (в руки) також довідка установленого зразка про участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для надання йому пільг по пенсійному забезпеченню і додатковій відпустці. Сума нарахованої заробітної плати перераховувалась на розрахунковий рахунок підприємств, які командирували зазначених працівників.
Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувалась і виплачувалась, відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.
Також у листі від 13.04.2001 № 03-3/1652-018-2 Міністерство праці та соціальної політики України зазначило, що вахтовий метод організації робіт в зоні Чорнобильської АЕС у червні 1986 року застосовувався відповідно до Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища (роз'яснення Держкомпраці СРСР і ЦК профспілок робітників електростанцій і електротехнічної промисловості від 26.05.1986). Працівникам підприємств і організацій, тимчасово переведеним і відрядженим з інших підприємств для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які виконували зазначені роботи вахтовим методом, виплачувались добові відповідно до пункту 2 постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 червня 1986 року.
На виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 22 травня 1986 року № 583 "Про заходи забезпечення введення в експлуатацію резервних енергоблоків ЧАЕС" та на підставі Типового положення про вахтовий метод, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 3 грудня 1981 року № 333-21-100, із змінами, наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР від 17.07.1986 № 391 було затверджено Тимчасове положення про вахтовий метод організації робіт на Чорнобильській АЕС. Було встановлено, що вахтовим методом виконуються експлуатаційні, ремонтні, будівельно-монтажні та інші роботи. Відповідальність за формування і комплектування вахт покладалася на Головне виробниче управління по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, керівництво ЧАЕС, Управління будівництва ЧАЕС, субпідрядні і інші організації і підприємства, що бали участь в аварійно-відновлювальних роботах.
При вахтовому методі виконання зазначених робіт встановлювався підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, встановленого законодавством.
Застосування вахтового методу організації робіт було дозволено в будівельно-монтажних трестах і прирівняних до них організаціях, в ремонтно-будівельних трестах і прирівняних до них організаціях, на які було поширено чинність постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 14 серпня 1986 року № 971 та на підприємствах торгівлі, громадського харчування, зв'язку, транспорту, установ охорони здоров'я і інших, які було зобов'язано обслуговувати колективи вахтовиків.
Положення про підсумований облік робочого часу працівників, відряджених для виконання робіт на ЧАЕС, затверджено 04.05.1986 Міненерго СРСР, Мінатоменерго СРСР та ЦК галузевих профспілок.
Цим положенням передбачалось, що рішення про введення підсумованого обліку робочого часу для відряджених в зону ЧАЕС працівників приймають керівники підприємств, організацій, на які ці особи відряджені. Спеціальний облік робочого часу провадився за весь обліковий період знаходження особи в 30-кілометровій зоні ЧАЕС, в тому числі по кожній зоні небезпеки зокрема.
Тоді як, відповідач вказуючи на роботу позивача у зоні відчуження з 14.10.1987 року по 31.10.1987 року вахтовим методом, що також є і підставою для відмови останньому в перерахунку за п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210, належних та допустимих доказів такому не надає, хоча згідно ч.2 ст. 71 КАС України саме він має обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дій щодо відмови позивачу в проведенні йому перерахунку пенсії саме за заявленим позивачем методом перерахунку.
Окрім того, суд критично ставиться до посилань відповідача, як на підтвердження роботи позивача саме вахтовим методом, на довідку № 2271, оскільки із такої довідки факту роботи ОСОБА_1 саме вахтовим методом не вбачається, жодного напису з цього приводу не зроблено, існує лише факт заповнення її граф із зазначенням періоду находження ОСОБА_4 у відрядженні з 14.10. по 31.10.1987 року на Чорнобильській АЕС, який був зайнятий на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії в якості інженера, з окладом 140 рублів, нарахування йому заробітної плати відповідного розміру, премії та за над робочі часи праці. А заповнення саме по собі графи загальної кількості відпрацьованого часу ОСОБА_4, за відсутності інших доказів, не вказує на роботу вахтовим методом.
Тому, зважаючи на ч.2 ст. 71 КАС та враховуючи, що доказування не можуть ґрунтуватися на припущеннях, за відсутності належних та допустимих доказів, які б підтверджували правомірність рішення, дій відповідача по відмові позивачу у перерахунку пенсії за п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210 та навпаки належним чином оцінюючи надані суду матеріали, які містяться у цій справи, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими.
Так, беручи до уваги те, що позивач працював у зоні відчуження з 14.10.1987 року по 31.10.1987 року, тобто менше одного місяця, пенсія йому має обчислюватися за його бажанням згідно з довідкою Державного підприємства «Український державний науково-виробничий інститут зйомок міст та геоінформатики ім. А.В.Шаха»),виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження за п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Право вибору способу обчислення пенсії Порядком надано саме пенсіонеру, і обмеження цього права з боку Правообережного об'єднаного Управління пенсійного фонду України в м.Києві є неприпустимим.
З викладеного вбачається, що позивач має право на обчислення пенсії за обраним ним способом, а тому його заява про перерахунок пенсії мала бути задоволена Правообережним об'єднаним Управлінням пенсійного фонду України в м.Києві. Відмова у здійсненні перерахунку не відповідає чинному законодавству.
Судові рішення повинні ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй. Відповідно до ч. 1 ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не було доведено належним чином правомірність відмови у перерахунку пенсії позивачу, в той час як позивач довів обґрунтованість позову.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу є протиправними, а позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Позивач просив зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.04.2017 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки:у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Враховуючи, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 30.03.2017 року, перерахунок мав бути проведений починаючи з 01.04.2017року.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 69, 71, 159-163, 183-2, 186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за довідкою № 9-7/98 від 10.03.2017 року про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, протиправними.
Зобов'язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01.04.2017 року за довідкою № 9-7/98 від 10.03.2017 року про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, без застосування методу розрахунку характерного для виконання робіт вахтовим методом, а також проводити відповідні виплати, з урахуванням фактично виплачених сум.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: