Ухвала суду № 68919712, 18.09.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.09.2017
Номер справи
815/4765/17
Номер документу
68919712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/4765/17

УХВАЛА

18 вересня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу Державної екологічної інспекції України від 12 червня 2017 року №548 «Про проведення перевірки Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря».

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Так, в адміністративному позові позивач, ОСОБА_1, зазначив адресу 65091, м. Одеса, а/с-101, проте не вказав повну поштову адресу (вулицю, номер будинку, квартири тощо), номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти.

При цьому, відомості щодо поштової адреси, місцезнаходження та засобів зв’язку позивача мають суттєве значення для визначення територіальної підсудності розгляду даного адміністративного позову, а в подальшому для належного сповіщення та забезпечення його явки в судове засідання.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Позивач, просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Державної екологічної інспекції України від 12 червня 2017 року № 548 «Про проведення перевірки Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря», проте не зазначає, яким чином наказ Державної екологічної інспекції України порушує його права, свободи та інтереси як фізичної особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено, що з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить – 1 600 гривень.

Проте, позивачем до позову не доданий документ про сплату судового збору, при цьому не зазначено причин неможливості сплати судового збору у встановленому Законом розмірі та не надано документу, який свідчить про наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків та приведення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, шляхом зазначення поштової адреси позивача, його місцезнаходження та засобів зв’язку, надання доказів сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у розмірі встановленому Законом та шляхом зазначення обставин щодо того, яким чином наказ Державної екологічної інспекції України порушує права, свободи та інтереси ОСОБА_1 як фізичної особи та надання копій адміністративного позову з додатками після усунення недоліків, що надаються до суду відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

Керуючись ст. ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу, – залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз’яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.А. Левчук