Постанова № 68902889, 06.09.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2017
Номер справи
804/3917/17
Номер документу
68902889
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2017 р. Справа № 804/3917/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіРябчук О.С. при секретаріСкупейко І.М. за участю: представника позивача представника відповідача Лукянець Р.І. Кравченко М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

20 червня 2017 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач) з вимогами про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 28.11.2016 р. № 0009591201 про застосування штрафу в розмірі 21 985,68 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне. Підприємством виконано обов'язок щодо реєстрації податкових накладних, а саме, накладні були направлені до ДФС з використанням електронної пошти та програмного забезпечення М.Е.Dос в останній день строку. Проте, податковим органом не надсилались платнику податків протягом операційного дня квитанції в електронному вигляді. Квитанції № 1 надійшли на наступний день. Отримання квитанцій поза межами строку реєстрації сталося не з вини підприємства. Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 28.11.2016 р. № 0009591201 суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

Представниквідповідача в судовомузасіданні проти позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне.Позивачем податкові накладні були направлені до ДФС України 24.08.2017 р. - в день державного свята, який є вихідним днем, про що було відомо підприємству. Податкові накладні не могли бути зареєстровані, оскільки накладні приймаються на реєстрацію в робочі дні. Враховуючи наведене, оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам законодавства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, суд приходить до наступного висновку.

27.10.2016 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ».

За результатами перевірки складено акт № 599/1201/39510900 від 27.10.2016 р.

Перевіркою встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» терміну реєстрації податкових накладниху Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, податкові накладні №№ 4, 5, 6 від 09.08.2016 р. були зареєстровані 25.08.2016 р. з затримкою на 1 день, в зв'язку з чим нараховано штрафні санкції на підставі ст. 120-1 Податкового кодексу України.

На підставі акту № 599/1201/39510900 від 27.10.2016 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення від 28.11.2016 р. № 0009591201 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» штрафу в розмірі 21 985,68 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було оскаржене позивачем в порядку адміністративного оскарження, за результатами якого скарга платника податків залишена без задоволення, а податкове повідомлення-рішення - без змін.

З наданих позивачем до матеріалів справи скріншотів вбачається, що податкові накладні №№ 4, 5, 6 від 09.08.2016 р. отримано Державною фіскальною службою України 24.08.2017 р. та прийнято 25.08.2017 р.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75, пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстраціївід 61 до 365 календарних днів.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно до п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено та сторонами не заперечується, що податкові накладні №№ 4, 5, 6 від 09.08.2016 р. отримано Державною фіскальною службою України 24.08.2017 р. та зареєстровано 25.08.2017 р.

При цьому, граничним строком реєстрації було 24.08.2017 р.

В зв'язку з вказаним податковий орган прийшов до висновку про порушення підприємством строку реєстрації податкових накладних на 1 день, що стало підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Доводи представника позивача щодо порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» податкового законодавства в зв'язку направленням податкових накладних до контролюючого органу в вихідний день не приймаються судом до уваги.

Положеннями ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) передбачений обов'язок платника податків здійснити реєстрацію податкових накладних протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних.

Останнім днем реєстрації податкових накладних №№ 4, 5, 6 від 09.08.2016 р. було 24.08.2017 р., та саме в цей день позивачем здійснено направлення податкових накладних до ДФС України та цим накладним присвоєно статус «Отримано». Подальші дії щодо перевірки та реєстрації накладних мав вчинити податковий орган.

Таким чином, обов'язок платника податків щодо реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних в був виконаний після направлення податкових накладних до контролюючого органу.

В зв'язку з наведеним, податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 28.11.2016 р. № 0009591201 не відповідає вимогам п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесено відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені законодавством, але без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Враховуючи викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа, тому судові витрати в розмірі 1 600,00 грн. підлягають стягненню на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» з Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок її бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72,86, 94,158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 28.11.2016 р. № 0009591201 про застосування штрафу в розмірі 21 985,68 грн.

Судові витрати в розмірі 1 600,00 грн. стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «УКР-ГРАНТ» з Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за рахунок її бюджетних асигнувань.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 11 вересня 2017 року

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 11.09.2017 суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук М.М.Бухтіярова