Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/557
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
№ 2а-9302/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступник прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави вособі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
до Державне підприємство"Київторф"
простягнення заборгованості у розмірі 76274,55грн.
за участю представників сторін:
позивач:Горбенко І.М., прокуратура:Пахар Ю.С., відповідач:не з'явився, На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 19.11.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Позивач –заступника прокурора Дарницького району м.Київа в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача –Державного підприємства «Київторф»про стягнення заборгованості на суму 114029,84 грн.
Обґрунтовуючи позовну заяву представник позивача зазначив, що відповідач має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 76274,55 грн. (по податку на прибуток-407,82 грн., по податку на додану вартість в сумі 30552,66 грн., по земельному податку з юридичних осіб - 45216,36 грн. та по збору за забруднення навколишнього природного середовища –97,71 грн.), яка на даний час не сплачена.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні позивачем було надано заяву про уточнення позовних вимог в якій зазначив, що просить суд винести рішення про примусове стягнення з відповідача податкової заборгованості в сумі 114 029,84 грн.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Держане підприємство «Київторф» (далі відповідач) включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України 14.08.2008р. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, яке видане Дарницькою районною державною адміністрацією м. Києва, про що зроблено запис 25.04.2001р. у журналі обліку реєстраційних справ. Взято на облік, як платника податків у Державній податковій інспекції у Дарницькому районі міста Києва 09.04.1996р. за №896.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 76 274,55 грн. (по податку на прибуток - 407,82 грн; по ПДВ - 30 552,66 грн.; по земельному податку з юридичних осіб - 45 216,36 грн. та по збору за забруднення навколишньої, природного середовища - 97,71 грн.), яка на даний час відповідачем не сплачена.
Заборгованість відповідача виникла:
- по податку на прибуток згідно Декларації № 68166 від 08.06.09, заборгованість становить 407,82грн.;
- по ПДВ згідно Декларацій № 108569 від 20.10.08, № 125530 від 20.11.08, № 137842 від 22.12.08, № 8107 від 18.02.09, № 21563 від 20.03.09, № 58866 від 21.04.09, № 86472 від 20.05.09, № 9772 від 22.06.09; заборгованість становить 33 334 грн.;
19.02.08, № 1563 від 29.01.09, заборгованість становить 45 216,36 грн.;
- по збору за забруднення навколишнього природного середовища згідно розрахунку № 68175 від 06.05.09; заборгованість становить - 97,71грн.
В судовому засіданні позивачем було надано заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просив, стягнути з відповідача заборгованість в сумі 114029,84 грн.
Суд погоджується з позицією позивача з огляду на наступне.
Заборгованість відповідача виникла
- по податку на додану вартість, відповідно податкових декларацій: від 20.10.08р. №108569 на суму 5819 грн., від 20.11.08р. №125530 на суму 5158 грн., від 22.12.08р. №137842 на суму 1392 грн., від 18.02.09р. №8107 на суму 5830 грн., від 20.03.09р. №21563 на суму 3165 грн., від 21.04.09р. №58866 на суму 4055 грн., від 20.05.09р. №86472 на суму 6111 грн., від 22.06.09р. №97727 на суму 1804 грн., від 20.07.09р. №136617 на суму 4452 грн., від 04.08.09р. №145654 на суму 2797 грн., від 21.09.09р. №172024 на суму 3449 грн., від 20.10.09р. №209227 на суму 4355 грн. Заборгованість по несплаченим деклараціям складає 48387 грн. Сплачено 2790,64 грн., Нараховано пені 9,30 грн. Заборгованість складає 45605,66 грн.
- по податку на прибуток, відповідно податкової декларації від 06.05.09р. №68166 на суму 430 грн. - Переплата 22,18 грн. Заборгованість складає 407,82 грн.
- по земельному податку з юридичних осіб, відповідно розрахунків: від 19.02.08р. №5856 за вересень-грудень 2008 року на суму 19800 грн. та від 29.01.09р. №1563 за січень-вересень 2009 року на суму 51300 грн. Заборгованість по несплаченим розрахункам складає 71100 грн. Сплачено 3091,51 грн. Нараховано пені 7,87 грн. Заборгованість складає 68016,36 грн.
У зв'язку з несплатою податкового боргу відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/2282 від 03.11.08 та другу податкову вимогу № 2/2993 від 30.12.08.
Відповідач зазначені суми, рішення, дії не оскаржував в установленому законом порядку.
Згідно п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), —до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-Ш, яким встановлено, що строк про плати узгодженої суми податку на додану вартість протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 цього Закону для подання податкових декларацій.
Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Існуюча заборгованість підтверджується та підлягає на думку позивача перерахуванню до місцевого бюджету.
Відповідно до п.п.1.3, 1.5. ст..1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання; штрафна санкція (штраф) –плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов’язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами України.
Згідно п.5.1. ст..5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р. податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.1. ст..5 вищезазначеного Закону податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органам відповідно до пп.4.2. та п.4.3. ст..4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно з п.п.3.1.1. п.3.1. ст..3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р., активи платників податків можуть бути примусово стягнути в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.4 ст. 64 Господарського кодексу України, підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку позовні вимоги позивача задовольнити повністю та стягнути з Державного підприємства «Київторф»заборгованість в розмірі 114 029,84 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з державного підприємства «Київторф»(02088, м. Київ, вул. Промислова 10, ЄДРПОУ 02968117) заборгованість в сумі 114 029,84 грн.(сто чотирнадцять тисяч двадцять дев’ять грн.. 84 коп.) з будь-якого рахунку, який буде виявлено державним виконавцем під час виконання судового рішення, на користь стягувача - Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва ( 02068, м Київ, вул. Кошиця, 3) на розрахункові рахунки по:
- податку на додану вартість в сумі 45605,66 грн. на р/р №31116029700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 14010100
- податку на прибуток в сумі 407,82 грн. на р/р №31111002700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 11020100
- по земельному податку в сумі 68016,36 грн. на р/р №33214811700003 до УДК у Дарницькому районі міста Києва, код 26077885 у ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 13050100.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.