Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24.09.2009 р. 12:38 № 2а-10049/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Донця В.А. при секретарі судового засідання Венгер А.В. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва
до Приватного підприємства "ФАРМАМІКС 2006"
3-тя особа:Дарницька районна у м. Києві державна адміністрація
про скасування державної реєстрації
за участю:
від позивача: Кириленко М.Є., довіреність № 7, від 08.01.2009 р.;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: не з'явився.
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі міста Києва ( далі –Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Приватного підприємства "ФАРМАМІКС 2006" (далі –Відповідач) про припинення (скасування) юридичної особи.
Підставою для звернення Позивача до суду стало неподання Відповідачем з моменту реєстрації, а саме з 10.04.2006 року (більше року) податкових декларацій та документів податкової звітності згідно з чинним законодавством.
У судове засідання 24.09.2009 р. представники Відповідача та третьої особи (Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації) не з’явились. Від третьої особи надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності її представника.
Направлена Відповідачеві повістка з позовними матеріалами за адресою, зазначеною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: м. Київ, вул. Здолбунівська, 7 –повернена поштовим відділенням з відміткою "за зазначеною адресою не зареєстрований".
Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року 755-IV(з наступними змінами та доповненнями) (далі –Закон) відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Виходячи з цього, юридична адреса особи, зазначена в реєстрі, вважається достовірними відомостями, оскільки підлягає обов’язковому внесенню в реєстр, в тому числі і в разі її зміни. Статтею 19 Закону також встановлено: якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Проте Відповідачем не виконано обов’язок щодо внесення ним змін до реєстру, що підтверджується наявним у матеріалах справи актом №190 про обстеження місцезнаходження підприємства за юридичною адресою, який свідчить, що Відповідач за адресою: м. Київ, вул. Здолбунівська, 7, не знаходиться.
Так як судом надіслано повістку за належною адресою, яка вважається достовірною відповідно до статті 18 Закону, враховуючи положення частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) повістка Відповідачу вважається врученою, тому судом вирішено розглядати справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, судом встановлено таке.
Відповідач зареєстрований Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією як юридична особа 10.04.2006р. та включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за номером 10000421998. Відповідно до витягу з реєстру місцезнаходженням відповідача є м. Київ, вул. Здолбунівська, 7, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру станом на 26.06.2009 року.
Згідно з довідкою, наданою представником Позивача, Відповідачем з моменту реєстрації, з 10.04.2006 року не подаються до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва податкові декларації, документи податкової звітності, а саме: податкові декларації з податку на додану вартість, податкові декларації про прибуток підприємства, розрахунок внесків до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Частиною 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 5 червня 1991 року №1251-XII (з наступними змінами та доповненнями) передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Таким чином ТОВ "ФАРМАМІКС 2006", не подаючи податкові декларації та документи податкової звітності більше року, унеможливлює контроль податкової інспекції за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету державних цільових фондів, податків і зборів, чим порушує положення вказаного Закону.
Частиною 2 статті 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, серед яких виокремлено скасування державної реєстрації юридичної особи, що відповідно до статті 247 цього Кодексу здійснюється за рішенням суду.
Право звертатися до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності надане органам державної податкової служби згідно з пунктом 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року №509-XII (в редакції Закону України від 24 грудня 1993 року №3813-XII, з наступними змінами та доповненнями).
Однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, відповідно до абзацу п’ятого частини 2 статті 38 Закону є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Враховуючи те, що Відповідач з 10.04.2006 року не подає звітність, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Приватне підприємство "ФАРМАМІКС 2006" (код ЄДРПОУ 34342489).
Зобов’язати державного реєстратора Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи –Приватного підприємства "ФАРМАМІКС 2006" (код ЄДРПОУ 34342489) внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Донець В.А.
Постанова виготовлена в повному обсязі 29.09.2009 р.