Постанова № 6886958, 17.11.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2009
Номер справи
11230/09/2170
Номер документу
6886958
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" листопада 2009 р. Справа № 2-а-11230/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишньогоприродного середовища,

встановив:

Державна податкова інспекція у м.Нова Каховка Херсонської області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до суду, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) 1867,50 грн. заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідач з 08.07.2005 р. перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м.Нова Каховка Херсонської області та є платником збору за забруднення навколишнього природного середовища. 17.10.2008 р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, в результаті якої встановлено, що ОСОБА_1 в порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України № 2181 та п.9 Постанови КМУ № 303 від 01.03.1999 р. не подає податкову звітність (розрахунок) збору за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2005 р, 2006 р., 2007 р., І-ІІ квартали 2008 р., за що нарахована штрафна санкція у розмірі 1870 грн. Оскільки на даний час заборгованість відповідачем не погашена, просить стягнути її до державного бюджету.

Позивач у судове засідання не з"явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заперечень на позов не надав. Суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням Новокаховського виконкому від 13.03.2002 р. ОСОБА_1 зареєстровано як фізичну особу-підприємця та з 08.07.2005 р. він перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м.Нова Каховка Херсонської області і є платником збору за забруднення навколишнього природного середовища.

17.10.2008 р. позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт № 243/17-01 від 17.10.2008 р., у якому зазначено, що ОСОБА_1 в порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України № 2181 та п.9 Постанови КМУ № 303 від 01.03.1999 р. не подавав податкову звітність (розрахунок) збору за забруднення навколишнього природного середовища за IV квартал 2005 р, 2006 р., 2007 р., І-ІІ квартали 2008 р.

За вказане порушення на підставі пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р. до відповідача застосовна штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне неподання, а саме 1870 грн. (11 х 170 грн. = 1870 грн.) та прийняте податкове повідомлення-рішення № 0021051701/0 від 17.10.2008 р. Акт перевірки від 17.10.2008 р. та податкове повідомлення-рішення від 17.10.2008 р. вручено платнику податку під розписку.

Суд вважає застосування до відповідача штрафних санкцій правомірним виходячи з наступного.

Відповідно до Порядку сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об"єкти, розміщення відходів. Суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за ці викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду.

Пунктом 9 постанови КМУ № 303 від 01.03.1999 р. передбачено, що розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Остаточний річний розрахунок збору подається платниками до органів державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року.

Збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Згідно п.13 Порядку встановлення нормативу збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством. Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платників у встановленому законодавством порядку.

Так як відповідачем заборгованість із збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1867,50 грн. не погашена, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив :

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (74900, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 33118330700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ОКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 8550080300) 1867 (одну тисячу вісімсот шістдесят сім) грн. 50 коп. заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20 листопада 2009 року.

Суддя Бездрабко О.І.