Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"23" листопада 2009 р. № 2а- 425/08/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого –судді Зінченко А.В.,
При секретарі –Король Д.О.,
За участі сторін:
прокурора Цедік С.Д.
представника позивача Руденко Ю.Г.
представника відповідача Недбайло Б.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедр»про стягнення суми штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України 1700 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області 08 грудня 2006 року було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання ТОВ «Кедр», про що було складено акт обстеження № Х-2895/06. За результатами обстеження було видано обов’язковий до виконання припис №Х-2895/06 від 08.12.2006 р. про усунення виявлених порушень, який відповідачем у встановлений термін не виконано, що підтверджується актом перевірки № ХП-252/08 від 28.03.2007 року.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення вимог діючого законодавства про електроенергетику на відповідача було накладено штраф в розмірі 1700 грн., про що було винесено відповідну постанову №Х-67-07 від 28.03.2007 року.
Але до теперішнього часу штраф не сплачений.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити, поклавшись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов суду не надав, а його представник. в судовому засіданні зазначив, що він вважає постанову незаконною. І на даний час він оскаржує її у Вищому адміністративному суді України.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 Закону України „Про електроенергетику”, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області провела обстеження електричного обладнання відповідача, про що було складено акт обстеження № X –2895/06.
На підставі зазначеного акту ТОВ «Кедр»було видано обов’язковий до виконання припис № X –2895/06 від 08.12.2006 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін, а саме до 07.03.2007 року не виконав у повному обсязі, що підтверджується актом перевірки № ХП-28/07 від 28.03.2007 року.
За порушення вимог законодавства про електроенергетику передбачена відповідальність згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.5 "Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 року. На підставі перелічених нормативних актів до ТОВ «Кедр»застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Харківській області № Х-67-07 від 17.04.2007 року було накладено штраф у розмірі 1700 грн. Листом № 250-20 від 19.04.2007 року дана постанова була направлена відповідачу, що підтверджено супровідним листом позивача та поштовим повідомленням, належним чином засвідчені копії яких залучені до матеріалів справи.
Відповідачем вказана постанова оскаржувалась у встановленому законодавством порядку, але Постановою Харківського окружного адміністративного суду по справі №2а-3596/07 і яка набрала чинності 19.03.2008 року в задоволенні адміністративного позову ТОВ «Кедр»до відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»в особі інспекції Держенергонагляду у Харківській області про визнання акту недійсним та скасування рішення було відмовлено в повному обсязі.
Тобто рішення № Х-67-07 від 17.04.2007 року є чинним і підлягає виконанню.
Згідно з п.10 вказаного положення суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити встановлений штраф у доход держбюджету України протягом 30 днів з моменту прийняття постанови про його накладення, але відповідачем до цього часу не сплачена сума штрафу у доход держбюджету у розмірі 1700 грн.
За таких підстав, враховуючи доведеність факту порушення відповідачем чинного законодавства, суд вважає позовні вимоги про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій законними, обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про електроенергетику”, "Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 р., «Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії»затвердженого Постановою КМУ №665 від 17.05.2002 р. та керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства «національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедр»про стягнення суми штрафу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедр»(62491, Харківська обл., Харківський р-н., смт. Васищеве, вул. Овочева, 8, код 30062422) до Державного бюджету України фінансову санкцію у розмірі 1700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 24 листопада 2009 року.
Суддя Зінченко А.В.