
Справа № 815/4681/17
УХВАЛА
13 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальності "ТТ" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальності "ТТ" до Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить суд:
- скасувати рішення комісії Державної фінансової служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №102421/30566803 від 19.08.2017 року про відмову у реєстрації накладної №7000317 від 27.07.2017 року, рішення №102420/30566803 від 19.08.2017 року про відмову у реєстрації накладної №7000306 від 18.07.2017 року, рішення №102419/30566803 від 19.08.2017 року про відмову у реєстрації накладної №7000314 від 27.07.2017 року;
- зобов'язати відповідача зареєструвати податкову накладну №7000317 від 27.07.2017 року, №7000306 від 18.07.2017 року, №7000314 від 27.07.2017 року;
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем на підтвердження виконання вимог ч.3 ст.106 КАС України надано до суду платіжне доручення №8498 від 05.09.2017 року про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір за ставкою 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України" на 2017 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, проте сплачено судовий збір у розмірі 1600,00 грн., у зв'язку з чим суд зазначає позивачу про необхідність сплатити судовий збір у відповідності до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", а саме, за кожну позовну вимогу немайнового характеру.
Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак, в порушення вимог вищевказаної статті, ТОВ "ТТ" не надано оскаржуваних рішень та не зазначено про причини неможливості їх надання.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі відповідно до Закону України "Про судовий збір" та копій оскаржуваних рішень.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальності "ТТ" до Державної фіскальної служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко