
Справа № 750/7063/17
Провадження № 2-а/750/1016/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2017 року м.Чернігова
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого судді Карапута Л.В.,
секретаря Карацюба М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівського об'єднаного управління пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
25.07.2017 року позивач звернувся до суду з позовом та просить визнати протиправним та скасувати рішення Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України від 28 квітня 2017 року № 12461/06; зобов'язати Чернігівське об'єднане управління Пенсійного Фонду України зарахувати до стажу ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, час роботи на посаді головного державного санітарного лікаря Чернігівської області за період з 29. 11. 1994 року по 01.10. 2012 року.
Ухвалою судді від 26.07.2017 року відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу в десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через канцелярію суду заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
07.08.2017 року на адресу суду надійшли заперечення відповідача проти позову, згідно яких, відповідач позов не визнав та просив відмовити в задоволенні позову за відсутністю правових підстав.
Ухвалою суду від 16.08.2017 року справу призначено до судового розгляду.
Позивач у судове засідання не з'явився, представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без участі представника, позов просив задовольнити.
Представник відповідача у письмових запереченнях просив про розгляд справи без участі представника, у задоволенні позову просив відмовити.
Згідно частини 1 статті 41 КАС України справа розглянута без застосування технічної фіксації.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Позивач 20.04.2017 року звернувся до відповідача із заявою про переведення на пенсію за віком.
Листом Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України від 28 квітня 2017 року № 12461/06 позивача було повідомлено про розгляд заяви щодо переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та прийняття рішення про відмову в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно поданої заяви від 20. 04. 2017 року.
У вказаному рішенні УПФУ зазначено, що згідно з пунктами 10, 12 розділу «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України від 10. 12. 2015 № 889-VIII «Про державну службу» та Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16. 12. 1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» мають особи, які на день набрання чинності Закону України від 10. 12. 2015 № 889-VIII «Про державну службу» :
-мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України від 10. 12. 2015 № 889-VIII «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України;
-займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Пенсії відповідно до Закону України від 10. 12. 2015 № 889-VIII «Про державну службу» призначаються чоловікам за наявності страхового стажу необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( 35 років), з урахуванням стажу державної служи, зазначеного вище, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та якщо до набрання чинності вищевказаним Законом не призначалась пенсія відповідно до Закону України від 16. 12. 1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу».
Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60% суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями,- заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Оскільки позивач на день набрання чинності Закону України від 10.12.2015 року № 889-VIII «Про державну службу», тобто на 01 травня 2016 року, працював на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України, то позивачу необхідно мати 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держаної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до записів у трудовій книжці та враховуючи норми чинного законодавства, до стажу державної служби відповідач вважає можливо зарахувати позивачу 7 років 10 місяців 14 днів, а саме періоди роботи: з 25.06.1990 року по 11.04.1992 року на посаді заступника голови виконкому обласної Ради народних депутатів; з 12.04.1992 року по 08.09.1994 року на посаді заступника голови державної адміністрації Чернігівської області; з 01.10.2012 року по 31.05.2016 року на посаді начальника головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області, головного державного санітарного лікаря Чернігівської області.
Таким чином, загальний страховий стаж позивача складає 41 рік 1 місяць 15 днів, в тому числі стаж державної служби.
Відповідно до Роз'яснення Національного Агентства України з питань державної служби від 26.07.2016 р. № 15-р/з «Щодо зарахування до стажу державної служби періодів роботи на посадах, віднесених до посад службовців», стаж державного службовця обчислюється відповідно статті 46 Закону України від 10. 12. 2015 № 889-VIII «Про державну службу».
Крім того, пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи ( служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Стаж державної служби до набрання чинності цим Законом обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283 ( далі - Порядок), та додатка до нього.
Відповідно до п. З абзац 14 Порядку, до стажу державної служби включається також час роботи на посадах керівників, їхніх заступників, головних інженерів державних підприємств, установ, організацій, голови, першого заступника та заступника голови правління Українського національного фонду «Взаєморозуміння і примирення» при Кабінеті Міністрів України, якщо безпосередньо з цих посад вони призначені ( обрані) на посади державних службовців першої-четвертої категорій.
Як вбачається із запису № 20 у трудовій книжці позивача, 29. 11. 1994 року останній був призначений на посаду головного державного санітарного лікаря Чернігівської області( наказ МОЗ України від 15. 11. 1994 року № 156-С).
Згідно записів №№ 21, 22 від 01. 10. 2012 року були припинені повноваження на посаді головного державного санітарного лікаря Чернігівської області ( наказ № 135 ос від 27.09. 2012 року) в зв'язку з переводом на іншу посаду та призначено на посаду начальника головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області, головним державним санітарним лікарем Чернігівської області ( наказ № 1к від 27. 09. 2012 року).
20.05.2016 року внесено запис про присвоєння позивач 4- го рангу державного службовця в межах категорії посад «Б», відповідно до наказу ДСЕС України № 71-О від 17. 05. 2016 р.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного час роботи ОСОБА_1 на посаді головного державного санітарного лікаря Чернігівської області за період з 29.11.1994 року по 01.10. 2012 року повинен бути зарахований (включений) до стажу державної служби.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. ст. 1-4, 6-9, 18, 41 ч. 2, 71, 72, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України від 28 квітня 2017 року № 12461/06.
Зобов'язати Чернігівське об'єднане управління Пенсійного Фонду України зарахувати до стажу ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, час роботи ОСОБА_1 на посаді головного державного санітарного лікаря Чернігівської області за період з 29. 11. 1994 року по 01.10.2012 року.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Л.В. Карапута