Постанова № 6882074, 23.07.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2009
Номер справи
2а-2714/09/1870
Номер документу
6882074
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 липня 2009 р.                                                                       Справа № 2а-2714/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соколова В.М.,

за участю: секретаря - Шаповал Є.А.,

представника позивача - Сатарової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинського міськрайонного центру зайнятості до дочірнього підприємства «Шосткинське підприємство підсобних виробництв» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ,-

В С Т А Н О В И В:

          Шосткинський міськрайонний центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Шосткинський МЦЗ) звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з дочірнього підприємства «Шосткинське підприємство підсобних виробництв» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» (далі по тексту – відповідач, ДП «ШППВ» ВАТ «Шостхімбуд») заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 2187грн. 51коп. та судові витрати по справі Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який є страхувальником і залишається на обліку як платник страхових внесків в Шосткинському МЦЗ, всупереч вимог ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» за період з 01.01.2004 року по 31.09.2004 року не сплатив у передбачений законом строк та розмірі страхові внески в загальній сумі 2187грн. 51коп.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, додатково пояснив, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просив її стягнути в судовому порядку.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Повістка про виклик в судове засідання була надіслана відповідачу за його останньою адресою (а.с.7,12,13,14,16), та зважаючи на приписи ч. 1 ст. 40 КАС України вважається врученою.

Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що 11.02.2000 року ДП «ШППВ» ВАТ «Шостхімбуд», було зареєстроване як юридична особа та відповідно до ст. 1 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було страхувальником і значилось на обліку в Шосткинському МЦЗ. 23.01.2007 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було внесено запис про судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з її банкрутством. Вказані обставини підтверджуються поясненнями представника позивача та копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.6), копією довідки №476 з ЄДРПОУ (а.с.7), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.16).

Згідно ч.3 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державний реєстратор у день державної реєстрації припинення юридичної особи зобов'язаний надіслати відповідним органам фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості реєстраційної картки, що є підставою для зняття юридичної особи з обліку в органах фондів соціального страхування.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхувальник зобов'язаний вести облік коштів страхових внесків і своєчасно подавати звітність до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в порядку та за формою, що встановлена Фондом.

Юридичні особи набувають статусу страхувальника з кожного виду державного страхування з дня взяття їх на облік у робочому органі Фонду.

Фонд на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ведуть облік платників страхових внесків юридичних та фізичних осіб.

В той же час зважаючи на приписи Закону України ««Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється за судовим рішенням, в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам, зокрема після закінчення ліквідаційної процедури та внесення відповідного запису в Єдиний державний реєстр. Такого запису, як вбачається з матеріалів справи (а.с.16-17) та пояснень представника позивача, зроблено не було.

Згідно поданої розрахункової відомості до Шосткинського МЦЗ, відповідачем самостійно була розрахована сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.01.2004 року по 31.09.2004 року в загальній сумі 2187грн. 51коп. Зазначені обставини підтверджуються поясненнями представника позивача та матеріалами справи, зокрема копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2004 року по 31.09.2004 року (а.с.9), розрахунком суми боргу (а.с.5).

Згідно ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, робочим органом якого є центр зайнятості, в тому числі позивач, є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду.

Частина 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону. Страхові внески, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті із сум виплат (доходу) за період з дня виникнення у страхувальника зобов'язання щодо взяття на облік як платника страхових внесків до дня його реєстрації в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період.

Враховуючи, що на момент розгляду справи, відповідачем суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття не були сплачені, що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.5), поясненнями представник позивача, факт заборгованості у розмірі 2187грн. 51коп. відповідач сам визнавав у поданій розрахунковій відомості, суд, враховуючи приписи ч.2 ст.38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ДП «ШППВ» ВАТ «Шостхімбуд» заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.01.2004 року по 31.09.2004 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Що стосується вимог про стягнення судових витрат, у зв’язку з ненаданням підтверджуючих доказів таких витрат, та відповідно до ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне в їх задоволенні відмовити.

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, ст. ст. 1, 17, 22,38 Закону України «Про загальнообов’язкове державнесоціальне страхування на випадок безробіття», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Шосткинського міськрайонного центру зайнятості до дочірнього підприємства «Шосткинське підприємство підсобних виробництв» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –задовольнити частково.

Стягнути з дочірнього підприємства «Шосткинське підприємство підсобних виробництві» відкритого акціонерного товариства «Шостхімбуд» (код ЄДРПОУ 01274917) на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.01.2004 року по 31.09.2004 року у розмірі 2187грн. 51коп..

В задоволенні інших позовних вимог відмовити за їх безпідставністю ..

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                               В.М. Соколов

З оригіналом згідно:

Суддя В.М. Соколов