Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
24.09.2009 р. № 2а - 3920/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у Заводському районі
м. Миколаєва, вул. Г.Петрової, 2-А, Миколаїв,54029 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Південний аграрний холдінг",
вул. Лазурна, 36, кв. 23,Миколаїв,54058 пронадання дозволу на проведення позапланової перевірки,
за участю представників:
від позивача: Чебан В.О. довіреність № 1424/9/10-00 від 15.07.2009 р..
від відповідача: не з’явився
Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Миколаєва звернулася до суду з позовом про надання дозволу на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний аграрний холдінг".
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що стосовно відповідача прийнято постанову господарського суду Миколаївської області від 21.04.2009 р. № 6/137/09 про визнання його банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Під час розгляду справи представник позивача заявив клопотання про уточнення позовних вимог, в якому просить суд надати дозвіл на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний аграрний холдінг" за період з квітня 2006 року по квітень 2009 року включно з наданням усіх наявних первинних документів за вказаний період.
Представник відповідача, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з’явився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що наданих матеріалів достатньо для розгляду справи, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає розгляду справи та вирішенню спору по суті.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд –
встановив:
Відповідач є юридичною особою, знаходиться на податковому обліку у позивача з 15.08.2008 р. за реєстраційним номером 13985 і у відповідності зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ (далі –Закон №1251-ХІІ) зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки і збори, а також зобов’язаний допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Статтею 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі –Закон №509-ХІІ) передбачено, що податкові органи мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Пунктом 6 частини 6 статті 111 Закону №509-ХІІ встановлено, що позапланова перевірка проводиться, зокрема, у разі проведення реорганізації (ліквідації) підприємства.
Крім того, п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) затвердженого Наказом ДПА України від 19.02.1998 №80 передбачено прийняття рішення органом державної податкової служби про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, у зв’язку з проведенням його реорганізації чи ліквідації, у тому числі, в разі одержання судового рішення або відомостей з Єдиного державного реєстру щодо прийняття судом рішення про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податку.
Господарським судом Миколаївської області прийнято постанову від 21.04.2009 р. № 6/137/09, якою відповідача визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності з Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Отже, відповідно до п.6 ч.6 ст.111 Закону №509-ХІІ та п.8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) з моменту відкриття ліквідаційної процедури відповідача у позивача виникло право на проведення позапланової перевірки відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінет Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Надати Державної податкової інспекції уЗаводському районі м.Миколаєва, (код ЄДРПОУ 34034315) дозвіл на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний аграрний холдінг"(код ЄДРПОУ 36099683) за період з квітня 2006 року по квітень 2009 року вклячно з наданням усіх наявних первинних документів за вказаний період.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.
Суддя О. А. Зіньковський