
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 вересня 2017 року справа № 804/8312/16
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Семененко Я.В. перевіривши відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2017 року у справі №804/8312/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Відповідач - Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подав апеляційну скаргу.
Згідно ч.2 ст.186 КАС апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи постанову суду першої інстанції 07 лютого 2017 року прийнято в порядку письмового провадження. В матеріалах справи міститься рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке свідчить, що постанову по даній справі отримано відповідачем 01.08.2017р. (а.с.137), тобто останній день подачі апеляційної скарги, з урахуванням вихідних днів - 11.08.2017р. Разом з тим, апеляційна скарга направлена до суду засобами поштового зв'язку 15.08.2017р., тобто з пропуском строку, який встановлено ст.. 186 КАС України.
В апеляційній скарзі відповідачем заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, однак жодних причин пропуску строку відповідач в ньому не наводить.
Відповідно до ч.4 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених ст.186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Крім цього, ознайомившись з апеляційною скаргою відповідача на постанову вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, а саме:
в порушення п.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга не оплачена судовим збором за ставками Закону України "Про судовий збір".
В апеляційній скарзі відповідачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Вважаю, що зазначене клопотання задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 88 КАС України передбачено, що враховуючи майновий стан
сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати.
Крім того, згідно з пунктом 2 розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відсутність коштів не може нівелювати вимоги Закону України "Про судовий збір" щодо оплати судового збору.
З огляду на викладене, підстави для звільнення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області від сплати судового збору відсутні, тому у задоволенні його клопотання слід відмовити.
За таких обставин, подана апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає залишенню без руху.
Як вбачається з адміністративного позову, його вимогами є визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, якими підприємству визначено суми грошових зобов'язань орендної плати з фізичних осіб у загальній сумі 187400,31 грн.(39188,52+47946,32+100265,47), що свідчить про подання позову майнового характеру.
Згідно пп.2 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01 вересня 2015 року) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на час подання позову) за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року.
Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 рік становить 1378,00 грн.
Таким чином, враховуючи те, що адміністративний позов носить майновий характер, ставка судового збору за подання адміністративного позову складає 1874,00 грн., що становить 1 відсоток ціни позову (1% від 187400,31).
Отже, заявнику апеляційної скарги слід сплатити судовий збір у відповідності до п.п.2,п.3,ч.2,ст.4 Закону України "Про судовий збір" у розмірі 2061,40 грн. (1874,00*110%).
За таких обставин, вважаю за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, а саме: надати до суду апеляційної інстанції належні пояснення та докази, які б підтверджували поважність причин пропуску строку подання апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2017 року у справі №804/8312/16; сплатити судовій збір за реквізитами:
Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м. Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
Код банку отримувача (МФО): 805012
Рахунок отримувача:31217206781004
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до
восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр)
або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття
реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і
має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за апеляційною скаргою ______(ПІБ особи чи назва
організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд,
та надати оригінал документу про сплату судового збору.
Керуючись ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2017 року у справі №804/8312/16 залишити без руху.
Запропонувати Державній податковій інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху вказати підстави та доводи для поновлення строку апеляційного оскарження, сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги та надати оригінал документу про сплату судового збору.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Семененко Я.В.