Постанова № 6877896, 24.11.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2009
Номер справи
2а-16488/09/0570
Номер документу
6877896
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2009 р.                                                                       справа № 2а-16488/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Козаченка А.В.

при секретарі                                                  Шалагіновій М.В.

за участю:

представника позивача           Мезенцева В.М.

розглянувшиу відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом                     Державної податкової інспекції у

Київському районі м. Донецька

до                     Товариства з обмеженою відповідальністю

«Ахан»

про                     стягнення фінансових санкцій

                                                                                          

В С Т А Н О В И В:

          Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ахан» про стягнення фінансових санкцій.

В обґрунтування позову позивач вказав, що за результатами перевірки відповідача було складено акт № 0205/05/64/23/34876915 від 18.05.2009р., яким встановлено порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулювання обігу готівки», «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі зазначеного акту було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 28.05.2009р. №15396/10/23-413/0001872343 за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії в сумі 3400,00 грн., а також рішення про застосування штрафних санкцій від 28.05.2009р. №15397/10/23-413/0001852343 за не проведення розрахункових операцій через РРО та не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування в касі готівки в сумі 158,25 грн.

Загальна заборгованість складає 3558,25 гривень.

Просили стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 3558,25 гривень.

          В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.                              

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень а заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі представника відповідача та на підставі доказів наданих у справі

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідно до ст. 2 ЗУ «Про державну податкову службу України» на податкову службу покладений обов’язок контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, установлених законодавством.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за:

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

За результатами перевірки дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій був складений акт № 0205/05/64/23/34876915 від 18.05.2009р., яким виявлені порушення, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії; не проведення розрахункових операцій через РРО та не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування в касі готівки.

На підставі зазначеного акту були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій від 28.05.2009р. №15396/10/23-413/0001872343 на суму 3400,00 грн. та від 28.05.2009р. №15397/10/23-413/0001852343 на суму 158,25 грн.

Зазначені рішення були вручені директору ТОВ «Ахан», про що свідчить його підпис в цих рішеннях.

До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена, а вказані рішення не оскаржені.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, визначених ст.ст.17-24 даного Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами господарювання до Державного бюджету України в 10-ти денний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно п.12 Інструкції «Про порядок застосування та стягнення сум штрафних санкцій органами державної податкової служби», затвердженої Наказом ДПА України від 17.03.2001р. №110, відповідальність за повноту і своєчасність сплати донарахованих податків, інших платежів, застосованих сум штрафних санкцій несуть платники податків.

Відповідно до п.13 зазначеної Інструкції сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією Інструкцією, та інших штрафних санкцій, застосування і стягнення яких чинним законодавством віднесено до компетенції органів державної податкової служби, здійснюється у порядку, визначеному відповідними законами України.

Статтею 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», статтями 17, 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог зазначених нормативних актів до суб'єктів підприємницької діяльності, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

          Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п. 10 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

          Відповідно до п.3.1 ст. 3 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті виключно за рішенням суду.

          Відповідно до ст. ст. 2, 9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

          Оскільки відповідачем у встановлений законом строк заборгованість сплачена не була, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми заборгованості з відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ахан» про стягнення фінансових санкцій, задовольнити.          

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ахан» (83048, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 263/122, ЄДРПОУ 34876915) фінансові санкції:

-          на р/р 31110104700006, код платежу 21080900, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Державний бюджет, у розмірі 158,25 гривень;

-          на р/р 31118106700006, код платежу 21081100, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Державний бюджет, у розмірі 3400,00 гривень.

Постанова в повному обсязі виготовлена 27.11.2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Козаченко А.В.