Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2009 р. справа № 2а-14912/09/0570
час прийняття постанови: 11:55
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Наумової К.Г.
при секретарі Мосєєва О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області (м. Єнакієве, Донецької обл.)
до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»(м. Єнакієве, Донецької обл.)
про стягнення заборгованості перед бюджетом з ПДВ у сумі 1393894 грн. 00 коп., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1303113грн. 13 коп., зі збору за спеціальне водокористування у сумі 88177 грн. 15 коп., у загальній сумі 2785184 грн. 28 коп., -
за участю сторін
представник позивача Куріцький Р.В. за дов. №40393/9/10-013 від 28.09.09 р.
представник відповідача Севостьянов Д.Ю. за дов. № 01/4-232 від 01.06.2009 р.
Єнакієвська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»про стягнення заборгованості перед бюджетом з ПДВ у сумі 1393894 грн. 00 коп., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1303113грн. 13 коп., зі збору за спеціальне водокористування у сумі 88177 грн. 15 коп., у загальній сумі 2785184 грн. 28 коп.
Відповідач у відзиві від 22.09.2009 року та у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі, проти стягнення боргу не заперечує.
Відповідач звернувся до суду з заявою в якій просив відстрочити виконання постанови на 3 роки та розстрочити виконання постанови на десять років, у зв’язку з нестабільним фінансовим станом підприємства.
Розглянувши матеріали справи та додатково надані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Державне підприємство «Орджонікідзевугілля»(ЄДРПОУ 32276912) є юридичною особою, свідоцтво про державну реєстрацію від 03.03.2003 р. за № 320, видане Виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради.
Станом на 01.09.09 за позивачем пахується податковий борг у загальній сумі 2785184 грн. 28 коп., а саме:
зі збору за забруднення навколишнього природного середовища –1303113 грн. 13 коп.,
зі збору за спеціальне водокористування –88177 грн. 15 коп.,
з податку на додану вартість –1393894 грн. 00 коп.
Таким чином податкові зобов’язання у сумі 2785184 грн. 28 коп. є узгодженими.
Податковим органом на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога від 10.10.01р. №1/4, яка була вручена 17.10.01р. про що свідчить поштове повідомлення; друга податкова вимога від 22.11.01р. №2/193, яка була вручена 04.12.01р. про що свідчить поштове повідомлення.
ДПІ відповідно п.п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийняте Рішення №77/32276912 від 01.10.03р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Наведені суми відповідачем не сплачені, що підтверджується інформацією про податковий борг по ДП «Орджонікідзеввугілля»станом на 01.09.2009р. та визнано відповідачем.
Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до його погашення.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», одним з обов’язків платників податків є внесення до бюджету у встановлений законом термін обов’язкових платежів.
Підпунктом 2.3.1. пункту 2.3. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до пункту 1.3. статті 1 цього закону податковий борг (недоїмка) –це податкове зобов'язання включаючи штрафні санкції, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 даного закону активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 даного закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пп. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 зазначеного закону визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З огляду на зазначене позовні вимоги Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»про стягнення заборгованості перед бюджетом з ПДВ у сумі 1393894 грн. 00 коп., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1303113грн. 13 коп., зі збору за спеціальне водокористування у сумі 88177 грн. 15 коп., у загальній сумі 2785184 грн. 28 коп. підлягають задоволенню.
Представник відповідача під час судового розгляду справи звернувся с заявою, у якій просив відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови рівними частинами щомісячно відповідно до графіків погашення сум сплати розстроченого податкового боргу, посилаючись на те, що аварія на СП шахта «ім. Карла Маркса»ДП «Орджонікідзевугілля», спричинила значне збільшення не запланованих витрат підприємства. Також, як наслідок світової фінансової кризи підприємство понесло збитки на 12000000 грн., тому що збільшився розмір заробітної плати, зросли тарифи на електроенергію та послуги, а ціна на вугілля збільшилась не значно.
Представник позивача не заперечував проти задоволення заяви про відстрочення на 3 роки та розстрочення на 10 років виконання постанови, погодився з графіками погашення заборгованості.
Відповідно до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий документ - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років, шляхом сплати щомісячно рівними частинами відповідно до графіків погашення сум сплати розстроченого податкового боргу, виконання постанови по справі №2-а-3155/09/0570 від 26.02.2009 року.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в них позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. 67 Конституції України, закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 1, 3-5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,
ст.ст. 7 –12, 69-72, 94, 122-163, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету Карло-Марксівської селищної ради за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 99694 грн. 14 коп. по СП «Шахта імені Карла Маркса».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету Булавінської селищної ради за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 330145 грн. 10 коп. по СП «Шахта Булавінська».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету Ольховатської селищної ради за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 250658 грн. 80 коп. по СП «Шахта Ольховатська».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету м. Вуглегірськ за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 581502 грн. 92 коп. по СП «Шахта Вуглегірська».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету м. Юнокомунарівськ за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 9992 грн. 29 коп. по СП «Шахта Полтавська».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету м. Юнокомунарівськ за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 11166 грн. 58 коп. по СП «Шахта Єнакієвська».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход місцевого бюджету м. Єнакієве за рахунок активів податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 19953 грн. 30 коп. по СП «Автобаза».
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход Державного бюджету м. Єнакієве за рахунок активів податковий борг зі збору за спеціальне водокористування у сумі 88177 грн. 15 коп.
Стягнути з Державного підприємства «Орджонікідзевугілля»у доход державного бюджету України за рахунок активів податковий борг з ПДВ у сумі 1393894 грн. 00 коп.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 99694 грн. 14 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 831 грн. 00 коп., а у вересні 2022 р. 805 грн. 14 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 330145 грн. 10 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 2751 грн. 20 коп., а у вересні 2022 р. 2752 грн. 30 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 250658 грн. 80 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 2088 грн. 80 коп., а у вересні 2022 р. 2091 грн. 16 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 581502 грн. 92 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 4845 грн. 80 коп., а у вересні 2022 р. 4852 грн. 72 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 9992 грн. 29 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 83 грн. 25 коп., а у вересні 2022 р. 85 грн. 54 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 11166 грн. 58 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 93 грн. 05 коп., а у вересні 2022 р. 93 грн. 63 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 19953 грн. 30 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 166 грн. 27 коп., а у вересні 2022 р. 167 грн. 17 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу зі збору за спеціальне водокористування у сумі 88177 грн. 15 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 735 грн. 00 коп., а у вересні 2022 р. 712 грн. 15 коп., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Відстрочити на 3 роки та розстрочити на 10 років виконання постанови в частині стягнення за рахунок активів податкового боргу з ПДВ в сумі 1393894 грн. 00 коп. шляхом сплати щомісячно рівними частинами з жовтня 2012 р. по серпень 2022 р. по 11615 грн., а у вересні 2022 р. 11709 грн., відповідно до графіку погашення сум сплати розстроченого податкового боргу.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Заява та скарга подається на ім’я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Наумова К.Г.