
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху подання)
22 серпня 2017 року Житомир Справа № 806/2315/17
Категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Липи В.А. , розглянувши подання Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арті-Енерджи-Груп" про стягнення 1871472,50 грн.,
в с т а н о в и в :
Головне управління ДФС у Житомирській області 21.08.2017 о 14:50 звернулося до суду з подання про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Арті-Енерджи-Груп" 1871472,50 грн.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі за поданням органу фіскальної служби, суд виходить з наступного.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Відповідно до п.6 ч.3 чт.183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Водночас, подання подане з порушенням частини 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: у поданні підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень не скріплений печаткою.
Крім того, суд зазначає, що порядок звернення із таким поданням має певні особливості, встановлені ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та в іншій частині на нього розповсюджуються загальні правила адміністративного судочинства, встановлені Кодексом.
Водночас, суд зазначає, що у частині, яка не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як передбачено частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення вказаних правових норм Головним управлінням ДФС у Житомирській області не додано до подання документу про сплату судового збору.
Приписами частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір у розмірі, що становить 1,5 відсотки ціни позову , але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
За таких обставин, а також враховуючи розмір заявлених вимог та розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб , встановленого законом на 1 січня 2017 року, за подання до суду зазначеного подання заявник має сплатити судовий збір у розмірі 28072,09 грн.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність подання вимогам, встановленим статтями 106 та 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
З огляду на викладене, суд залишає подання без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, визначених чинним законодавством України та подання із підписом уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, скріпленого печаткою.
Керуючись ст.106,108,165, 183-3 КАС України,
у х в а л и в :
Подання Головного управління ДФС у Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 16:45 22 серпня 2017 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.А. Липа