Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2009 р. справа № 2а-16184/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі
при секретарі Химич М.В.,
за участі представника позивача Рибалка О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління комунальних котелень» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Добропільська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління комунальних котелень» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що Державне підприємство «Добропіллявугілля» було зареєстроване 11.03.2003 року. Відповідача було взято на податковий облік Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції 01.04.2003 року. У відповідача станом на 18.09.2003 року існує борг з податку за забруднення навколишнього природного середовища у загальному розмірі 993412,87 грн. у тому числі: основний платіж – 949240,66 грн., пеня – 44172,21 грн. Позивач просив стягнути з відповідача зазначений борг в повному обсязі.
В ході судового розгляду справи від представника позивача надійшли уточнення позовних вимог, в яких просили стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління комунальних котелень» суму податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 949240,66 грн. (основний платіж).
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві, просив задовольнити уточнені позовні вимоги в повному обсязі.
Від відповідача надійшла заява, в якій Державне підприємство «Добропіллявугілля» визнає уточненні позовні вимоги в повному обсязі, просить суд розглянути справу за відсутністю представника підприємства.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління комунальних котелень» про стягнення заборгованості обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Добропільська об’єднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою , яка здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, є платником податків та інших обов’язкових зборів та платежів.
Відповідач має свої структурні та відокремлені підрозділи, створені відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 01.04.2003 року №2 (а.с.8), одним з яких є Відокремлений підрозділ «Управління комунальних котелень».
Відповідно до ч.1, 3 ст.48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Таким чином, позивач звертається з даним позовом саме до Державного підприємства «Добропіллявугілля», яке є юридичною особою.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно уточнень позовної заяви, позивач заявив, що у відповідача існує заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 949240,66 грн.
Крім того, зазначив, що заборгованість з основного платежу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища та з основного платежу із збору за геологорозвідувальні роботи виникла на підставі наданих платником податкових розрахунків, а тому є такою як самостійно визначеною.
Як вбачається з розрахунку уточнених позовних вимог, заборгованість з основного платежу за забруднення навколишнього природного середовища складає 949240,66 грн.,
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст.5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.4.1. п.5.4 ст.5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачу було направлено першу від 19 червня 2003 року №1/39 на суму 35408068,09 грн. та другу від 21 липня 2003 року №2/65 на суму 170155,21 грн. податкові вимоги.
Таким чином, податковий борг у розмірі 949240,66 грн. повинен бути сплачений у повному розмірі відповідачем на користь держави.
Представником відповідача заявлено клопотання про відстрочення виконання постанови на п’ять років, оскільки стягнення заборгованості та виконання рішення суду на даному етапі призведе до припинення господарської діяльності відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання відповідача про відстрочення виконання виплати.
Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Таким чином, суд приходить до висновку про відстрочення виконання постанови до 01 грудня 2014 року.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Таким чином суд задовольняє позов в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Управління комунальних котелень» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ЄДРПОУ 32186934, адреса реєстрації: 85000, Донецька область, м.Добропілля, пр.Шевченка, 2) на користь державного бюджету податковий борг у розмірі 949240 (девятсот сорок девять тисяч двісті сорок) грн. 66 коп.
Відстрочити виконання постанови до 01 грудня 2014 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.