Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.10.09Справа №2а-5641/09/8/0170 (15:10) Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючогосудді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АРК
до Клепінінського підприємства житлово-комунального господарства
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: не з’явився
від відповідача : не з’явився;
Суть спору: 21.04.09 р. Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі АРК звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з відповідача суми податкового боргу у розмірі 69980,70 грн., з яких 29053,07грн. - збір за геологорозвідувальні роботи, 379,85грн. – податок на прибуток, 322,54грн.- податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, 40225,33грн. - податок на додану вартість, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно проводиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.
Ухвалами суду від 22.04.09р. було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
20.08.2009р. до суду надійшло клопотання від відповідача про розгляд справи у його відсутність та повідомлення про часткове погашення заборгованості з податку на прибуток та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
У судове засідання, що відбулося 21.09.09р., відповідач явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином: рекомендованою кореспонденцією.
У судове засідання, що відбулось 21.09.2009р., представник позивача надав заяву про збільшення позовних вимог, у якій просить суд прийняти відмову від позовних вимог в частині стягнення з відповідача заборгованості з податку на прибуток в розмірі 379,85грн. та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 322,54грн. у зв’язку з їх оплатою та закрити провадження у справі у цій частині. Також позивач просить стягнути з відповідача 40225,33 грн. - заборгованість з ПДВ та 35281,40грн. – збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету, всього на загальну суму 75506,73грн.
Ухвалою суду від 21.09.09 закрито провадження у справі в частині позовних вимог про стягнення заборгованості з податку на прибуток в розмірі 379,85грн. та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 322,54грн. у зв’язку з їх оплатою.
20.10.2009р. від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутність, за наявними у матеріалах справи документами.
Враховуючи те, що відповідач не з’явився у судове засідання без повідомлення ним про причини неприбуття, хоча про день, час та місце судового розгляду справи сповіщався належним чином та завчасно – рекомендованою кореспонденцію, приймаючи до уваги клопотання позивача про розгляд справи у його відсутність, та те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Клепінінське підприємство житлово-комунального господарства зареєстровано як юридичну особу Красногвардійською районною державною адміністрацією 26.07.2000 р., про що зроблено запис №24695797Ю0020085, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, ідентифікаційний код 31083438 (а.с.9).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” №1251-ХІІ від 25.06.1991 р. та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідач знаходиться на обліку як платник податку, що підтверджується довідкою позивача № 342 від 09.08.2000 р. (а.с. 14).
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№509-ХІІ від 04.12.1990 р. органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
17.11.06 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 1436/15-02/31083438 від 17.11.06 р. (а.с. 36). Акт підписаний та отриманий керівником та головним бухгалтером відповідача 17.11.2006р., про свідчить підпис на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0012031500/0 від 21.11.06 р. та №0012041500/0 від 21.11.06р. (а.с.37), які отримані відповідачем 21.11.2006р., про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці податкових повідомлень-рішень.
27.02.07 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 329/15-02/31083438 від 27.02.07 р. (а.с. 38). Акт перевірки направлений рекомендованим листом з повідомленням про вручення, отриманий відповідачем 27.02.2007р., про свідчить корінець поштового повідомлення (а.с.39).
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001991500/0 від 01.03.07р., яке отримано відповідачем 13.03.2007р., про що свідчить корінець поштового повідомлення (а.с.39).
23.05.07 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 694/15-02/31083438 від 23.05.07 р. (а.с. 40). Акт перевірки направлений рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004141500/0 від 08.06.07р., яке отримано відповідачем 14.06.2007р., про що свідчить корінець поштового повідомлення (а.с.41).
08.11.07 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ з 30.08.2004р. по 08.11.2007р. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 1758/15-02/31083438 від 08.11.07 р. (а.с. 42). Акт підписаний та отриманий керівником та головним бухгалтером відповідача 08.11.2007р., про свідчить підпис уповноваженої особи на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003501501/0 від 09.11.07 р. (а.с.43), яке отримано відповідачем 09.11.2007р., про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
01.02.08 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ з 04.05.2005р. по 01.02.2008р. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 146/15-02/31083438 від 01.02.08 р. (а.с. 44). Акт підписаний та отриманий керівником та головним бухгалтером відповідача 01.02.2008р., про свідчить підпис на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000621501/0 від 04.02.08 р. (а.с.45), яке отримано відповідачем 04.02.2008р., про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
12.05.08 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість Клепінінським ПЖКГ з 30.06.2006р. по 12.05.2008р. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання з ПДВ, знайшли відображення в акті перевірки № 773/15-02/31083438 від 12.05.08 р. (а.с. 46). Акт підписаний та отриманий керівником та головним бухгалтером відповідача 12.05.2008р., про що свідчить підпис на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003341501/0 від 12.05.08 р. (а.с.47), яке отримано відповідачем 12.05.2008р., про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
24.04.08 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності сплати збору за геологорозвідувальні роботи Клепінінським ПЖКГ за період з 14.07.2006р. по 24.04.2008р. Результати перевірки, а саме порушення п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасної сплати податкового зобов’язання зі сплати збору за геологорозвідувальні роботи (а.с. 48-58), знайшли відображення в акті перевірки № 655/15-03/31083438 від 24.04.08 р. (а.с. 59). Акт підписаний та отриманий керівником та головним бухгалтером відповідача 24.04.2008р., про свідчить підпис на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002561501/0 від 24.04.08 р. (а.с.59 на зворотній сторінці), яке отримано відповідачем 24.04.2008р., про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
22.07.08 р. ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасності подання розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи Клепінінським ПЖКГ за період з 13.05.2008р. по 21.07.2008р. Результати перевірки, а саме порушення п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., в частині несвоєчасного подання розрахунку за 1-й квартал 2008р. 21.07.2008р. вх.14126 у порушення пп.4.1.4 «б» ст.4 вказаного Закону (а.с. 55), знайшли відображення в акті перевірки № 1047/15-03/31083438 від 22.07.08 р. (а.с. 60). Акт підписаний та отриманий керівником підприємства 22.07.2008р., про що свідчить підпис на акті перевірки.
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004391501/0 від 22.07.08 р. (зворотній бік а.с.60), яке отримано відповідачем 22.07.2008р., про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
У судове засідання, що відбулось 21.09.2009р., представник позивача надав заяву про збільшення позовних вимог, у якій просить суд стягнути з відповідача заборгованість по податку на додану вартість на суму – 40225,33грн. та по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету на суму – 35281,40грн., у зв’язку з наступним.
Відповідачем до податкової інспекції були надані податкові декларації – розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи за 1-й та 2-й квартали 2009року. Згідно до вказаних розрахунків (код рядка 23) сплаті до бюджету підлягають суми збору за перший квартал 2009р. – 2534,35грн. (граничний строк сплати 20.05.2009р.), та за другий квартал 2009р. – 3693,98грн. (граничний строк сплати 19.08.2009р.) (а.с. 119-120).
В порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000р. №2181-III податкові зобов’язання, зазначені Клепінінським ПЖКГ у податкових деклараціях та розрахунках у встановлені строки самостійно сплачені не були.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства, а також не зазначені підстави несплати самостійно задекларованих податкових зобов’язань.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках—коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Згідно з п.11 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як вбачається з матеріалів справи подані податкові декларації з податку на додану вартість (а.с.18-35) та розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи (а.с.48-58, 119-120) подані відповідачем самостійно, але не сплачені у встановлений законодавством строк.
Доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених вище повідомлень-рішень, прийнятих за порушення діючого законодавства суду не надано. Отже, сума податкових зобов’язань вважається узгодженою. Протягом встановленого Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” строку сума податкового зобов’язання відповідачем не погашена. В зв’язку з цим, в силу норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначені податкові зобов’язання набули статусу податкового боргу.
Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, за таких підстав.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог щодо стягнення податкового боргу.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати вищенаведеної заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи заборгованість зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість становить 40225,33 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету – 35281,40грн.
При таких обставинах вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами” у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності – шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
У повному обсязі постанову складено 20.10.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Клепінінського підприємства житлово-комунального господарства (97010, Красногвардійський район, с. Клепініне, вул.Октябрьський масив, б.34; код ЄДРПОУ 31083438) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 40225,33 грн. у дохід державного бюджету (банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м.Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740494, р/р 31116029700130, код платежу 14010100) та заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету у сумі 35281,40 грн. у дохід державного бюджету (банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДР 34740494, р/р 31318300700130, код платежу 13040100).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.