ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"04" вересня 2017 р.Справа № 916/1427/17
Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є.
при секретарі судового засідання Арзуманян В.А.
розглянувши справу №916/1427/17
за позовом Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний")
до відповідача Державної установи "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Міністерство інфраструктури України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Міністерство охорони здоров'я України
про зобовязання укласти договір,-
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю від 15.03.2017р.
від відповідача: ОСОБА_2 за довіреністю від 01.01.2017р. №30
від третіх осіб: не з'явились
Суть спору: Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний") звернулось до Державної установи "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті" з позовом, в якому просить господарський суд Одеської області зобовязати відповідача укласти з позивачем договір про відшкодування витрат за надані послуги на умовах, які викладені у відповідному договорі, який наданий до позову.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на умови п. 5.9. договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014р., який укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області та відповідачем у справі та яким на відповідача покладений обовязок щодо здійснення витрат, повязаних з утриманням орендованого майна шляхом укладання з позивачем договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг, а також на те, що 31.12.2016р. припинив свою дію договір про відшкодування витрат за надані послуги від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-15, який укладений між позивачем і відповідачем у справі на виконання умов п.5.9 договору оренди.
У відзиві на позов від 11.07.2017р. за вх.№15143/17 відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову, з посиланням при цьому на те, що позивач не є стороною договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014р.; що на виконання умов п.5.9 договору між сторонами у справі вже було укладено договір про відшкодування витрат за надані послуги від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-15; що відповідач звертався до позивача про укладання окремих договорів на відшкодування витрат на надання електроенергії, теплопостачання, мереж водопостачання, мереж електропостачання. Також відповідач надав до суду клопотання від 12.07.2017р. за вх.№2-3752/17 про зобовязання позивача надати до суду завірені належним чином копії ліцензій на надання послуг з електропостачання та водовідведення, виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії, теплопостачання.
Ухвалою від 12.07.2017р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача залучено Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області.
У відзиві на позов від 24.07.2017р. за вх.№16257/17 відповідач також просить суд відмовити у задоволенні позову, з посиланням при цьому на те, що відповідач всі дії по суднам, які надходять до порту Южний здійснює на безоплатній основі; що відповідно до законодавства України, зокрема п.3 ст.11 Закону України „Про морські порти України, п.8 Постанови КМУ №100 від 22.02.1994р. „Про стан виконання рішень Президента України і Уряду з питань додержання вимог прикордонного і митного законодавства Міністерство інфраструктури та Адміністрації морських, річкових портів зобовязані безкоштовно утримувати приміщення для розташування санітарно-епідеміологічних відділів.
У письмових поясненнях від 26.07.2017р. за вх.316474/17 позивач посилається на те, що відповідачем не було надано пропозиції позивачу про укладання декількох договорів, та було надано жодного обґрунтування не підписання надісланого на його адресу проекту договору. Також позивач посилається на те, що позивачем не здійснюється діяльність, яка потребує ліцензування у сфері електроенергетики, централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії.
Ухвалою від 26.07.2017р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача залучено: Міністерство інфраструктури України.
У письмових поясненнях від 31.07.2017р. за вх.№16684/17 третя особа (Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області) підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила суд розглядати справу за відсутності представника третьої особи.
У письмових поясненнях від 04.08.2017р. за вх.№17185/17 позивач посилається на те, що Верховний Суд України у своїй постанові від 22.03.2017р. (справа №916/3164/14) зазначив, що із системного аналізу норм чинного законодавства України, зокрема ст.11 Закону України „Про морські порти України можна зробити висновок, що чинним законодавством України передбачено безоплатне забезпечення (надання у тимчасове користування) службових та побутових приміщень, а також обладнанням засобами та каналами звязку. Водночас зазначеними нормами не передбачено покладення витрат з утримання такого майна на балансоутримувача або на особу, з якою орендар уклав договір оренди.
У відзиві на позов від 04.08.2017р. за вх.№17186/17 відповідач також просить суд відмовити у задоволенні позову, з посиланням при цьому на те, що відповідачем в орендованому приміщенні розміщений санітарно-карантинний відділ відповідача, фахівцями якого здійснюються заходи на безоплатній основі; пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України №100 від 22.02.1994р. "Про стан виконання рішень Президента України і Уряду з питань додержання вимог прикордонного і митного законодавства" передбачено проведення роботи, пов'язаної з обладнанням, утриманням і ремонтом у пунктах пропуску через державний кордон приміщень для виконання зазначених видів контролю та службових приміщень для розміщення відповідних прикордонних підрозділів, митних та інших установ, що здійснюють контроль на державному кордоні (крім облаштування інженерними, технічними засобами для здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю) покладається на Міністерство інфраструктури.
Ухвалою від 04.08.2017р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено Міністерство охорони здоров'я України, та строк вирішення спору у справі продовжений на 15 днів у звязку із задоволенням відповідного клопотанням позивача.
У письмових поясненнях від 21.08.2017р. за вх.№18146/17 третя особа (Міністерство інфраструктури України) позовні вимоги Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" підтримані у повному обсязі.
У письмових поясненнях від 22.08.2017р. за вх.№18301/17 позивач на виконання вимог ухвали суду пояснив порядок здійснення електропостачання в орендованих відповідачем приміщеннях.
У судовому засіданні 04.09.2017р. представник відповідача надав усні пояснення, згідно з якими відповідач вважає, що укладення запропонованого позивачем договору суперечить законодавству, оскільки позивач не надав до суду відповідні ліцензії на надання послуг з електроенергетики, водопостачання та водовідведення, виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії, теплопостачання. При цьому, обовязковість такого ліцензування підтверджується листом Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації №2019-10/1930-ІУ від 22.08.2017р., який відповідач надав до суду з відповідним клопотанням від 04.09.2017р. за вх.№18970/17.
У письмових поясненнях від 04.09.2017р. за вх.№18973/17 третя особа (Міністерство охорони здоров'я України) вказала на те, що позицію по справі зможе надати після отримання позовної заяви.
На підставі ст. 85 ГПК України у судовому засіданні за участю представників сторін оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
18.11.2014р. між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (Орендодавець, третя особа) та Державною установою "Лабораторний центр Держсанепідслужби України на водному транспорті (Орендар, відповідач) укладений договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, згідно з яким Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення у Блоці санітарно-карантинного відділу, інв. №1145, реєстровий №38727770.19.АААИБЕ657, загальною площею 179,60 кв.м., за адресою: 65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, 11 (майно), що обліковується на балансі Державного підприємства "Адміністрація морських портів України"/Южненська філія (Балансоутримувач, позивач), вартість майна визначена згідно Акту оцінки нерухомого майна Балансоутримувача від 24.09.2014р. №б/н та становить на 01.09.2014р. у сумі: 220 881,06 грн. майно передається в оренду з метою розміщення ДУ "Лабораторний центр Держсанепідслужби України на водному транспорті.
У п.5.9. цього договору оренди встановлено, що Орендар зобовязується здійснювати витрати, повязані з утриманням орендованого майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього договору укласти з Балансоутримувачем орендованого майна договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг Орендарю. Компенсація витрат зі сплати податку на землю здійснюється Орендарем відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно з п.9.4. договору оренди Орендодавець, у тому числі за ініціативою Балансоутримувача, має право вимагати розірвання договору оренди та (або) відшкодування збитків у разі, якщо Орендар, зокрема, не укладає договору про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг Орендарю, у т.ч. зі сплати податку на землю згідно вимог чинного законодавства.
Відповідно до п.10.1 договору оренди цей договір укладений строком на 1 рік, що діє з 18.11.2014р. по 18.11.2015р.
Згідно з п.10.4 договору оренди у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього договору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом одного місяця та у разі належного виконання Орендарем умов цього договору, договір вважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором та чинним законодавством за умови відсутності заперечень органу уповноваженому управляти обєктом оренди, наданих Орендодавцю у встановлений законодавством термін. Зазначені дії оформлюються договором про внесення змін, який є невід'ємною частиною договору.
На виконання умов договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014р. Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування державне нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення у Блоці санітарно-карантинного відділу, інв. №1145, реєстровий №38727770.19.АААИБЕ657, загальною площею 179,60 кв.м., за адресою: 65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, 11.
09.11.2015р. між Орендодавцем та Орендарем укладено договір про внесення змін до договору оренди від 18.11.2014р., яким термін дії договору оренди продовжений до 18.11.2016р. включно.
15.12.2016р. між Орендодавцем та Орендарем укладено договір про внесення змін до договору оренди від 18.11.2014р., яким термін дії договору оренди продовжений до 18.11.2017р. включно.
Також судом встановлено, що 30.07.2015р. між Державним підприємством "Адміністрація морських портів України" (Балансоутримувач, позивач) та Державною установою "Лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби на водному транспорті (Користувач, відповідач) укладений договір №87/15/62/1-П-ЮЖФ-15 про відшкодування витрат за надані послуги, згідно з яким Балансоутримувач, згідно з договором оренди нерухомого майна, який був укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області та Користувачем, забезпечує послугами (електроенергією, теплом, водою і відведенням стоків) Користувача, в орендованих нежитлових приміщеннях, а Користувач забезпечує раціональне використання електроенергії, тепла, води і скидання стоків, що не мають агресивних компонентів, та своєчасно сплачує виставлені Балансоутримувачем рахунки за користування наданими послугами в орендованих приміщеннях.
Згідно з п.8.1 договору про відшкодування витрат цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріпленням печатками та діє до 31.12.2015р. сторони домовились, що згідно з ч.3 ст.631 ЦК України умови цього договору застосовуються до відносин між ними, які виникли з 01.01.2015р.
Відповідно до п.9.5 договору про відшкодування витрат зміни та доповнення до договору можуть бути внесені в порядку, передбаченому чинним законодавством України, тільки за домовленістю сторін, що оформлюється додатковими угодами до цього договору, які є його невідємною частиною.
24.12.2015р. між Державним підприємством "Адміністрація морських портів України" (Балансоутримувач, позивач) та Державною установою "Лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби на водному транспорті Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті" (Користувач, відповідач) укладено додаткову угоду №1а/109/1-П-ЮЖФ-15 до договору від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-1, умовами якої внесені зміни у договір про відшкодування витрат за надані послуги щодо загальної суми договору та строку дії цього договору до 31.12.2016р.
Відповідно до Статуту Державної установи "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті", який затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.07.2016р. №689 Центр створений з метою реалізації державної політики у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, що передбачає проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, здійснення заходів, спрямованих на санітарну охорону державного кордону України, проведення державного обліку інфекційних і професійних захворювань та отруєнь, розслідувань причин і умов виникнення професійних захворювань, отруєнь, радіаційних аварій.
Згідно з додатком №3 до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 08.07.2016р. №689 майно, яке закріплено за Державною установою "Лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби на водному транспорті на праві оперативного управління закріплюється за Державною установою "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті".
Листом від 09.12.2016р. №7293/02/111-16 позивач просив відповідача для укладання додаткової угоди на продовження терміну дії та внесення змін до договору від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-1 надати довідку з банку про відкриття поточного рахунку (рахунків).
Супровідним листом від 13.12.2016р. №7361/02/111-16 позивач надіслав відповідачу проект додаткової угоди №2 до договору від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-1.
У листі від 14.12.2016р. №2485/02 відповідач відмовився від укладання додаткової угоди на продовження терміну дії та внесення змін до договору від 30.07.2015р. №87/15/62/1-П-ЮЖФ-1.
Супровідним листом від 01.03.2017р. №1088/02/111-17 позивач надіслав на адресу відповідача підписані та завірені печаткою з боку Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний") договори про відшкодування витрат за надані послуги з водопостачання, електропостачання, теплопостачання та відведення стічних вод.
У листі від 15.03.2017р. №355/03 відповідач запропонував позивачу відповідно до ст.646 ЦК України підготувати проекти договорів окремо з надання води та відведення стоків, окремо з надання електроенергії, окремо з теплопостачання та окремо відносно мереж.
Станом на дату звернення позивача до суду з даним позовом договір про відшкодування витрат за надані послуги не укладений.
Окрім того, судом встановлено, що постачання електричної енергії Державному підприємству „Адміністрація морських портів України в особі Южненської філії здійснюється ПАТ „ЕК „Одесаобленерго на підставі договору про постачання електричної енергії №Кю-1265 від 19.12.2013р., з відповідними змінами до цього договору.
Послуги з відведення стічних вод від обєктів та їх належне очищення Державному підприємству „Адміністрація морських портів України в особі Южненської філії надаються ПАТ „Одеський припортовий завод на підставі договору про надання послуг з відведення стічних вод від обєктів №3-В-ЮЖФ-17 від 10.01.2017р.
Послуги з транспортування води підрозділам від ТОВ „Інфокс до обєктів Державного підприємства „Адміністрація морських портів України в особі Южненської філії надаються ПАТ „Одеський припортовий завод на підставі договору про надання послуг з транспортування води №5-13-ЮЖФ-17 від 17.01.2017р.
Послуги з подачі тепла в необхідних обємах у вигляді гарячої води надаються Державному підприємству „Адміністрація морських портів України в особі Южненської філії на підставі договору про надання послуг від 27.02.2017р., який укладений з ПАТ „Одеський припортовий завод.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного:
Відповідно до п.1 ч.2 ст.11 ЦК України однією із підстав виникнення цивільних прав та обовязків є договір, який в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України є обовязковим для виконання сторонами.
Як вище встановлено господарським судом, обовязок відповідача щодо укладення з позивачем договору про відшкодування витрат за надані послуги встановлений умовами п.5.9. договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності, згідно з яким відповідач здійснює витрати, повязані з утриманням орендованого майна та протягом 15 робочих днів після підписання цього договору укладає з позивачем договір про відшкодування витрат позивача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг відповідачу.
При цьому, такі умови договору оренди є чинними, жодні зміни до цього пункту договору сторонами не вносились, та відповідачем ці умови договору оренди у судовому порядку не визнані недійсними. Строк дії договору оренди продовжений до 18.11.2017р. включно. На даний час відповідач продовжує використовувати орендовані приміщення.
Більш того, судом встановлено, що між позивачем і відповідачем був укладений відповідний договір про відшкодування витрат за надані послуги №87/15/62/1-П-ЮЖФ-15 від 24.12.2015р., строк дії якого, з урахуванням додаткової угоди, закінчився 31.12.2016р.
Договір про відшкодування витрат за надані послуги, з аналогічними умовами, який позивач надіслав відповідачу супровідним листом від 01.03.2017р. №1088/02/111-17, відповідач відмовився укладати.
Відповідно до ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Згідно з ч.1 ст.641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
Згідно з ч.1 ст.187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Господарським судом встановлено, що відмова відповідача від укладення договору про відшкодування витрат за надані послуги повязана з тим, що відповідач вважає, що укладення такого договору не відповідає вимогам Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", Закону України "Про морські порти України", Постанови Кабінету Міністрів України №100 від 22.02.1994р. "Про стан виконання рішень Президента України і Уряду з питань додержання вимог прикордонного і митного законодавства".
Згідно зі ст.1 Закону України "Про морські порти України" адміністрація морських портів України - державне підприємство, утворене відповідно до законодавства, що забезпечує функціонування морських портів, утримання та використання об'єктів портової інфраструктури державної форми власності, виконання інших покладених на нього завдань безпосередньо і через свої філії, що утворюються в кожному морському порту (адміністрація морського порту).
Частиною третьою ст.11 Закону України "Про морські порти України" встановлено, що адміністрація морських портів України або власник морського терміналу на безоплатній основі надає у користування приміщення для організації пункту пропуску через державний кордон України, де здійснюються в установленому законодавством порядку прикордонний, митний, санітарно-карантинний та екологічний контроль і пропуск через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" санітарна охорона території України - система організаційних, медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання занесенню та поширенню на території України особливо небезпечних інфекційних хвороб, а в разі їх виникнення - на недопущення поширення цих хвороб за межі України, а також на запобігання ввезенню на територію України товарів, хімічних, біологічних і радіоактивних речовин, відходів та інших вантажів, небезпечних для життя та здоров'я людини.
Згідно з п.1.1 Положення про санітарно-карантинний відділ у пункті пропуску через державний кордон України у морському (річковому) порту, відкритому для міжнародних зв'язків, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000р. №31, санітарно-карантинний відділ у морському (річковому) порту, відкритому для міжнародних зв'язків, є структурним підрозділом санітарно-епідеміологічної станції на водному транспорті (центральної, басейнової, портової).
Відповідно до п.1.13.11 Положення про санітарно-карантинний відділ у пункті пропуску через державний кордон України у морському (річковому) порту, відкритому для міжнародних зв'язків, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2000р. №31, адміністрація морських, річкових портів, відкритих для міжнародних зв'язків, забезпечує утримання в належному стані та ремонт приміщення, де розміщується персонал, який здійснює медичний (санітарний) огляд, а також приміщення для тимчасової ізоляції хворих (особи з підозрою на зараження будь-якою інфекційною хворобою, зазначеною у пункті 1 Правил санітарної охорони території України). Ці приміщення повинні перебувати на території портів, бути забезпечені потрібним оснащенням та обладнані засобами постійного телетайпного (телефонного) зв'язку.
Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України №100 від 22.02.1994р. "Про стан виконання рішень Президента України і Уряду з питань додержання вимог прикордонного і митного законодавства" установлено, що проведення роботи, пов'язаної з обладнанням, утриманням і ремонтом у пунктах пропуску через державний кордон приміщень для виконання зазначених видів контролю та службових приміщень для розміщення відповідних прикордонних підрозділів, митних та інших установ, що здійснюють контроль на державному кордоні (крім облаштування інженерними, технічними засобами для здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю), покладається на Міністерство інфраструктури (пункти пропуску для залізничного, морського, річкового, поромного та повітряного сполучення) і на Державну фіскальну службу (пункти пропуску для автомобільного сполучення).
Згідно зі ст.1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги":
- комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газопостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством;
- утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
Таким чином, аналіз вимог вищевикладеного законодавства свідчить, що постановою Кабінету Міністрів України №100 від 22.02.1994р. на Міністерство інфраструктури покладені лише витрати на утримання орендованих приміщень у вигляді забезпечення експлуатації та/або ремонту приміщень, утримання прилеглої до них (прибудинкової) території.
В свою чергу, послуги, перелічені в п.1.1 договору про відшкодування витрат за надані послуги з водопостачання, електропостачання, теплопостачання та відведення стічних вод, - забезпечення електроенергією, теплом, водою і відведенням стоків, - є комунальними послугами, вартість яких має бути відшкодована відповідачем позивачу. При цьому, утримання і обслуговування мереж водопостачання та відведення стоків на очисні споруди АТ «ОПЗ» не може вважатись утриманням орендованих приміщень, оскільки не направлена на забезпечення потреб відповідача щодо експлуатації такого приміщення, а спрямована на утримання мереж, які забезпечують надання комунальних послуг.
Аналогічна правова позиція, що чинним законодавством не передбачено покладання витрат з утримання майна на балансоутримувача викладена у постанові Верховного Суду України від 22.03.2017р. у справі №916/3164/14.
Відповідно до вимог ст. 111-28 ГПК України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про наявність правових підстав для зобовязання відповідача укласти договір про відшкодування витрат за надані послуги на виконання п.5.9 договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014р.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з вимогами ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами.
Відповідачем не доведено жодними належними та допустимими доказами наявність підстав для укладання окремих договорів по кожній комунальній послузі.
Посилання відповідача на те, що позивач не може надавати комунальні послуги з огляду на відсутність у нього відповідних ліцензій, господарський суд до уваги не приймає, оскільки договір про відшкодування витрат за надані послуги, укладання якого є предметом спору у даній справі, не є договором про надання комунальних послуг, а тому не потребує наявність будь-яких ліцензій у позивача.
Господарський суд, дослідивши умови викладеного у позовній заяві тексту договору, дійшов висновку, що такий договір відповідає вимогам чинного законодавства та п.5.9 договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014р.
Відповідно до ч.3 ст.631 ЦК України сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення.
Водночас враховуючи, що відповідач весь час, протягом якого мало місце не укладання договору про відшкодування витрат за надані послуг, використовував орендоване майно та споживав комунальні послуги, з урахуванням, що попередній укладений між сторонами договір про відшкодування витрат за надані послуг від 30.07.2015р. припинив свою дію 31.12.2016р., господарський суд вважає, що умови цього договору мають застосовуються до відносин між сторонами у справі щодо відшкодуванням витрат, які виникли з 01.01.2017р.
За таких обставин господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість та правомірність позовних вимог позовних вимог Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний"). А отже і їх задоволення.
На підставі ст.ст.44,49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, ст.ст. 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний") задовольнити.
2.Зобовязати Державну установу "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті" (68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Транспортна, 37, п/р 31255201184504, 35221201084504 в ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 38363663) укласти з Державним підприємством "Адміністрація морських портів України" (01135, м. Київ, пр-т Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 38727770) в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний") (65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, 11, п/р 26006010033417 у АБ "Південний" МФО 328209, код ЄДРПОУ 38728549) договір про відшкодування витрат за надані послуги на наступних умовах:
ДОГОВІР
про відшкодування витрат за надані послуги
м. Южне Одеської області __2017
Державне підприємство «Адміністрація морських портів України», назване в подальшому Балансоутримувач, в особі начальника Южненської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») ОСОБА_3, діючого на підставі Положення про Южненську філію державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрацію морського порту «Южний») та Довіреності від 03.03.2017 № 368, з однієї сторони,
та Державна установа «Лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України на водному транспорті», назване в подальшому Користувач, в особі директора ОСОБА_4, діючого на підставі Статуту, з другої сторони (далі Сторони, а кожна окремо Сторона), уклали цей договір про відшкодування витрат за надані послуги (далі Договір), про нижченаведене:
1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Балансоутримувач, згідно з договором оренди нерухомого майна від 18.11.2014 (обл. № 209840911211, який був укладений між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області та Користувачем, забезпечує послугами (електроенергією, теплом, водою і відведенням стоків) Користувача, в орендованих нежитлових приміщеннях у Блоці санітарно-карантинного відділу загальною площею 179,6 кв. м., а Користувач забезпечує раціональне використання електроенергії, тепла, води і скидання стоків, що не мають агресивних компонентів, та своєчасно сплачує виставлені Балансоутримувачем рахунки за користування наданими послугами в орендованих приміщеннях.
2.ОБОВЯЗКИ СТОРІН
2.1. Сторони зобовязуються керуватись при виконанні своїх обовязків:
- Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 «Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України»;
- Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 «Про затвердження Правил користування електричною енергією» (далі ПКЕЕ);
- Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 № 1198 «Про затвердження Правил користування тепловою енергією».
2.2. Балансоутримувач зобовязується:
2.2.1. Підтримувати в справному стані мережі, та надавати послуги згідно з п. 1.1 Договору.
2.2.2. Вести розрахунки з організаціями, постачальниками енергоресурсів за використані електроенергію, воду, теплову енергію, що постачались Користувачу, та відведені стічні води Користувача, згідно з основними договорами між енергопостачальними організаціями і Балансоутримувачем.
2.3. Користувач зобовязується:
2.3.1. Своєчасно оповіщати Балансоутримувача про всі несправності на мережах, системі енергозабезпечення будівлі, приміщення.
2.3.2. Скидати в каналізацію стоки, що відповідають по якості встановленим показникам санітарних правил і норм.
2.3.3. Дотримуватись Постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 «Про затвердження Правил користування електричною енергією», Наказу Комітету по нагляду за охороною праці України від 09.01.1998 № 4 «Про затвердження Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та Наказу Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 «Про затвердження Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів».
2.3.4. Відшкодувати в установленому порядку усі збитки від пошкодження мереж, системи енергозабезпечення, які сталися з вини Користувача або осіб, які з ним працюють.
2.3.5. Не приєднувати додаткові потужності без згоди Балансоутримувача.
2.3.6. На вимогу Балансоутримувача надавати інформацію про кількість осіб, що працюють в орендованих приміщеннях із зазначенням графіку їх роботи, кількості встановлених в приміщеннях електроприладів та оргтехніки.
2.3.7. Своєчасно та у повному обсязі, у відповідності до умов Договору, відшкодовувати Балансоутримувачу витрати за спожиті Користувачем теплову енергію, електроенергію, воду, і відведені стічні води згідно з виставленими Балансоутримувачем рахунками.
2.3.8. Зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) відповідно до ст. 201.10 Податкового кодексу України.
3. Порядок розрахунків
3.1. Загальна сума Договору становить 105 100,00 грн. (сто пять тисяч сто грн., 00 коп.) в т.ч. ПДВ 20% - 17 516,67 грн. (орієнтовна сума), з них:
- на електропостачання 19 400,00 грн. (девятнадцять тисяч чотириста грн., 00 коп.) з урахуванням ПДВ 20%;
- на водопостачання та водовідведення 2 650,00 грн. (дві тисячі шістсот пятдесят грн., 00 коп.) з урахуванням ПДВ 20%;
- на теплопостачання 65 550,00 грн. (шістдесят пять тисяч пятсот пятдесят грн., 00 коп.) з урахуванням ПДВ 20%;
- на утримання і обслуговування мереж водопостачання та відведення стоків на очисні споруди АТ «ОПЗ» 17 500,00 грн. (сімнадцять тисяч пятсот грн., 00 коп.) з урахуванням ПДВ 20%.
3.2. Щомісячна кількість спожитих води, тепла, електроенергії, відведених стічних вод визначається по приладах обліку, які пройшли держповірку, а за їх відсутності по розрахунках, виконаних службою енергозабезпечення Балансоутримувача на підставі:
-узгодження про встановлену потужність (Додаток № 1);
-узгодження про встановлену кількість спожитих води, тепла та відведених стоків (Додаток № 2).
3.3. Визначена та спожита кількість води, тепла, електроенергії та відведених стічних вод сплачується Користувачем за тарифами Енергопостачальних організацій, утримання та обслуговування мереж водопостачання та водовідведення за тарифами Балансоутримувача, на підставі окремих рахунків та відповідних актів здавання-приймання наданих послуг, що надаються Балансоутримувачем у двох примірниках в кінці поточного місяця. При зміні тарифів від Енергопостачальних організацій, Балансоутримувач має право змінювати тарифи в односторонньому порядку.
3.4. Користувач відшкодовує витрати за надані послуги згідно з виставленими Балансоутримувачем актами здавання-приймання наданих послуг. Тривалість періоду для оплати отриманих актів здавання-приймання наданих послуг становить 25 (двадцять пять) банківських днів з моменту виставлення рахунка Балансоутримувача.
3.4.1. Вартість централізованого водопостачання визначається на підставі тарифу ТОВ «Інфокс» (Філії «Інфоксводоканал»), затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг від 16.06.2016 № 1141 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», та становить 6,11 грн. за 1 м3 (без урахування ПДВ).
3.4.2. Вартість транспортування води визначається на підставі тарифу АТ «ОПЗ», затвердженого розпорядженням від 05.12.2014 № 30, що становить 6,50 грн. за 1 м3 (без урахування ПДВ).
3.4.3. Вартість відведених стічних вод на очисні споруди АТ «ОПЗ» визначається на підставі тарифу АТ «ОПЗ», затвердженого розпорядженням від 05.12.2013 № 32, що становить 14,30 грн. за 1 м3 (без урахування ПДВ).
3.4.4. Вартість теплової енергії визначається на підставі тарифу АТ «ОПЗ», затвердженого розпорядженням від 02.12.2016 № 36, що становить 1 300,00 грн. за 1 Гкал (без урахування ПДВ).
3.4.5. Вартість електроенергії визначається на підставі тарифів ПАТ «Одесаобленерго» (для споживачів 2-го класу напруги), затверджених постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
3.5. Утримання та обслуговування мереж водопостачання (без урахування вартості води) та водовідведення госпфекальних стоків на очисні споруди АТ «ОПЗ» (без урахування вартості очищення стічних вод) сплачуються Користувачем Балансоутримувачу на підставі окремих рахунків та відповідних актів здавання-приймання наданих послуг, що надаються Балансоутримувачем у двох примірниках в кінці поточного місяця, на підставі тарифів Балансоутримувача, затверджених наказом начальника ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Южний»).
3.5.1. Вартість утримання та обслуговування мереж водопостачання визначається на підставі тарифу, затвердженого наказом начальника ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний») від 29.11.2016 № 852 «Про затвердження вільних цін (тарифів) на послуги ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Южний») на 2017 рік», що становить 61,36 грн. за 1 м3 (без урахування ПДВ)».
3.5.2. Вартість утримання та обслуговування мереж водовідведення госпфекальних стоків на очисні споруди АТ «ОПЗ» визначається на підставі тарифу, затвердженого наказом начальника ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Южний») від 29.11.2016 № 852 «Про затвердження вільних цін (тарифів) на послуги ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації морського порту «Южний») на 2017 рік», що становить 143,15 грн. за 1 м3 (без урахування ПДВ)».
4. ПОРЯДОК ОБМЕЖЕННЯ ОСОБА_5 НАДАННЯ ПОСЛУГ
4.1. Постачання послуг Користувачу може бути припинено або обмежено Балансоутримувачем без попередження у разі:
- виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Балансоутримувача на час, що не перевищує визначеного Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ);
- користування Користувачем послугами після закінчення строку дії цього Договору;
- приєднання додаткових потужностей без згоди Балансоутримувача;
- несвоєчасного надання інформації по змінах з кількості осіб, що постійно працюють в орендованих приміщеннях.
4.1.1. З повідомленням Користувача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:
- недопущення Користувачем представників Балансоутримувача до систем енергозабезпечення, які знаходяться в орендованому приміщенні;
- несплати Користувачем рахунків на відшкодування витрат за спожиту електроенергію у встановлений термін з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ;
- несплати Користувачем рахунків на відшкодування витрат за надані послуги з водопостачання, теплопостачання та відведення стічних вод у встановлений Договором термін;
- для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках електропостачальної організації/Балансоутримувача.
4.2. У разі незадовільного стану електроустановок Користувача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків, виявлених представниками Балансоутримувача під час перевірки, Балансоутримувач без попередження має право відключити електропостачання Користувача від власних мереж.
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
5.1. За невиконання або неналежне виконання зобовязань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
5.2. При порушенні Користувачем умов Договору Балансоутримувач залишає за собою право розірвати його в односторонньому порядку, відповідно до чинного законодавства України.
5.3. При несвоєчасному внесені плати, Користувач сплачує Балансоутримувачу пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми наданих послуг за кожен день прострочення. Оплата пені і штрафу не звільняє Користувача від обовязку оплати сум заборгованості.
5.4. У разі реєстрації Користувачем розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН у строки, що перевищують строки зазначені в ст. 201.10 Податкового кодексу України, Користувач за першою вимогою Балансоутримувача сплачує на його користь штраф у розмірі суми зменшення податкового зобовязання.
6. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
6.1. Усі спори, що виникають з цього Договору або повязані з ним, Сторони будуть намагатися вирішувати шляхом переговорів.
6.2. Якщо відповідний спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору відповідно до чинного законодавства України.
7. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ
7.1. Жодна із Сторін цього Договору не несе відповідальності перед іншою Стороною за несвоєчасність або неможливість виконання своїх зобовязань внаслідок дії непереборної сили у тій мірі, у якій таке прострочення або невиконання не можуть бути віднесені за рахунок вини або недогляду Сторони, яка посилається на несвоєчасність або неможливість виконання своїх зобовязань за Договором у звязку з обставинами непереборної сили.
7.2. Використане у п. 7.1. поняття дії непереборної сили означає випадки, які не піддаються розумному контролю Сторони, яка проголошує форс-мажорні обставини, в тому числі, але не обмежуючись такими подіями, як: війна, блокада, ембарго, випадки громадянської непокори працівників або будь-які закони, декларації, норми, вказівки та декрети, що видані державними органами та знаходяться під їх контролем.
7.3. У випадку настання обставин непереборної сили строк виконання зобовязань за Договором відкладається на той час, протягом якого будуть діяти такі обставини. Якщо такі обставини та їх наслідки будуть тривати більше трьох місяців, то кожна із Сторін має право відмовитися від подальшого виконання зобовязань за Договором, і у цьому випадку жодна із Сторін не буде мати права на відшкодування іншою Стороною можливих збитків.
7.4. Сторона, для якої настала неможливість виконання зобовязань за Договором, повинна про настання таких обставин невідкладно повідомити (факсом) іншу Сторону, а також у пятнадцятиденний термін надіслати поштою зареєстроване повідомлення, видане компетентним органом держави.
7.5. Належним доказом наявності зазначених вище обставин та їх тривалості є довідки, що видаються компетентним органом держави.
7.6. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення позбавляє Сторону права посилатися на будь-яку вищезазначену обставину як на підставу для звільнення від відповідальності за невиконання зобовязань за цим Договором.
8. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ
8.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та скріплення печатками та діє на термін дії договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 18.11.2014 (обліковий номер договору № 209840911211), але в будь-якому разі не раніше повного виконання Сторонами своїх зобовязань.
Сторони домовились, що згідно з ч. 3 статті 631 Цивільного кодексу України умови цього Договору застосовуються до відносин між ними, які виникли з 01.01.2017 року.
8.2. У разі відсутності заяви однієї із Сторін про припинення дії цього Договору за місяць до моменту його закінчення за умов продовження дії договору оренди від 18.11.2014 (обліковий номер договору № 209840911211) та у разі належного виконання Сторонами умов цього Договору, договір вважається продовженим на кожний наступний рік.
9. Інші умови
9.1. Всі права та обовязки Балансоутримувача (в т.ч. ведення бухгалтерського обліку, проведення розрахунків, підписання первинних документів, приймання-передача послуг за кількістю і якістю тощо), які передбачені цим Договором, виконуються Южненською філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний»).
9.2. Закінчення строку дії Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії Договору.
9.3. Дія Договору може бути припинена достроково в будь-який час за взаємною згодою Сторін (за виключенням випадків, передбачених п. 9.4. Договору). У цьому разі дострокове припинення дії Договору оформлюється шляхом складання письмової угоди, в якій визначаються майнові вимоги Сторін (якщо такі мали місце) та розрахунки за ними.
9.4. Договір може бути розірваний будь-якою із Сторін в односторонньому порядку у разі невиконання або неналежного виконання іншою Стороною своїх зобовязань за Договором відповідно до чинного законодавства України.
9.5. Зміни та доповнення до Договору можуть бути внесені в порядку, передбаченому чинним законодавством України, тільки за домовленістю Сторін, що оформлюється додатковими угодами до цього Договору, які є його невідємною частиною.
9.6. Усі правовідносини Сторін, що виникають з цього Договору та не врегульовані ним, регламентуються відповідними нормами чинного законодавства України.
9.7. Балансоутримувач є платником податку на прибуток підприємств на загальних умовах, визначених чинним податковим законодавством України.
9.8. Користувач є бюджетною неприбутковою організацією.
9.9. Кожна із Сторін несе повну відповідальність за правильність вказаних нею в Договорі реквізитів та зобовязується своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несе ризик настання повязаних із цим несприятливих наслідків.
9.10. Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу по одному для кожної із Сторін.
9.11. Представники Сторін, уповноваженні на укладення цього Договору, погодились, що їх персональні дані, які стали відомі Сторонам у звязку з укладенням цього Договору включаються до баз персональних даних Сторін.
9.12. Підписуючи даний Договір уповноважені представники Сторін дають згоду (дозвіл) на обробку їх персональних даних, з метою підтвердження повноважень субєкта на укладення, зміну та розірвання Договору, забезпечення реалізації адміністративно-правових і податкових відносин, відносин у сфері бухгалтерського обліку та статистики, а також для забезпечення реалізації інших передбачених законодавством відносин.
9.13. Представники Сторін підписанням цього Договору підтверджують, що вони повідомлені про свої права відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних».
9.14. Сторони зобовязуються забезпечити повну відповідальність своїх працівників за дотримання чинних вимог антикорупційного законодавства України.
9.15. При виконанні своїх зобовязань за даним Договором, Сторони, їх афілійовані особи, працівники, посередники, погоджуються не надавати та/або не пропонувати іншій стороні (її посадовим (службовим) особам) або іншім (третім)особам, будь-якої неправомірної вигоди, тобто не здійснювати (не пропонувати здійснити), прямо чи опосередковано, передачі грошових коштів або іншого майна, надання переваг, пільг, послуг, нематеріальних активів, будь-якої іншої вигоди нематеріального чи не грошового характеру без законних на те підстав, з метою вчинити вплив на рішення іншої Сторони чи її посадових (службових) осіб, для отримання будь-якої вигоди або переваги в інтересах Сторони (її посадових (службових) осіб) або інших (третіх) осіб.
Також Сторони погоджуються не дозволяти в межах своєї компетенції здійснення вищевказаних дій, іншим (третім) особам.
9.16. Сторони підтверджують, що їх афілійовані особи, працівники, посередники, не використовують надані їм службові повноваження чи повязані з ними можливості з метою одержання неправомірної вигоди, для себе чи інших (третіх) осіб, в тому числі щоб схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи повязаних з ними можливостей.
9.17. Кожна із Сторін цього Договору відмовляється від стимулювання будь-яким чином працівників іншої Сторони, в тому числі шляхом надання грошових сум, подарунків, безоплатного виконання на їх адресу робіт (послуг) та іншими, не пойменованими у цьому пункті способами, що ставить працівника в певну залежність і спрямованого на забезпечення цим працівником будь-яких дій на користь стимулюючої його Сторони.
9.18. Під діями працівника, які здійснюються на користь стимулюючої його Сторони, розуміються:
- надання невиправданих переваг у порівнянні з іншими контрагентами;
- надання будь-яких гарантій;
- прискорення існуючих процедур;
- інші дії, що виконуються працівником в рамках своїх посадових обовязків, але йдуть врозріз з принципами прозорості та відкритості взаємовідносин між Сторонами.
9.19. Сторони підтверджують, що їх працівники повідомлені про кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність за порушення законодавства щодо запобігання корупції та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та зобовязуються повністю дотримуватись вимог діючого закону.
9.20. Сторони визнають проведення заходів та процедур щодо запобігання корупції і контролюють їх виконання.
При цьому Сторони докладають розумні зусилля для мінімізації ризику ділових відносин з контрагентами, які можуть бути залучені в корупційну діяльність, а також надають взаємне сприяння один одному в цілях запобігання корупції.
Сторони забезпечують проведення перевірок з метою запобігання та усунення ризиків залучення Сторін у корупційну діяльність.
9.21. Сторони визнають, що їх можливі неправомірні дії та порушення антикорупційних умов цього Договору можуть спричинити за собою несприятливі наслідки від зниження рейтингу надійності контрагента до істотних обмежень по взаємодії з контрагентом, аж до розірвання цього Договору.
9.22. У разі виникнення у Сторін підозр у тому, що відбулося, або може відбутися порушення будь-яких антикорупційних умов, відповідна Сторона зобовязується повідомити іншу Сторону у письмовій формі. Після письмового повідомлення , відповідна Сторона має право призупинити виконання зобовязань за цим Договором до отримання підтвердження, що порушення не відбулося або не відбудеться. Це підтвердження повинне бути надіслане протягом 5 (пяти) робочих днів з дати направлення письмового повідомлення.
У письмовому повідомленні Сторона зобовязана послатися на факти або надати матеріали, які достовірно підтверджують або дають підставу припускати, що відбулося або може відбутися порушення будь-яких положень антикорупційних застережень контрагентом, його афілійованими особами, працівниками, посередниками.
Підозри можуть викликати дії вказаних осіб, які кваліфікуються відповідним законодавством, як надання/прийняття пропозицій та/або обіцянки неправомірної вигоди, а також надання/одержання неправомірної вигоди, підкуп, зловживання впливом, а також дії, які порушують вимоги законодавства щодо запобігання корупції та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Сторони гарантують повну конфіденційність при виконанні антикорупційних умов цього Договору, а також відсутність негативних наслідків як для Сторін в цілому, так і для конкретних працівників Сторони, які повідомили про факт порушень.
10. ДОДАТКИ
10.1. Додаток № 1 Узгодження про встановлену потужність.
10.2. Додаток № 2 Узгодження про встановлену кількість спожитих води, тепла та відведених стоків.
11. ОСОБА_6, реквізити і підписи сторіН
Балансоутримувач Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14 від імені Балансоутримувача Южненська філія Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») 65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, буд. 11 код ЄДРПОУ 38728549; ІПН 387277726597 Витяг з реєстру платників ПДВ № 1428104500068 поточний рахунок: № 26006010033417; Назва банку: АБ «ПІВДЕННИЙ», м. Одеса; МФО банку: 328209 Начальник адміністрації морського порту «Южний» _____ ОСОБА_3 м.п.КОРИСтуВАЧ Державна установа «Лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України на водному транспорті» 68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Транспортна, буд. 37 код ЄДРПОУ 38363663 ІПН 383636615033 Витяг з реєстру платників ПДВ № 1615034500398 р/р 31252216184504 в Держказначейській службі України МФО 820172 тел. (04868) 9-11-25, факс (04868) 6-50-58 Директор ДУ «ЛЦ МОЗ України на ВТ» _____ ОСОБА_4 м.п.
Додаток № 1
до договору про відшкодування
витрат за надані послуги
від «____»_____20___р.
№ ____
УЗГОДЖЕННЯ
про встановлену потужність
Державне підприємство «Адміністрація морських портів України», назване в подальшому Балансоутримувач, в особі начальника Южненської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») ОСОБА_3, діючого на підставі Положення про Южненську філію державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») та довіреності від 03.03.2017 № 368, з однієї сторони,
та Державна установа «Лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України на водному транспорті», назване в подальшому Користувач, в особі директора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту, з другої сторони, провели інвентаризацію встановленої потужності в орендованих приміщеннях ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний»).
УЗГОДЖЕННЯ
Інвентарізацією встановлено:
Найменування токоприймачівВстановлена потужністьКіль- кість годин роботи на добуКоефіці- єнт викорис- тання КвСпожи- вання на добуКіль- кість робочих днів в місяціСпожи- вання за місяцьСпожи- вання за рік Освіт лення, кВтВироб- ництво, кВт Освітлення 2,4 120,0732,1030,564,1769,5 Копіюв.апарат, 1шт. 0,7 120,0650,5530,516,7199,8 Комп'ютер, 2шт. 0,9817,230,5219,62635,2 Електрочайник 2120,0651,5630,547,6571,0 Мікрохвильова піч 1 шт. 2120,0651,5630,547,6571,0 Холодильник, 1шт. 0,17240,813,330,5100,8 1209,6 Кондиціонер, 1шт.* 1,5811230,5366,01098,0 Принтер, 1шт. 0,2120,1250,230,56,173,2 Всього за рік 7127,3 * при розрахунку споживання електроенергії кондиціонерами брались лише літні місяці Середньомісячне споживання електроенергії споживачем:594кВтг.
Самовільне підключення додаткового навантаження без погодження зі службою енергозабезпечення та особою, відповідальною за безпечну експлуатацію електроприладів орендованого приміщення, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Обсяг електричної енергії для користувачів що не мають електролічильників розраховується згідно ОСОБА_7 НОРМУВАННЯ ВИТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ МОРСЬКОГО ТА РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ, затвердженої Наказом Державного департаменту морського і річкового транспорту Міністерства транспорту України 30.07.2003р. №193.
Балансоутримувач Начальник адміністрації морського порту «Южний» _____ ОСОБА_3 м.п.Користувач Директор ДУ «ЛЦ МОЗУ на ВТ» _____ ОСОБА_4 м.п.
Додаток № 2
до договору про відшкодування
витрат за надані послуги
від «____»_____20___р.
№ ____
УЗГОДЖЕННЯ
про встановлену кількість спожитих води, тепла та відведених стоків
Державне підприємство «Адміністрація морських портів України», назване в подальшому Балансоутримувач, в особі начальника Южненської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») ОСОБА_3, діючого на підставі Положення про Южненську філію державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрація морського порту «Южний») та довіреності від 03.03.2017 № 368, з однієї сторони,
та Державна установа «Лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України на водному транспорті», назване в подальшому Користувач, в особі директора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту, з другої сторони, досягли згоди щодо кількості спожитих води, тепла та відведених стоків в орендованих приміщеннях ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний») виконаних згідно з розрахунком:
РОЗРАХУНОК
Витрат тепла на опалення, води та скидання стоків для Лабораторного центру Міністерства охорони здоровя України на водному транспорті, що орендує приміщення в ЮФ ДП «АМПУ» (адміністрації МП «Южний»)
1. Початкові дані для розрахунку послуг у приміщенні будівлі 602 корпусу:
- займана площа = 179,6 м2
- персонал = 5 осіб
- графік роботи = 1 особа денний, 4 особи змінний (по 1 особі цілодобово),
1. Тепло на опалення: Q = a*V Гкал/період
Де: а норма витрат теплоти на опалення будівель в Гкал на 1 куб.м будівлі за опалювальний період;
V обєм приміщення;
Q = 0,063*592,68 = 37,339 Гкал/період
37,339 /6 = 6,223 Гкал/місяць.
Опалювальний період - 6 міс. (з додатковим узгодженням).
1.2 Витрати тепла на ГВП: Qг.в. = a*m*(tг-tx)/ 1 000 000 Гкал/добу
Де: а норма витрати води на одиницю споживання, л/добу;
m кількість споживачів;
tг температура гарячої води;
tx температура холодної води.
Qг.в. = 6*1*(55-5)/1 000 000 = 0,0003 Гкал/добу
0,0003*365 = 0,110 Гкал/рік
0,0003*249 = 0,075 Гкал/рік
0,185/12 = 0,015 Гкал/місяць
На душову сітку: Qг.в. = a*m*(tг-t x)/ 1 000 000 Гкал/ годину
Де: а норма розходу води одним водорозбірним приладом , л/год;,
m кількість сантехнічних приладів;
tг температура гарячої води;
tx температура холодної води.
Qг.в. = 270*1*(55-5)/1 000 000 = 0,0135 Гкал/годину
0,0135*365*24*0,02 = 2,365 Гкал/рік;
0,0135*249*24*0,01 = 0,807 Гкал/рік;
3,172/12 = 0,264 Гкал/місяць
1.3 Витрати води (холодної та гарячої):
- для санітарно-технічних потреб:
Qг.в. = a*m*N* n *10-3 м3/рік
Де: а норма витрати води на одну особу, л/зміну;
m кількість осіб, працюючих в зміну;
N кількість змін за добу;
n кількість робочих днів.
15*1*1*365/1000 = 5,5 м3/рік; 0,5 м3/місяць
15*1*1*249/1000 = 3,7 м3/рік; 0,3 м3/місяць
- для побутових потреб (душ):
Qг.в. = a*m* N * n *k *10-3 м3/рік
Де: а норма витрати води одним водорозбірним приладом , л/год;
m кількість сантехнічних приладів;
N кількість змін за добу;
n кількість робочих днів;
k коефіцієнт використання водорозбірного приладу.
500*1*1*365*0,2/1000 = 36,5 м3/рік; 3,0 м3/місяць
500*1*1*249*0,2/1000 = 24,9 м3/рік; 2,1 м3/місяць
1.4 Скидання стоків: 70,6 м3/рік; 5,9 м3/місяць
Примітка: Розрахунки проведені згідно ДБН В.2.5.64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація», ОСОБА_7 розрахунку норм витрат теплової енергії на обігрів будівель виробничих баз дорожніх підприємств М 218-03450778-219-2004.
Балансоутримувач Начальник адміністрації морського порту «Южний» _____ ОСОБА_3 м.п.Користувач Директор ДУ «ЛЦ МОЗУ на ВТ» _____ ОСОБА_4 м.п.3. Стягнути з Державної установи "Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України на водному транспорті" (68001, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Транспортна, 37, п/р 31255201184504, 35221201084504 в ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 38363663) на користь Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (01135, м. Київ, пр-т Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 38727770) в особі Южненської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (адміністрація морського порту "Южний") (65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Берегова, 11, п/р 26006010033417 у АБ "Південний" МФО 328209, код ЄДРПОУ 38728549) 1600 (одна тисяча шістсот) грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено у встановленому законом порядку.
Повне рішення складено 11 вересня 2017 р.
Суддя Г.Є. Смелянець