Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.11.09Справа №2а-7720/09/8/0170 (15:44год.) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , секретарі Маляр К.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК
до Приватного підприємства "Дакар-С"
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: не з’явився;
від відповідача : не з’явився;
Суть спору: 19.06.09 р. Сакський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Сакської об’єднаної державної податкової інспекції в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 850,00 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач порушив вимоги Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№509-ХІІ від 04.12.1990 р., Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р., внаслідок чого за ним склалася заборгованість на загальну суму 850,00грн. Заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачена. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.
Ухвалами суду від 22.06.09 р. було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання 02.11.09р. не з’явився, надіславши клопотання про розгляд справи без його участі та наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач до суду не з’явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, відповідно до ст. 39 КАС України, через засоби масової інформації (газета “Сакская газета” № 81 (10264) від 24.10.09 р.)
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Дакар-С» було зареєстровано Сакською районною державною адміністрацією як юридичну особу 15.11.2006р., що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи №458100 від 15.11.2006р., ідентифікаційний код 34621600, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування ” №1251-ХІІ від 25.06.1991 р. та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№509-ХІІ від 04.12.1990 р. органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
30.07.08р. Сакською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за червень 2008р. Приватним підприємством «Дакар-С».
Результати перевірки, а саме порушення п.9.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» , п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.,п.п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. – не подання податкової декларації за червень 2008р., знайшли відображення в акті № 1210/15-02/34621600 від 30.07.08 р. (а.с.15).
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001511502/0 від 07.08.08 р. на суму 170,00грн. (а.с.18), яке було направлено на адресу відповідача 08.08.08 р., але у зв’язку з неврученням з причини відмови від отримання, поштою було повернуто, про що складено акт № 742/1502/34621600 від 19.08.08 р. (а.с.13) та податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці оголошень.
02.09.08р. Сакською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за липень 2008р. ПП «Дакар-С».
Результати перевірки, а саме порушення п.9.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» , п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.,п.п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. – не подання податкової декларації за липень 2008р., знайшли відображення в акті № 1414/15-02/34621600 від 02.09.08 р. (а.с.23).
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001641502/0 від 08.09.08 р. на суму 170,00грн. (а.с.25), яке було направлено на адресу відповідача 08.09.08 р., але у зв’язку з неврученням з причини відмови від отримання, поштою було повернуто, про що складено акт № 784/1502/34621600 від 15.09.08р. (а.с.27) та податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці оголошень.
02.10.08р. Сакською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за серпень 2008р. ПП «Дакар-С».
Результати перевірки, а саме порушення п.9.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» , п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.,п.п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. – не подання податкової декларації за серпень 2008р., знайшли відображення в акті № 1587/15-02/34621600 від 02.10.08 р. (а.с.30).
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001811502/0 від 10.10.08 р. на суму 170,00грн. (а.с.32), яке було направлено на адресу відповідача 10.10.08 р., але у зв’язку з неврученням з причини відмови від отримання, поштою було повернуто, про що складено акт № 919/1502/34621600 від 21.10.08р. (а.с.33) та податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці оголошень.
10.11.08р. Сакською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за вересень 2008р., свідоцтва платника ПДВ ПП «Дакар-С».
Результати перевірки, а саме порушення абз. 13,15 п.9.8, п.9.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» , п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.1997 р.,п.п.4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. – не подання податкової декларації за вересень 2008р., не подання протягом дванадцяти послідовних податкових місяців податкових декларацій з ПДВ з вересня 2007р. по серпень 2008р. знайшли відображення в акті № 1735/15-02/34621600 від 10.11.2008р. (а.с.37).
Судом встановлено, що Актом №13 від 02.10.2008р. анульована реєстрація платника податку на додану вартість ПП «Дакар-С» (а.с.39).
За порушення податкового законодавства відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001891502/0 від 19.11.08 р. на суму 340,00грн. (а.с.41), яке було направлено на адресу відповідача 19.11.08 р., але у зв’язку з неврученням з причини відмови від отримання, поштою було повернуто, про що складено акт № 1077/1502/34621600 від 28.11.08р. (а.с.43) та податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці оголошень.
Відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-III на адресу відповідача направлені перша та друга податкові вимоги, які одержані платником (а.с. 10,11).
05.05.08 р. Сакською ОДПІ в АР Кримвідносно відповідача було прийнято рішення №6/24-0 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с. 12).
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та перша і друга податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках—коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Згідно з п.11 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як вбачається з матеріалів справи доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових вимог та повідомлень-рішень суду не надано. Отже, сума податкових зобов’язань вважається узгодженою. Протягом встановленого Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” строку сума податкового зобов’язання відповідачем не погашена. В зв’язку з цим, в силу норм Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначені податкові зобов’язання набули статусу податкового боргу.
Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, за таких підстав.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. № 1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог в частині застосування штрафних санкцій за неподання податкових декларацій по податку на додану вартість та не повернення свідоцтва платника ПДВ.
Строки подачі податкових декларацій встановлені п.п.4.1.4. Закону №2181, згідно якого податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Отже відповідачем не подано податкову декларацію з ПДВ за червень 2008 року, граничний строк подачі якої – 21.07.08, за липень 2008р. з граничним строком подачі 20.08.08, за серпень 2008 р. з граничним строком подачі 20.09.08, за вересень 2008 р. з граничним строком подачі 20.10.08 (а.с.15, 23, 30, 38).
Щодо необхідності повернення до податкового органу реєстраційного свідоцтва платника податку на додану вартість, після анулювання його за ініціативою податкового органу, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.9.8 ст.9 Закону України №168 “Про податок на додану вартість” якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу платник податку зобов’язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Судом встановлено, що зазначені санкції застосовані до відповідача відповідно до п.9.8 ст.9 Закону України №168 “Про податок на додану вартість”, в порядку ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання вищевказаних податкових повідомлень-рішень.
Однак, відповідачем штраф за не повернення свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу, не сплачений, отже заборгованість склала 170,00 грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати вищенаведеної заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи заборгованість зі сплати штрафних санкцій за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість становить 680,00 грн., за несвоєчасне повернення до органу податкової служби свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, анулювання за ініціативою податкового органу становить 170,00 грн., а всього 850,00 грн.
При таких обставинах вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетом та державними цільовими фондами” у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності –шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Примусове стягнення податкової заборгованості –передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” , підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
У повному обсязі постанову виготовлено 02.11.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Дакар-С» (96520, Сакський р-н, с. Стовпове, вул. Євпаторійське шосе, 3; код ЄДРПОУ 34621600) у дохід державного бюджету (банк одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, р/р 31117029700021, код платежу 14010101) заборгованість у сумі 850,00грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.