а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4130/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сауляка Юрія Васильовича,
При секретарі судового засідання: Решетнік З.В.,
За участю представників сторін:
позивача : Матущак С.В.,
відповідача : не з'явився,
розглянувши матеріали справи
за позовом: Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Альфа"
про: стягнення податкового боргу в сумі 3377 гривень
ВСТАНОВИВ :
Вінницькою міжрайонною державною податковою інспекцією заявлено позов до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфапро стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 3377 гривень за рахунок його активів.
Позовна заява мотивована тим, що станом на 24.09.2009 року за ТОВ Фірма Альфа рахується заборгованість з узгоджених податкових зобовязань не сплачених в строк, що становить 3377 гривень.
Ухвалою суду від 07 жовтня 2009 року за згаданим позовом відкрито провадження у адміністративній справі № 2-а-4130/09/0270 та призначено її до розгляду на 2 листопада 2009 року.
Представник позивача в судовому засідання позов підтримала в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові.
Відповідач в судове засідання не зявився та не вказав причини неприбуття. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Як вбачається із телефонограм та реєстру вихідної кореспонденції Вінницького окружного адміністративного суду в матеріалах адміністративної, відповідач неодноразово був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Ці дії свідчать про небажання відповідача приймати участь в судовому розгляді справи і направлені на затягування розгляду справи. Судом були прийняті всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день і місце розгляду справи. Таким чином, враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність відповідача, і вирішити справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши докази, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма Альфавключено до ЄДРПОУ з присвоєнням ідентифікаційного коду 31654832 (юридична особа), взято на облік у Вінницькій міжрайонній державній податковій інспекції як платник податків і зборів, окрім того зареєстроване платником податку на додану вартість (а.с.14, 16, 17).
Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до частини 1 статті 14 названого Закону податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Станом на час розгляду справи у суді за відповідачем рахується податкова заборгованість по податку на додану вартість в загальній сумі 3377 гривень.
Зазначена сума податкової заборгованості підтверджуються: податковими деклараціями з податку на додану вартість (а.с.21-22), витягами з облікової картки платника по вказаному виду платежу (а.с.22-23), актом від 24.09.2009 року (а.с.26), іншими матеріалами адміністративної справи.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон).
Згідно з пункту 1.2 статті 1 Закону податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
В силу пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Таким чином, заявлена до стягнення сума зобовязань по податку на додану вартість є узгодженою станом на час розгляду справи.
Як вбачається з наявних у справі документів, фактичний борг відповідача по податку на додану вартість складає - 3377 гривень.
Крім того, у відповідності до п. 6.2 ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамитовариству були виставлені та надіслані податкові вимоги №1/191 від 05 травня 2009 року та №2/238 від 13 липня 2009 року, які залишилися без виконання.
В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування " встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.
Примусове стягнення податкового боргу передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно підпункту 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (підпункт 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 вказаного Закону).
У відповідності до підпункту 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Законом.
Згідно підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Відповідач доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженоювідповідальністю "Фірма Альфа" (23227, Вінницька область, Вінницький район, с. Вінницькі Хутори, вул. Вінниченко, 44, код ЄДРПОУ 31654832) 3377 гривень (три тисячі триста сімдесят сім гривень) заборгованості по податку на додану вартість до Державного бюджету України на р/р 31113029700273, код платежу 14010100, отримувач: держбюджет, код отримувача: 34701099, МФО 802015, ГУДКУ у Вінницькій області.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 12.11.09
СуддяСауляк Юрій Васильович