а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-4071/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Чернюк Алла Юріївна,
При секретарі судового засідання: Котюжанська Тетяна Олександрівна
За участю представників сторін:
позивача : Федорченко Р.О.-представник за довіреністю
відповідача : Іскра М.Ф.-директор, Соколовська Л.П. - юрисконсульт, діє за довіреністю
розглянувши матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м.Вінниці
до: державного підприємства "732 Вінницький ремонтний завод"
про: примусове стягнення активів платника податків
ВСТАНОВИВ :
В вересні 2009 року Державна податкова інспекція у м.Вінниці звернулась в суд з позовом до державного підприємства 732 Вінницький ремонтний завод про примусове стягнення активів платника податків.
Позов мотивований тим, що станом на 11.09.2009 року за ДП 732 Вінницький ремонтний заводрахується заборгованість перед бюджетом в сумі 342539,77 грн., з них 221363,54 грн. основний платіж, 111625,52 грн. штрафні санкції, 5431,06 грн. пеня.
Враховуючи викладене, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги та стягнути суму заборгованості з відповідача.
Представник Державної податкової інспекції в м.Вінниці в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги та просила задовольнити позов в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали в повному обсязі, проте просили розстрочити виконання рішення суду, у звязку з відсутністю коштів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ДП 732 Вінницький ремонтний завод, юридична адреса вул. Червоноармійська,67, м.Вінниця, Вінницька область, зареєстроване, як юридична особа виконавчим комітетом Вінницької міської ради 28 травня 1997 року, код ЄДРПОУ 0816910 (а.с.6).
Пп. 3 п.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Внаслідок порушення податкового законодавства щодо сплати податків та зборів у встановлені законом терміни, за відповідачем станом на 11.09.2009р. рахується податковий борг перед бюджетом на загальну суму 342539,77 грн., а саме:
- по податку на додану вартість в сумі 155874,61 грн., з них 105331,79 грн. основний платіж, 45111,76 грн. фінансова санкція, 5431,06 грн. пеня. Дана заборгованість підтверджується податковими деклараціями по податку на додану вартість та податковими повідомленнями рішеннями №0001831530/0 від 03.03.2009 року на суму 170,00 грн.; №0006931530/0 від 22.06.2009 року на суму 10020,00 грн.; №0006561530/0 від 11.06.2009 року на суму 19084,53 грн.; №0003121530/0 від 31.03.2009 року на суму 968,77 грн.; №0002351530/0 від 20.03.2009 року на суму 14868,46 грн., що містяться в матеріалах справи (а.с.29-33);
- по податку на землю в сумі 186665,16 грн., з них 116031,75 грн. основний платіж, 66513,76 грн. фінансова санкція, 4119,65 грн. пеня. Дана заборгованість підтверджується податковим розрахунком земельного податку №81157 від 21.05.2009 року (а.с.37-38)., та податковими повідомленнями-рішеннями № 0008301503/0 від 20.07.2009р. на суму 7744,33 грн., №0005241503/0 від 26.05.2009 року на суму 58599,43 грн.; №0009231520/0 від 21.05.2009 року на суму 170,00 грн. (а.с.39-41).
Крім того, вказана заборгованість підтверджується розрахунком суми позову по платежах до бюджету по ДП 732 Вінницький ремонтний заводстаном на 19.08.2009 року (а.с.5).
Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове забов"язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. В той же час згідно п. 5.2.1. ст. 5 даного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Враховуючи те, що нараховані зобовязання відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржувались, тому є узгодженими згідно вищенаведених норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Статтею 20 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”(далі - Закон № 2181-ІІІ).
Згідно визначенню даному у пункті 1.3 статті 1 Закону №2181-ІІІ, “податковий борг” - це податкове зобовязання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
За правилами встановленими пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181-ІІІ передбачено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На момент розгляду справи, податкова заборгованість ДП 732 Вінницький ремонтний заводв розмірі 342539,77 грн., з яких : податок на додану вартість 155874,61 грн., (105331,79 грн. основний платіж, 45111,76 грн. фінансова санкція, 5431,06 грн. пеня); податок на землю - 186665,16 грн., (116031,75 грн. основний платіж, 66513,76 грн. фінансова санкція, 4119,65 грн. пеня), в добровільному порядку не сплачена, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
Частиною 2 статті 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).
Враховуючи те, що на час вирішення справи, докази про сплату заборгованості ДП 732 Вінницький ремонтний заводпо сплаті податку на додану вартість, податку на землю в загальній сумі 342539,77 гривень відсутні, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Державної податкової інспекції у м.Вінниці задовільнити повністю.
Стягнути з державного підприємства "732 Вінницький ремонтний завод" (вул.Червоноармійська,67, м.Вінниця, 21000, код 08316910) за рахунок його активів податковий борг в сумі 342539 грн. 77 коп.(триста сорок дві тисячі пятсот тридцять девять гривень сімдесят сім копійок) в дохід Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 26.10.09
СуддяЧернюк Алла Юріївна