ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 липня 2017 року № 826/3818/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Українське народне телебачення УНТ"
про
стягнення штрафних санкцій в розмірі 7250,00 грн
На підставі ст. 183-2 КАС України, Суд розглядає справу у скороченому провадженні.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українське народне телебачення УНТ" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 7250,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що у Відповідача виникла заборгованість за несплату у добровільному порядку штрафних санкцій, накладених рішенням Позивача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано Відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Відповідачу надіслана Ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська буд. 69, на адресу суду повернувся конверт з відміткою «інші причини, що не дали змоги виконати обов’язки щодо пересилання поштового відправлення».
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Стаття 13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» зазначає, що Національна рада здійснює офіційний моніторинг телерадіопрограм, нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення та застосовує в межах своїх повноважень санкції відповідно до закону.
Організація перевірок та проведення перевірок здійснюється на підставі Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, затвердженої рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 08.02.2012 р. № 115, зареєстрованого в Міністерств юстиції України 24 лютого 2012 р. за № 313/20626 (далі - Інструкція).
Відповідно до вищезазначеної Інструкції Національна рада здійснює наглядові повноваження шляхом проведення планових і позапланових перевірок діяльності ліцензіатів. Пункт 2.3. Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, передбачає, що підставами для здійснення позапланових перевірок є: подання лі ценз і атом письмової заяви до Національної ради про здійснення позапланової перевірки за його бажанням; виявлення Національною радою під час проведення моніторингу телерадіопрограм ознак порушення ліцензіатом вимог законодавства та/або умов ліцензії; заява фізичних та юридичних осіб про порушення ліцензіатом вимог законодавства та/або умов ліцензії.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 18.02.2016 р. прийняла рішення № 202, яким визнала порушення ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», частини 7 статті 27, пункту «а» частини 1 статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у зв'язку з чим застосувала санкцію «оголошення попередження».
Пунктом третім рішення Національної ради № 202 від 18.02.2016 р. ліцензіата було зобов'язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.
Позивачем 25.08.2016 р. за результатами розгляду питання щодо проведення позапланової перевірки ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», прийняла рішення № 1876, яким визнала факт невиконання ліцензіатом рішення Національної ради № 202 від 18.02.2016 р., а також розпорядження Національної ради щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства від 09.03.2016 р. та застосувала санкцію «стягнення штрафу» у розмірі, розрахованому від розміру ліцензійного збору, нарахованого ліцензіату за видачу ліцензії, не враховуючи умов (зменшення/збільшення): 5 % - за вчинення порушень, передбачених частиною 7 статті 27 та пунктом а) частини 1 статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», 7 250,00 грн. (сім тисяч двісті п'ятдесят гривень).
Пунктом третім рішення Національної ради № 1876 від 25.08.2016 р. передбачено, що відповідно до вимог частини 3 статті 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про стягнення штрафу зобов'язано сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 7 250,00 грн. (сім тисяч двісті п'ятдесят гривень).
В подальшому 07.09.2016 ліцензіату було надіслано копію рішення № 1876 від 25.08.2016 р. та розпорядження щодо сплати штрафу та усунення порушень законодавства рекомендованою поштою з повідомленням про вручення, яке повернуто Укрпоштою 26.09.2016 р.
Позивач зазначає, що ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», у встановлений законодавством термін не сплатило до Державного бюджету України нарахований штраф, а відтак не виконало розпорядження Національної ради № 17/2628 від 07.09.2016 та рішення Національної ради № 1876 від 25.08.2016 р.
Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення 02.03.2017 прийнято рішення № 243, яким визнано порушення ТОВ «Українське народне телебачення УНТ», пункту третього рішення Національної ради № 1876 від 25.08.2016 р. та вирішила звернутись до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Українське народне телебачення УНТ» відповідного штрафу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що рішення щодо сплати штрафу та усунення порушень законодавства опубліковано на офіційному сайті Позивача, що є загальнодоступним.
Проте доказів, які могли б свідчити про сплату штрафу у повному обсязі на час розгляду справи відповідачем не надано, як і не надано доказів оскарження вказаних рішень, у зв’язку з чим суд приходить до висновку, що позовні вимоги Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи з вищенаведених приписів законодавства, поданих Позивачем документів і матеріалів, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та враховуючи те, що Відповідач у встановлений судом строк своїм правом на подання письмових заперечень проти позову не скористався, не спростував твердження Позивача, Суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Керуючись положеннями статей 94, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Українське народне телебачення УНТ» на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штрафу у розмірі 7 250,00 грн (сім тисяч двісті п'ятдесят гривень), за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019. Поле призначення платежу: +;2659;101;;;;;; сплата штрафу за порушення умов ліцензії HP № 1062-м від 28.12.2009, без ПДВ.
Відповідно до п.п. 9, 10 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук