Постанова № 68725771, 01.09.2017, Київський районний суд м. Харкова

Дата ухвалення
01.09.2017
Номер справи
640/11937/17
Номер документу
68725771
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа№ 640/11937/17

н/п 3/640/3293/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" вересня 2017 р. м. Харків

Київський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді - Муратової С.О.,

за участю секретаря- Недосєкіної В.О.,

прокурора - Размєтаєва А.С.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Харківській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка до 04.04.2016 працювала головним державним інспектором оперативно-технічному відділу оперативного управління Головного Управління ДФС у Харківській області, на теперішній час пенсіонерка, мешкає за адресою: м. Харків, вул. Матросова, б. 14-А, кв. 41,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

встановив :

ОСОБА_1, яка до 04.04.2016 працювала головним державним інспектором оперативно-технічному відділу оперативного управління Головного Управління ДФС у Харківській області, будучи особою, на яку відповідно до п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме, 10.05.2017, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Згідно з наказом від 04.04.2016 № 190-о ОСОБА_1 звільнена з посади головного державного інспектора оперативно-технічного відділу оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області та мала спеціальне звання радника податкової та митної справи III рангу.

Відповідно до глави 2 «Положення про Головне управління ДФС у Харківській області» затвердженої директором Департаменту організації роботи Служби ОСОБА_2, (далі - Положення) ОСОБА_1 у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, що належать до компетенції ДФС, наказами ДФС, дорученнями Голови ДФС, його першого заступника, заступників, іншими актами законодавства.

За невиконання чи неналежне виконання своїх службових обовязків головного державного інспектора оперативно-технічного відділу оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання обовязків.

У «Попередженні про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та повязаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю» передбачено дотримання вимог антикорупційного законодавства України.

Згідно глави І, II Положення про Головне управління ДФС у Харківській області затверджене наказом ДФС № 202 від 27.03.2017, чинний на час вчинення правопорушення, Головне управління ДФС у Харківській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, указами Президента України, постановами Верховної .«Ради України прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, що належать до компетенції ДФС, наказами ДФС, дорученнями Голови ДФС, його першого заступника, заступників, іншими актами законодавства.

Завдання та повноваження Головного управління ДФС у Харківській області визначені положенням про Головне управління ДФС у Харківській області, затвердженим відповідним наказом ДФС.

Основними завданнями Головного управління ДФС у Харківській області є: забезпечення реалізації державної податкової політики та політики сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути повязані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) (п. 3 Положення);

Головне управління ДФС у Харківській області з метою організації своєї діяльності, зокрема, забезпечує здійснення в межах повноважень, передбачених законом, заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх реалізацією в ГУ ДФС та підпорядкованих ДПІ відповідного регіону (п. 1 розділ V Положення);

Головне управління здійснює свої повноваження безпосередньо та через підпорядковані йому ДПІ. У складі діють підрозділи податкової міліції, координацію діяльності підрозділів податкової міліції здійснює перший заступник начальника ГУ ДФС (розділ VII Положення);

ГУ ДФС утримується за рахунок державного бюджету (розділ XV Положення).

Враховуючи викладене, та відповідно до п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_1 як колишня службова особа середнього начальницького складу податкової міліції, яка мала спеціальне звання радника податкової та митної справи III рангу відповідно до ст. 353.4.3 Податкового кодексу України, є субєктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, враховуючи вищевикладене колишній головний державний інспектор оперативно-технічного відділу оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_1, як особа, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязана наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, з 01.01.2017 протягом 120 календарних днів тобто до 30.04.2017 включно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

З початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме з 01.01.2017 було 120 календарних днів для заповнення декларацій, які ОСОБА_1 використані не були.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1, а саме 10.05.2017, що підтверджується роздруківкою даної сторінки.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй адміністративному правопорушенні визнала частково, зазначила, що у звязку з тим, що вона перебувала на посаді держслужбовця до 04.04.2017 перед звільненням, то повинна була подати Е-декларацію за цей період. Вона неодноразово робила вхід до системи, про що є роздруківка її чернетки. Також вона намагалась створити нову дерикторію, але система Е-декларування не запустила. Так як вона на той і теперішній час є пенсіонером, то більшу частину свого часу перебувала в селі в Харківській області і там не мала можливості входу в Інтернет. В ті дні, як була в місті, вона намагалась відправити Е-декларацію. Успішною спробою було тільки 10.05.2017.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив визнати винноюОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до ст. 172-6 КпАП України визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з наказом від 04.04.2016 № 190-о ОСОБА_1 звільнена з посади головного державного інспектора оперативно-технічного відділу оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області та мала спеціальне звання радника податкової та митної справи III рангу (а.с. 12, 13015, 16, 17, 18, 62).

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 29.05.2017 встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1, а саме 10.05.2017, тобто несвоєчасно (а.с. 74, 75).

Відповідно до ч. 4 ст. 277 КпАП України, строк розгляду адміністративних справ про адміністративні корупційні правопорушення зупиняється судом у разі якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).

Постановами судді Київського районного суду м. Харкова від 07.08.2017, від 22.08.2017 строк розгляду справи про адміністративнекорупційне правопорушення стосовно ОСОБА_1 зач. 1 ст. 172-6 КУпАП зупинявся (а.с. 71, 80)

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, повязане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону на головного державного інспектора оперативно-технічного відділу оперативного управління Головного Управління ДФС у Харківській області поширюється дія цього Закону.

Згідно з пунктом 14 статті 1 Закону субєкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобовязані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 5-1 розділу XIII Прикінцевих положень Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані до 01.05.2017 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентстваз питань запобігання корупції№ 1 від 18.08.2016, вирішило:

Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно доЗакону УкраїниПро запобігання корупції (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбаченіабзацом першимчастини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані субєкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зістаттею 50Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій» від23.03.2017№1975-VIII, Розділ XIII"Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1такого змісту: "5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, під час розгляду справи не встановлено.

При цьому, надана ОСОБА_1 роздруківка із сайту НАЗК про успішне збереження чернетки декларації 17.03.2017 не може вказувати на поважність причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки не свідчать про неможливість виконання такого обовязку. До суду не надано даних на підтвердження пояснень ОСОБА_1 щодо збоїв в роботі системи у вказаний період. Даних, що ОСОБА_1 повідомляла на сайт НАЗК про неможливість з технічних причин надіслати Е-декларацію, судді не надано.

Обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_1, суд визнає щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накладає на неї стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.

У відповідності до ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП,суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 33, 283, 284, 40-1 КУпАП, суд,

УХВАЛИВ:

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. 00 коп. (вісімсот пятдесят гривень) в дохід держави (код бюджетної класифікації: 21081100, одержувач: УДКСУ у Київському районі м.Харкова, розрахунковий рахунок: № 31115106700004, банк отримувача: ГУДК у Харківській обл., код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, код банку МФО банку: 851011).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп. на рахунок - (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача:31215256700001, код класифікації: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1П.", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя - Муратова С.О.